Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Хіміотерапію відносять до основних видів лікування раку легенів та інших видів онкології. Головні властивості препаратів, що призначаються пацієнтам, полягають у здатності зупиняти поділ хворих клітин та поступово руйнувати їх. Коли проводиться системна хіміотерапія при раку легенів, протипухлинні засоби вводяться внутрішньовенно та впливають на різні відділи організму.

РІЗНОВИДИ ХІМІОТЕРАПІЇ ЛЕГЕНІВ

При виявленні онкології призначаються наступні види хіміотерапії:

 1. Неоад'ювантна.
 2. Ад'ювантна.
 3. Хіміопроменева.
 4. Така, що виступає основним способом лікування.

Проведення неоад'ювантної хіміотерапії стає необхідним перед операцією. Призначення синтетичних ліків дозволяє зменшувати новоутворення в розмірах, робити його операбельним.

Ад'ювантне лікування показано пацієнтам, які перенесли хірургічне втручання. Такий різновид хіміотерапії спрямований на знищення клітин, що залишилися після операції, та попередження небажаного рецидиву.

Хіміопроменева терапія є комбінацією хіміотерапії та опромінення. Цей метод приносить користь, якщо пухлина проросла до прилеглих тканин та не піддається оперативному видаленню.

Хіміотерапія при онкології легенів також призначається в якості основного способу боротьби з раковою хворобою. У таких випадках говорять про паліативне лікування – метод, що послаблює негативні симптоми, покращує загальний стан пацієнта, подовжує його життя. Цей різновид терапії дозволяє уповільнювати зростання патологічного утворення, зменшувати його у розмірах.

Онкологи МЦ «Medical Plaza» проводять лікування раку на будь-яких стадіях. Лікарі нашого центру впевнені – якісна хіміотерапія при пухлині легенів здатна допомогти кожному пацієнту з раковим захворюванням.

ЯКІ МЕДИКАМЕНТИ ПРИЗНАЧАЮТЬСЯ НАЙЧАСТІШЕ?

У 85% хворих після проведеної біопсії виявляється недрібноклітинний різновид раку легенів (НМРЛ). У 15% пацієнтів маються інші форми онкологічної патології.

При лікуванні НМРЛ наші спеціалісти дотримуються рекомендацій асоціації, що об'єднує провідні онкоцентри Америки (Національної загальної онкологічної мережі). Хіміотерапія при онкології легенів полягає в призначенні препаратів, представлених наступними продуктами:

 • карбоплатином;
 • доцетакселом;
 • етопозидом;
 • цисплатином;
 • гемцитабіна гідрохлоридом;
 • паклітакселом;
 • пеметрекседом;
 • навельбіном;
 • вінбластина сульфатом.

Найчастіше зазначені медикаменти застосовуються для внутрішньовенного введення. Іноді призначається курс хіміотерапії при раку легенів, що складається з перорального прийому протипухлинних засобів.

ЩО ТАКЕ ТАРГЕТНА ТЕРАПІЯ?

Сучасні дослідники виявили речовини, що прискорюють зростання та розмноження ракових клітин в організмі людини. Препарати, що пригнічують активність таких структур, називаються таргетними. Ці медикаменти охарактеризовані в наступній таблиці:

Блокатори рецептора епідермального фактора росту (EGRF)

Здатні протистояти активності білка-рецептора, що знаходиться на поверхні ракових клітин та змушує їх розмножуватися. До цього різновиду хіміопрепаратів належать Ерлотиніб, Гефітиніб, Цетуксимаб.

Блокатори кінази анапластичної лімфоми (ALK)

Такі засоби перешкоджають активізації рецептора, що відповідає за зростання патологічних клітинних структур. Якщо ген ALK піддається мутаціям, хворі клітини поширюються набагато швидше та стають більш агресивними. Медикаменти з цієї категорії – Церітиніб, Алектиніб, Крізотиніб.

Засоби, що блокують фактор росту судинного ендотелію (VEGF)

Коли даний елемент виробляється у великій кількості, починається зростання нових судин, поліпшується живлення пухлини. Блокатори VEGF, до яких відносять Бевацизумаб та Раміцирумаб, перешкоджають з'єднанню фактора росту з рецепторами, зупиняють цей процес.

Моноклональні антитіла

Продукти з цього класу представлені таргетними медикаментами, які наділені імуностимулюючими властивостями. Такі препарати як Ніволумаб, Пембролізумаб допомагають імунній системі виявляти та знищувати патологічні клітини.

ХІМІОТЕРАПІЯ ПРИ РАКУ ЛЕГЕНІВ – ЦИКЛИ ТА ПРОТОКОЛИ

Хіміотерапія при раку легенів здатна руйнувати не тільки хворі клітини, але й здорові структури. Щоб уникнути розвитку небезпечних побічних ефектів, лікування проводиться з певними інтервалами. Терапія проходить циклами, які тривають по 14, 21, 28 днів. Це дозволяє організму відпочивати від інтенсивного впливу синтетичних препаратів та повноцінно відновлюватись.

Проводячи лікування раку легенів, онкологи нашого центру використовують спеціальні протоколи хіміотерапії. У них відображаються кращі варіанти комбінування протипухлинних медикаментів, ступінь переносимості тих чи інших лікарських засобів. Такі медичні протоколи складені досвідченими лікарями всього світу на підставі багаторічного досвіду боротьби з раковими захворюваннями. Хіміотерапія при онкології легенів, що проводиться на їх основі, дозволяє досягати максимально високих результатів в лікуванні НМРЛ та інших форм патології.

У своїй роботі спеціалісти МЦ «Medical Plaza» спираються на рекомендації, надані Національною загальною онкологічною мережею. Протоколами цієї організації також користуються провідні фахівці європейських медичних установ.

СКЛАДАННЯ ЛІКУВАЛЬНОГО ПЛАНУ

Хіміотерапія при онкології легенів здійснюється відповідно до спеціально розробленої схеми, яка складається з урахуванням стадії поширення патологічного процесу:

 1. При відсутності віддалених метастазів пухлина підлягає хірургічному видаленню. Щоб посилити ефективність оперативного лікування, хворому призначають курси хіміотерапії та опромінення.
 2. При неможливості оперування застосовуються променева та хіміопроменева терапія. Якщо після такого впливу онкологічне утворення зменшиться в розмірах, виконується хірургічне втручання.
 3. Хіміотерапія при метастазах в легенях (остання стадія хвороби) визначається типом пухлини, її молекулярно-генетичними особливостями. У разі виявлення мутацій, які впливають на гени ALK або EGRF, показана таргетна терапія.

При відсутності мутаційних процесів лікування раку легенів хіміотерапією поєднують із блокаторами VEGF. Якщо очікуваний ефект відсутній, застосовують засоби другого вибору (хіміопрепарати + моноклональні антитіла).

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ РАКУ ЛЕГЕНІВ У МЦ «MEDICAL PLAZA»

Спеціалісти нашого медичного центру займаються лікуванням раку будь-якого ступеня тяжкості. Важливими перевагами звернення до МЦ «Medical Plaza» стануть:

 • застосування оригінальних препаратів (не дженериків!), що мають високу протипухлинну ефективність;
 • використання протоколів хіміотерапії, затверджених в Європі та Америці;
 • індивідуальне лікування, що враховує молекулярно-генетичні особливості новоутворення у кожного пацієнта.

Якщо хіміотерапія при раку легенів, проведена в іншому медичному закладі, виявилася неефективною, наші онкологи допоможуть покращити результати лікування. При підвищеній чутливості до протипухлинних медикаментів, наявності супутніх патологій, проводиться активний відновлювальний курс, що дозволяє знову почати прийом ліків. Якщо Вам потрібна хіміотерапія раку легенів, вартість лікування буде повідомлятися індивідуально, після проведення детальної діагностики.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження