Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Метатарзалгія (дослівно - біль в плесні стопи) - це симптом захворювань і  або самостійне захворювання, коли більш точну причину болю встановити неможливо. До основних причин захворювання відносяться: перевантаження головок 2-3 плеснових кісток при деформації стоп (перевантажувальна метатарзалгія), неврома Мортона, синовіт плесне-фалангових суглобів (різної етіології), аваскулярний некроз головок 2-3 плеснових кісток, остеохондропатії (хвороба Келлера-Фрайберга, Келлер II остеохондропатія), стресові (або маршові, втомні) переломи (переломи Дойчлендера), сесамоідіти (переломи сесамоподібних кісток, остеохондропатії, артроз суглобів), артрити, тендиніти, справжні невроми і шванома тощо. Метатарзалгія також може спостерігатися при проблемах в ділянці поперекового відділу хребта і тазостегнового суглоба (протрузії дисків, спондилоартроз, міозит, коксартроз і ін.).

Основною причиною звернення до ортопеда служить больовий синдром, який в різному ступені обумовлює порушення функції стопи і зниження якості життя пацієнта.

Встановлення причини метатарзалгії дуже часто представляє певні труднощі внаслідок великої кількості причин цієї патології та в деяких випадках прояву ознак захворювання за кілька тижнів з моменту виникнення болю і звернення до ортопеда. Для успішної діагностики причини метатарзалгія і вибору тактики раціонального лікування використовується цілий спектр діагностичних можливостей (рентгенографія, КТ, МРТ), причому комп'ютерна томографія в більшості випадків більш доцільна, а в деяких випадках проводяться всі діагностичні процедури.

Кириченко Вадим Юрійович
 Про лікаря 
Кириченко Вадим Юрійович 
 Стаж:  20 років 
 Лікар ортопед-травматолог, кандидат медичних наук 

Найбільш часто зустрічається перевантажувальна метатарзалгія (або первинна метатарзалгія) - біль, що виникає в результаті надмірного тиску на головки 2-3 плеснових кісток в результаті деформації стопи і порушенні її біомеханіки через наслідки травм, незручного взуття, зменшення товщини жирової подушки стопи, відносного укорочення сухожилля або ятрогенних причин - відсікання сухожилля-згинача 1 пальця стопи (операція Келлера-Брандеса) та ін.

Тактика лікування залежить від причин метатарзалгія і може бути консервативною (медикаментозне лікування, різні типи пов'язок, фізіотерапевтичні процедури, спеціалізована ЛФК, ортопедичне взуття та устілки тощо) або оперативною (величезна кількість остеотомій, наприклад, остеотомія Weil, DMMO, корекція молоткообразної деформації 2 пальця, пластика зв'язкового апарату плесно-фалангових суглобів, транспозиція сухожиль і т.д.). Найчастіше лікування починається з консервативних методів і тільки при їх неефективності або наявності явних показань рекомендується оперативне лікування.

 

В цілому успішне лікування метатарзалгії вимагає індивідуального підходу з комплексною оцінкою всіх чинників захворювання, вимагає уваги лікаря і довіри пацієнта з точним дотриманням їм рекомендованих призначень.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження