Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Рак лікувати можна і потрібно. Питання полягає у своєчасності діагностики і адекватно підібраній терапії. Однак, навіть при сприятливому прогнозі, пацієнт повинен бути готовий до серйозних фінансових витрат. Сума, яка буде витрачена на лікування, варіюється від декількох тисяч гривень до десятків тисяч доларів. Залежно від локалізації онкологічного захворювання і ступеня ураження хвороби.

За даними МОЗ України, один з найпоширеніших видів злоякісних пухлин - рак легенів. Щорічно фіксується 13 тисяч нових випадків хвороби. При цьому держава не має можливості забезпечити всіх пацієнтів сучасними препаратами і технологіями лікування. А це означає, що пацієнтові доводиться розраховувати на свої фінансові можливості або взяти участь у міжнародних програмах клінічних досліджень нових лікарських препаратів.

Лікар-онколог-хіміотерапевт Бондаренко Юрій Миколайович  відповів на питання, що хвилюють багатьох! У клініці «Medical Plaza» з'явилася можливость *безкоштовно отримати новітнє лікування людям з певною онкологією легенів. Ми розпитали лікаря, як проводяться випробування нових ліків, хто може брати участь у програмі і чому пацієнтам не варто вважати себе "піддослідними кроликами".

ШАНС ОТРИМАТИ НАЙПРОГРЕСИВНІШЕ ЛІКУВАННЯ

Наш медичний центр став учасником міжнародних програм клінічних досліджень. Це важливий і сучасний напрямок медицини, який дозволяє не тільки протестувати новітні медичні розробки, але і допомагає хворим отримати прогресивне лікування препаратами нового покоління.

Міжнародні наукові програми клінічних досліджень - це напрямок медицини, спрямований на вивчення нових лікарських препаратів, технологій і методологій лікування.

Більш того, сам факт, що на базі клініки проводяться міжнародні клінічні дослідження вже говорить про те, що установа відповідає європейським стандартам якості і здатна надати допомогу пацієнтові на найвищому рівні. Справа в тому, що Міжнародні наукові програми клінічних досліджень - це напрямок медицини, спрямований на вивчення нових лікарських препаратів, технологій і методологій лікування. Онкологічні дослідження є одним з напрямків цих програм.

Усі дослідження проводяться з неухильним дотриманням норм GCP - належної медичної практики, відповідають світовим стандартам лікування і правилам проведення клінічних досліджень. Крім того, додати в міжнародну програму можуть тільки клініку, яка попередньо пройшла міжнародну експертизу і відповідає міжнародним стандартам надання допомоги пацієнтам.

У той же час, коли люди чують фразу «клінічні дослідження на пацієнтах», багато лякається. Вважають, що над ними будуть ставити досліди з використанням сумнівних препаратів. Ось тільки все з точністю навпаки. Ліки і технології, які проходять апробацію в межах програми, представляють собою квінтесенцію найпрогресивніших методик і технологій лікування. У пацієнтів є шанс отримати новітнє лікування за рахунок препаратів, які з'являться на ринку протягом наступних 5-7 років. І що дуже важливо для пацієнтів: лікування в міжнародних програмах * безкоштовне для пацієнтів. Всі витрати з лікування в клінічному дослідженні покриваються за рахунок компанії-спонсора.

У США проходить 70-80% всіх програм клінічних досліджень які є у світі, в Європі близько 50%. На Україну припадає не більше 2-3% таких програм

Можливо, багатьох заспокоїть той факт, що міжнародні клінічні дослідження проходять одночасно в багатьох країнах світу. Перш за все в США і країнах Західної Європи, де рівень надання медичної допомоги значно вище ніж в Україні. У США проходить 70-80% всіх програм клінічних досліджень які є у світі, в Європі близько 50%. На Україну припадає не більше 2-3% таких програм. Тому говорити, що фармкомпанії вибрали Україну, щоб ставити досліди на пацієнтах, цілком неправильно. До того ж в Україні заборонені первинні дослідження препаратів. Це передбачає визначення максимальної токсичної дози препарату. В інших країнах здорові люди за матеріальну винагороду погоджуються брати участь і в таких дослідженнях.

Хочу ще раз акцентувати увагу - проведення лікування в міжнародній програмі *безкоштовне для пацієнта. Усі витрати бере на себе компанія-спонсор дослідження. Вона ж надає препарати, технології та обладнання для проведення лікування. Важливо також, що кожен пацієнт-учасник програми отримує страховку від можливих ризиків, пов'язаних з лікуванням у програмі дослідження. Також пацієнтам слід знати, що будь-яка програма досліджень проводиться за згодою Державного експертного центру МОЗ України та Етичної комісії кожної клініки. До складу комісії входять і лікарі і фахівці немедичного профілю та громадські діячі. Це дозволяє проводити процедури дослідження з урахуванням морально-етичних норм, з дотриманням прав і свобод людини.

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ?

У програмі клінічних досліджень нашої клініки можуть взяти участь пацієнти з діагнозом неоперабельного раку легенів першої та другої стадії. У них є можливість отримати терапію на новітньому рентгенологічному обладнанні в поєднанні з імунотерапії. Сьогодні цей комбінований метод лікування може бути ефективніше за операцію (що є стандартним варіантом лікування). Програма клінічних досліджень не обмежена кількістю учасників, і всі вони можуть отримати лікування в програмі.

Разом з тим, пацієнти, які ухвалять рішення пройти лікування в міжнародній програмі, повинні бути поінформовані про всі потенційні ризики, які можуть виникнути в процесі лікування. Для того, щоб займатися профілактикою і знизити ризик виникнення негативних явищ у період лікування кожен пацієнт на етапі відбору проходить обов'язкове повне медичне обстеження згідно з міжнародними стандартами, рішення про участь кожного пацієнта приймають спільно лікар-дослідник і фахівець-онколог – представник компанії спонсора.

Тільки в такому випадку високої імовірності позитивного результату лікування пацієнт може почати лікування в програмі.

Лікування пацієнтів у міжнародних програмах триває стільки, скільки показує ефективність. При цьому пацієнт має право вийти з програми клінічних досліджень у будь-який час.

Лікар-дослідник зобов'язаний пояснити кожному пацієнту, кандидату на участь в програмі, всю користь і ризики, пов'язані з участю в дослідженні, далі кожен пацієнт отримує документ – інформовану згоду учасника в дослідженні, в якому детально описані всі процедури дослідження, користь, можливі ризики і методика лікування. Обов'язково пацієнт самостійно читає цей документ, має можливість поставити лікарю-досліднику всі запитання, і після прийняття рішення власноруч підписує згоду на участь у дослідженні. Розробляється інформована згода компанією-спонсором, затверджується Державним експертною центром МОЗ України та Локальною етичною комісією лікувального закладу. Без підписаного власноруч і добровільно інформованої згоди жоден пацієнт в програму не додається. Це стандартна медична практика, яка не підлягає корекції або зміні.

Лікування пацієнтів в міжнародних програмах триває стільки, скільки показує ефективність. Ми маємо досвід проведення лікування одного пацієнта протягом трьох, п'яти і навіть семи років. При цьому пацієнт має право вийти з програми клінічних досліджень у будь-який час. За правилами, він не зобов'язаний повідомляти лікаря або клініку про причини відмови від участі. Це його рішення, і ніхто не в праві впливати на нього.

На нашу думку, участь і лікування в міжнародних програмах клінічних досліджень є часто найкращим варіантом вибору для пацієнта, тому що дозволяє отримати найсучасніше лікування у клініці міжнародного рівня і, що дуже важливо, * безкоштовно для пацієнта. Я, лікар-онколог з досвідом роботи 22 роки, рекомендую у разі наявності дослідження робити вибір на користь сучасного і якісного лікування.

* Лікування оплачується дослідницькою компанією

Залишити заявку