Колоноскопія
Діагностична процедура, іменована колоноскопією, представляє собою дослідження слизової товстої і прямої кишки. Метод служить своєчасному виявленню передракових станів, виконання малоінвазивних операцій (видалення поліпів, доброякісних утворень). За допомогою колоноскопії також здійснюється моніторинг після резекції кишкових пухлин.
Вирішуючи, де зробити колоноскопію, важливо знати - в МЦ «Medical Plaza» для виконання даної процедури застосовують найсучаснішу апаратуру (японський відеоколоноскоп Olympus). Така техніка має високу роздільну здатність, призначена для здійснення відеозапису в цифровому форматі, ведення відеоархіву. Такі якості апаратури дозволяють максимально точно оцінювати результати лікування і проводити високоякісну колоноскопію в Дніпрі.
👆 ❗ У "Медікал Плаза" пройти колоноскопію можна безкоштовно за Є-направленням пацієнтам старше 40 років. Якщо у вас не укладена декларація із сімейним лікарем, можна її укласти в нашому центрі онлайн або офлайн у медичному центрі.
ЯК ПРОХОДИТЬ КОЛОНОСКОПІЯ
Як роблять колоноскопію? Колоноскоп зроблений у вигляді еластичного зонда діаметром не більше 1,3 см. Перед проведенням обстеження його обробляють спеціальним гелем, потім вводять в ділянку ануса і акуратно переміщують у товстій кишці. Щоб виконати повноцінний огляд слизової, просвіт кишківника розправляють за допомогою повітря. Вся процедура займає від півгодини до години.
Для здійснення колоноскопії кишківника пацієнтові потрібно знаходитися на лівому боці і на спині. Огляд виконують у процесі введення і вилучення зонда. У деяких випадках, пов'язаних з поганою підготовкою або іншими причинами (поганим станом пацієнта після операції на кишківнику, нетиповим розташуванням внутрішніх органів) фахівцеві не вдається вивчити всі відділи товстої кишки. За таких обставин додатково вдаються до іригоскопії (обстеження, що складається з рентгена та використання бариєвої клізми).
Якщо у разі проведення колоноскопії лікар виявляє патологічні зміни в слизовій оболонці кишківника, виникає потреба у виконанні біопсії (взяття фрагмента слизової і його подальшої гістології). У разі виявлення поліпів біопсію проводять з метою підтвердження діагнозу, після чого новоутворення видаляють безопераційним способом (через колоноскоп).
Дрібні поліпозні структури (величиною до 0,8 см) можуть бути усунені в процесі проведення біопсії. Щоб очистити кишку від великих поліпів, необхідна госпіталізація пацієнта і проведення повторної колоноскопії (для з'ясування ефективності проведеної операції).
Видалення кишкових поліпів є ефективним способом профілактики, що допомагає запобігти колоректальному раку.
Обстеження колоноскопією також дозволяє виявляти джерела кровотечі. Завдяки застосуванню спеціальних пристосувань лікарям вдається припинити крововтрату без хірургічних маніпуляцій.
ЧИ ПОТРІБЕН ПРИ КОЛОНОСКОПІЇ НАРКОЗ
Фахівці розглядають колоноскопію як складний метод обстеження товстої кишки, здатний завдавати людині дискомфорт і больові відчуття. Хворобливість найчастіше виникає в осіб зі спайками в черевній порожнині, у разі подовження товстої кишки, наявності в ній додаткових петель.
Колоноскопія під наркозом стає актуальною, якщо існує ймовірність виникнення болю, або пацієнт відчуває страх перед майбутньою процедурою. Проблема вирішується завдяки застосуванню спеціального препарату (анестетика). Колоноскопія під наркозом проводиться наступним чином - обстежуваного занурюють в стан медикаментозного сну, що дозволяє заснути на деякий час й уникнути будь-якого дискомфорту. З цією метою виконується внутрішньовенна ін'єкція, дія якої припиняється одночасно з закінченням процедури.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ОБСТЕЖЕННЯ
Колоноскопію проводять у декількох випадках:
- У разі наявності у пацієнта хворобливих відчуттів у кишківнику.
- Після надходження скарг на постійні розлади травлення, що проявляються закрепами, діареєю, їх чергуванням.
- У разі виділенні крові під час дефекації.
- Перед проведенням хірургічних втручань.
У процесі виконання процедури можуть бути виявлені поліпи, які не викликають вираженої симптоматики, однак здатні призвести до колоректального раку.
Колоноскопію кишківника вважають незамінним способом діагностики ранніх стадій онкології. Даний метод має важливе значення в профілактиці ракових захворювань у пацієнтів старше 50-ти років, їх близьких родичів, які мають підвищений ризик зростання пухлин або поліпів у товстій кишці. Обстеження кишківника методом колоноскопії обов'язково призначається пацієнткам, які готуються до гінекологічних операцій.
Перед відвідуванням клініки необхідно уточнити, скільки коштує колоноскопія. Ця інформація повідомляється пацієнту на етапі підготовки до обстеження. Ціна колоноскопії в Дніпрі істотно відрізняється при застосуванні наркозу і без нього.
ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ ДО ПРОЦЕДУРИ
- Не можна протягом 4-х діб перед колоноскопією вживати в їжу: м'ясо, хліб і борошняні вироби, овочі, фрукти.
- Можна протягом 4-х діб вживати в їжу: бульйони, молочні продукти, рибу, яйця, крупи (гречана, вівсяна).
- Приймати проносне - «Піколакс» 1-2 таб. ввечері перші 3 дні.
- Увечері напередодні дослідження приймаємо « ІЗІКЛІН»
ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ «ІЗІКЛІН» ПЕРЕД КОЛОНОСКОПІЄЮ
«ІЗІКЛІН» - 1 упаковка: кожен флакон препарату розводиться в мірній склянці (знаходиться в упаковці) прохолодною водою (кип'яченою або очищеною) до мітки.
У день, що передує колоноскопії: легкий обід о 16:00.
РЕЖИМ ПРИЙОМУ:
- Увечері напередодні дослідження протягом години з 19.00 до 20.00 випити приготований розчин «ІЗІКЛІН» - 1-ий флакон.
- Потім протягом наступної години з 20.00 до 21.00 випити 1-1,5 л будь-якої прозорої рідини: чай, вода, сік (без м'якоті), бульйон.
- Вранці в день дослідження: протягом години з 05.00 до 06.00 випити приготований розчин «ІЗІКЛІН» - 2-ий флакон.
- Потім протягом наступної години з 06.00 до 07.00 випити 1-1,5 л будь-якої прозорої рідини: чай, вода, сік (без м'якоті), бульйон.
ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ПІСЛЯ КОЛОНОСКОПІЇ
Колоноскопія в Дніпрі в нашому центрі проводиться з дотриманням всіх необхідних норм і правил. Після завершення дії внутрішньовенної анестезії, закінчення діагностичної процедури пацієнту необхідно певний час залишатися під наглядом медперсоналу. Після того, як процедура завершиться, фахівець докладно висвітлює її результати і видає відповідний висновок. Якщо мало місце взяття біопсії, остаточний діагноз буде відомий за 7-10 діб.
Після проведення колоноскопії пацієнт знаходиться під наглядом лікарів. Така необхідність викликана здуттям, розпиранням у животі, пов'язаними з наповненням кишкового просвіту повітрям. Щоб швидше позбутися від неприємних відчуттів, пацієнту слід відвідати туалет - завдяки відходженню газів настає значне поліпшення самопочуття.
Відновити звичний спосіб життя, почати прийом їжі можна буде відразу після повернення з клініки. У разі потреби в проведенні додаткової діагностики, лікар уточнить дату і час, коли буде проведена повторна колоноскопія кишківника.
ВАРТІСТЬ ДІАГНОСТИЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ
Щоб уточнити ціну колоноскопії, необхідно звернутися до фахівців нашого центру. Процедура, яка проводиться без анестезії, має вартість від 840 грн. Ціна колоноскопії під наркозом складе близько 3500 грн. Радимо уточнювати ціни на дату консультації за контактними номерами телефонів на сайті.
Щоб записатися на прийом до фахівця, можна зателефонувати за номером телефону, наданому на сайті. Якщо Вам потрібна колоноскопія, можна також заповнити зручну форму запису на прийом. Після подачі заявки фахівці Medical Plaza узгодять з Вами відповідну дату і найкращий час відвідування лікаря.
© Матеріал підготовлений за участю лікаря-хірурга, кандидата медичних наук Малкова І.І.
У разі використання матеріалів статті посилання на першоджерело обов'язкове!