Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Кріоконсервація гамет (сперматозоїдів, яйцеклітин) та ембріонів – це надійний та перевірений спосіб збереження біологічного матеріалу в замороженому стані для подальшого використання у допоміжних репродуктивних технологіях.

Способи заморозки сперматозоїдів та яйцеклітин відрізняються.

КРІОКОНСЕРВАЦІЯ СПЕРМИ

Під час кріоконсервації сперматозоїдів до еякуляту додається певна кількість кріопротекторів – спеціальних речовин, які захищають живі об'єкти від негативного впливу заморожування. Отриману суміш поміщають до кріопробірки, маркують та занурюють в рідкий азот. В умовах температури, яка сягає -196 °С, всі біологічні процеси припиняються, а заморожені клітини знаходяться в стані анабіозу.

ВІТРИФІКАЦІЯ ООЦИТІВ ТА ЕМБРІОНІВ

Замороження ооцитів (яйцеклітин) та ембріонів здійснюється двома способами. Це повільне програмоване заморожування та надшвидка заморозка – вітрифікація. Під час повільного заморожування температура поступово знижується, утворюються мікроскопічні кристали льоду. Зважаючи на те, що клітини ембріона більш ніж на 90 % складаються з води, такий спосіб суттєво травмує їх. При проведенні вітрифікації кріопротектори потрапляють до клітини та заміщають собою воду. Внаслідок цього структури набувають склоподібного стану без формування кристалів льоду. Тривалість процесу занурення до рідкого азоту займає менше секунди.

У нашому центрі кріоконсервація ооцитів та ембріонів відбувається саме методом вітрифікації. Виживання ембріонів при використанні цієї техніки досягає 90% та більше, тоді як при повільному заморожуванні –  лише 35-75%. Відсоток виживання ооцитів після вітрифікації є трохи меншим – 80%. Ця закономірність пов'язана із наявністю більшої кількості води в яйцеклітині.

Варто зазначити, що вітрифікація може проводитись лише по відношенню до ембріонів доброї та відмінної якості. Вони здатні без проблем перенести процеси заморозки-розморозки та дати початок здоровій вагітності. Заморожувати ембріони можна на будь-якій стадії розвитку, починаючи із зиготи та завершуючи бластоцистой.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА КРІОКОНСЕРВАЦІЯ ЕМБРІОНІВ?

Заморозити свої ембріони ми рекомендуємо парам, які отримали їх у більшій кількості, ніж потребується для перенесення. Також процедура проводиться, якщо в цьому циклі перенесення є неможливим через стан здоров'я пацієнтки. Наявність заморожених ембріонів – це своєрідна «страховка» на випадок, якщо вагітність в свіжому циклі не відбудеться. Крім того, вдається уникнути ще однієї стимуляція овуляції та проведення пункції яєчників. Це дозволяє заощадити кошти пацієнтів при наступній спробі. Таким чином, наступне перенесення в кріопротоколі відбувається в природному циклі.

ЯК ДОВГО МОЖНА ЗБЕРІГАТИ ЗАМОРОЖЕНІ КЛІТИНИ ТА ЕМБРІОНИ?

Якщо забезпечені стабільні умови зберігання, теоретично, клітини можуть зберігатися необмежено довго. На практиці це відбувається протягом декількох років.   На сьогодні максимальний період заморозки ембріонів, після якого настала здорова вагітність, становить 12 років. Світова статистика говорить про те, що заморозка ніяк не впливає на здоров'я майбутніх дітей. Метод вітрифікації був винайдений доктором Масашіге Куваяма в 2000 році. З того часу після використання кріопротоколу (вітрифікація та ембріотрансфер розмороженого ембріона) щороку в світі народжуються десятки тисяч дітей.

Ембріологи МЦ «Медикал Плаза» в 2012 році досконало вивчили метод вітрифікації під керівництвом Mr. Damià Castelló IVI Valencia, Mrs. Patricia Arqués, Л.Левкова. Результатом вдалого застосування цієї техніки на практиці стала успішна вагітність пацієнтки вже у першому кріопротоколі, що проходив після відкриття нашого медичного центру.

Сучасний багатофункціональний лікувальний заклад
 Сучасний багатофункціональний лікувальний заклад 
Якісна і доступна медична допомога
 Якісна і доступна медична допомога 
Оснащення високотехнологічним обладнанням
 Оснащення високотехнологічним обладнанням 
Високий рівень сервісу
 Високий рівень сервісу 
Висококваліфіковані фахівці
 Висококваліфіковані фахівці 

Залишити заявку