Гугл, подруги і порадники, і зокрема лікарі іноді вагаються і не можуть дійти єдиної думки. Згідно з чинним наказом МОЗ України всі жінки після 40 років підлягають щорічному мамографічному обстеженню.
ДАВАЙТЕ РОЗБЕРЕМОСЯ, ЧОМУ ПІСЛЯ 40?
Чим молодше жінка, тим більше в структурі молочних залоз власне залозистої тканини. Це обумовлено гормональним фоном і необхідністю вигодувати потомство. Зображення при мамографії ми отримуємо після проходження рентгенівських променів через тканини залози і фіксації їх тіней на спеціальній дуже чутливій плівці (для того, щоб променеве навантаження було мінімальним). Ось і виходить, що чим молодша жінка, тим більше в структурі тканин, що відображаються у вигляді множинних тіней, які ускладнюють візуалізацію.
З віком у жінки відбувається природний процес «старіння» залозистої тканини (вона просто заміщається жировою). Жирова тканина не залишає затемнень на плівці, як наслідок найдрібніші утворення (вони ж «ущільнення») стають доступні візуалізації. Саме тому всім жінкам з вираженою залозистої тканиною в структурі рекомендовано комплексно підходити до обстеження, а це і мамографія, и ультразвукове дослідження молочних залоз, щоб жодна дрібниця не вислизнула від нашого пильного погляду!
ТОЧНИЙ ВИБІР МЕТОДУ ОБСТЕЖЕННЯ
У разі занепокоєння про стан своїх молочних залоз, жінці до 40 років необхідно звернутися до мамолога і пройти ультразвукове дослідження. У віці ж після 40 методом вибору є мамографія.
Пам'ятайте: найкраще лікування - це профілактика! Своєчасна діагностика проблеми суттєво підвищує шанси на швидке і повне одужання!