Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Діагностична процедура, іменована колоноскопією, представляє собою дослідження слизової товстої і прямої кишки. Метод служить своєчасному виявленню передракових станів, виконання малоінвазивних операцій (видалення поліпів, доброякісних утворень). За допомогою колоноскопії також здійснюється моніторинг після резекції кишкових пухлин.

Вирішуючи, де зробити колоноскопію, важливо знати - в МЦ «Medical Plaza» для виконання даної процедури застосовують найсучаснішу апаратуру (японський відеоколоноскоп Olympus). Така техніка має високу роздільну здатність, призначена для здійснення відеозапису в цифровому форматі, ведення відеоархіву. Такі якості апаратури дозволяють максимально точно оцінювати результати лікування і проводити високоякісну колоноскопію в Дніпрі.

ЯК ПРОХОДИТЬ КОЛОНОСКОПІЯ

Як роблять колоноскопію? Колоноскоп зроблений у вигляді еластичного зонда діаметром не більше 1,3 см. Перед проведенням обстеження його обробляють спеціальним гелем, потім вводять в ділянку ануса і акуратно переміщують у товстій кишці. Щоб виконати повноцінний огляд слизової, просвіт кишківника розправляють за допомогою повітря. Вся процедура займає від півгодини до години.

Для здійснення колоноскопії кишківника пацієнтові потрібно знаходитися на лівому боці і на спині. Огляд виконують у процесі введення і вилучення зонда. У деяких випадках, пов'язаних з поганою підготовкою або іншими причинами (поганим станом пацієнта після операції на кишківнику, нетиповим розташуванням внутрішніх органів) фахівцеві не вдається вивчити всі відділи товстої кишки. За таких обставин додатково вдаються до іригоскопії (обстеження, що складається з рентгена та використання бариєвої клізми).

Якщо у разі проведення колоноскопії лікар виявляє патологічні зміни в слизовій оболонці кишківника, виникає потреба у виконанні біопсії (взяття фрагмента слизової і його подальшої гістології). У разі виявлення поліпів біопсію проводять з метою підтвердження діагнозу, після чого новоутворення видаляють безопераційним способом (через колоноскоп).

Дрібні поліпозні структури (величиною до 0,8 см) можуть бути усунені в процесі проведення біопсії. Щоб очистити кишку від великих поліпів, необхідна госпіталізація пацієнта і проведення повторної колоноскопії (для з'ясування ефективності проведеної операції).

Видалення кишкових поліпів є ефективним способом профілактики, що допомагає запобігти колоректальному раку.

Обстеження колоноскопією також дозволяє виявляти джерела кровотечі. Завдяки застосуванню спеціальних пристосувань лікарям вдається припинити крововтрату без хірургічних маніпуляцій.

ЧИ ПОТРІБЕН ПРИ КОЛОНОСКОПІЇ НАРКОЗ

Фахівці розглядають колоноскопію як складний метод обстеження товстої кишки, здатний завдавати людині дискомфорт і больові відчуття. Хворобливість найчастіше виникає в осіб зі спайками в черевній порожнині, у разі подовження товстої кишки, наявності в ній додаткових петель.

Колоноскопія під наркозом стає актуальною, якщо існує ймовірність виникнення болю, або пацієнт відчуває страх перед майбутньою процедурою. Проблема вирішується завдяки застосуванню спеціального препарату (анестетика). Колоноскопія під наркозом проводиться наступним чином - обстежуваного занурюють в стан медикаментозного сну, що дозволяє заснути на деякий час й уникнути будь-якого дискомфорту. З цією метою виконується внутрішньовенна ін'єкція, дія якої припиняється одночасно з закінченням процедури.

ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ОБСТЕЖЕННЯ

Колоноскопію проводять у декількох випадках:

  1. У разі наявності у пацієнта хворобливих відчуттів у кишківнику.
  2. Після надходження скарг на постійні розлади травлення, що проявляються закрепами, діареєю, їх чергуванням.
  3. У разі виділенні крові під час дефекації.
  4. Перед проведенням хірургічних втручань.

У процесі виконання процедури можуть бути виявлені поліпи, які не викликають вираженої симптоматики, однак здатні призвести до колоректального раку.

Колоноскопію кишківника вважають незамінним способом діагностики ранніх стадій онкології. Даний метод має важливе значення в профілактиці ракових захворювань у пацієнтів старше 50-ти років, їх близьких родичів, які мають підвищений ризик зростання пухлин або поліпів у товстій кишці. Обстеження кишківника методом колоноскопії обов'язково призначається пацієнткам, які готуються до гінекологічних операцій.

Перед відвідуванням клініки необхідно уточнити, скільки коштує колоноскопія. Ця інформація повідомляється пацієнту на етапі підготовки до обстеження. Ціна колоноскопії в Дніпрі істотно відрізняється при застосуванні наркозу і без нього.

ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДО ПРОЦЕДУРИ

Підготовка до колоноскопії передбачає призначення обстежуваному спеціального препарату. Вибір відповідного засобу здійснюється лікуючим лікарем, що враховує наявність інших патологій.

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ «ІЗИКЛІН» ПЕРЕД КОЛОНОСКОПІЄЮ

Обов'язковою стане дієта перед колоноскопією. Вона передбачає за 2-3 доби до обстеження відмовитися від деяких видів продуктів:

  • Тих, що містять клітковину (капусти, яблук, інших овочів і фруктів);
  • Тих, що мають шкірку, насіння або зерна (ківі, баштанних культур, маку);
  • здатних фарбувати фекалії (буряка, чорносливу, червоних соків).

У день проведення колоноскопії (вранці) заборонено вживати будь-які продукти або напої. У разі необхідності прийому будь-яких пігулок їх запивають невеликою кількістю води.

СПОСІБ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ «ФОРТРАНС»

Підготовка до колоноскопії, що складається з використання засобу «Фортранс», також має особливості. Препарат застосовують з розрахунку цілий пакет на 15-20 кг маси тіла. У більшості випадків необхідний прийом 3-х пакетиків. У разі великої ваги, схильності до запорів їх кількість збільшується до 4-х.

З метою кращого очищення за 2-3 дні до дослідження потрібно відмовитися від їжі з клітковиною і насінням (яблук, ківі, кавунів, капусти), що містить фарбувальні речовини (буряка, активованого вугілля).

За добу перед обстеженням необхідно пообідати до 14.00 (наступний прийом їжі заборонений). Для приготування розчину «Фортрансу» порошок з 3-х пакетів змішують з 3-ма л чистої води. Рекомендується висипати засіб в 1,5 л теплої рідини, розмішати до повного розчинення, і долити воду до отримання 3-х л складу.

Пити отриманий розчин потрібно кожні 15 хв, по одній склянці за раз. Щоб поліпшити його смакові якості, можна додавати трохи соку лимона.

Правила вживання складу:

  • з 17.00 до 18.00 вживають перший л суміші, потім роблять перерву тривалістю в 1 годину;
  • з 19.00 до 20. 00 п'ють другий л розчину, і припиняють прийом засобу до 21.00;
  • останній л складу вживають з 21.00 до 22.00.

Безпосередньо перед проведенням колоноскопії в лікарні обов'язковим є утримання від їжі і води (в ранкові години).

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІСЛЯ КОЛОНОСКОПІЇ

Колоноскопія в Дніпрі в нашому центрі проводиться з дотриманням всіх необхідних норм і правил. Після завершення дії внутрішньовенної анестезії, закінчення діагностичної процедури пацієнту необхідно певний час залишатися під наглядом медперсоналу. Після того, як процедура завершиться, фахівець докладно висвітлює її результати і видає відповідний висновок. Якщо мало місце взяття біопсії, остаточний діагноз буде відомий за 7-10 діб.

Після проведення колоноскопії пацієнт знаходиться під наглядом лікарів. Така необхідність викликана здуттям, розпиранням у животі, пов'язаними з наповненням кишкового просвіту повітрям. Щоб швидше позбутися від неприємних відчуттів, пацієнту слід відвідати туалет - завдяки відходженню газів настає значне поліпшення самопочуття.

Відновити звичний спосіб життя, почати прийом їжі можна буде відразу після повернення з клініки. У разі потреби в проведенні додаткової діагностики, лікар уточнить дату і час, коли буде проведена повторна колоноскопія кишківника.

ВАРТІСТЬ ДІАГНОСТИЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ

Щоб уточнити ціну колоноскопії, необхідно звернутися до фахівців нашого центру. Процедура, яка проводиться без анестезії, має вартість від 840 грн. Ціна колоноскопії під наркозом складе близько 3500 грн. Радимо уточнювати ціни на дату консультації за контактними номерами телефонів на сайті.

Щоб записатися на прийом до фахівця, можна зателефонувати за номером телефону, наданому на сайті. Якщо Вам потрібна колоноскопія, можна також заповнити зручну форму запису на прийом. Після подачі заявки фахівці Medical Plaza узгодять з Вами відповідну дату і найкращий час відвідування лікаря.

© Матеріал підготовлений за участю лікаря-хірурга, кандидата медичних наук Малкова І.І.

У разі використання матеріалів статті посилання на першоджерело обов'язкове!

Залишити заявку