Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

АДЕНОМА ПРОСТАТИ

Аденома простати є доброякісним новоутворенням, що складається з розрослої тканини передміхурової залози і вузлів. Серед урологічних захворювань доброякісна гіперплазія простати виявляється найчастіше - на її частку припадає понад 50% всіх патологій передміхурової залози.

ЧОМУ З'ЯВЛЯЄТЬСЯ АДЕНОМА ПРОСТАТИ

Фахівці називають ряд факторів, що призводять до розвитку аденоми передміхурової залози:

 • Вікові зміни в організмі, які проявляються дисбалансом статевих гормонів.
 • Постійні психоемоційні перевантаження.
 • Шкідливі залежності (алкогольна, нікотинова).
 • Перенесені венеричні, запальні захворювання.
 • Судинні патології (атеросклероз).
 • Проживання в екологічно неблагонадійних регіонах.

Аденома простати у чоловіків може виникнути після травм статевих органів, через спадкову схильність до порушення, на тлі зміненого ритму статевого життя, нестачу фізичної активності (гіподинамії).

СТАДІЇ І СИМПТОМИ ХВОРОБИ

Аденома простати розвивається поступово.

Хвороба проходить в своєму розвитку 3 стадії:

І стадія

Доброякісна гіперплазія простати провокує мінімальні порушення сечовиділення. Спостерігаються прискорене сечовипускання ночами, млявість струменя, незначне ослаблення потенції. Тривалість початкової стадії - від 1 року до 10 років.

 

ІІ стадія

Ознаки хвороби стають більш вираженими. Відзначається переривчастий потік сечі, відчуття неповного спустошення сечового міхура. Затримка сечі призводить до запалення слизової, появи печії, болю в попереку, над лобком. Пацієнту з аденомою простати може бути призначена операція.

 

ІІІ стадія

Хворий втрачає здатність до природного спорожнення сечового міхура. Відчувається постійна хворобливість в яєчках, поперековому відділі, підвищується ймовірність появи ускладнень. У цей період виникає потреба в постійному використанні сечоприймача, часто призначається видалення аденоми простати.

Прогресуюча аденома простати у чоловіків призводить до частих запорів, сухості в роті, болючості при еякуляції. Хворий може скаржитися на відсутність апетиту, загальну слабкість, астенію. Іноді присутній запах сечі з рота, в урині з'являються домішки слизу або крові.

ЧОМУ НЕ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ АДЕНОМУ САМОСТІЙНО

Безконтрольне лікування аденоми простати в більшості випадків закінчується недобре. При безграмотному застосуванні будь-яких препаратів або засобів нетрадиційної медицини зростає ризик появи серйозних ускладнень.

Запущена аденома простати приводить до наступних ускладнень:

 • гострого або хронічного простатиту;
 • постійної тазового болю;
 • сечокам'яної хвороби;
 • гідронефрозу;
 • гематурії;
 • недостатності нирок;
 • імпотенції;
 • безпліддя.

Неефективне лікування аденоми простати може призвести до злоякісного патологічного процесу. У таких випадках спостерігається перехід захворювання в рак. Такий стан часто вимагає видалення аденоми простати.

Щоб уникнути небезпечних наслідків хвороби, аденома простати у чоловіків повинна бути пролікована в авторитетному медичному закладі, за участю компетентного лікаря.

У ЯКУ КЛІНІКУ ЗВЕРНУТИСЯ З АДЕНОМОЮ ПРОСТАТИ

МЦ «Medical Plaza» допомагає в усуненні будь-яких проблем з передміхурової залозою, надає медичні послуги найвищого рівня. Установа об'єднує поліклініку, стаціонар та онкологічний центр.

За наявності певних показань пацієнт може пройти видалення аденоми простати в клініці. Процедура проводиться максимально безпечно, з використанням сучасних методик. Ціна на видалення аденоми простати повідомляється лікарем індивідуально.

Робота нашої установи оцінена сертифікатом Міжнародної системи Менеджменту Якості ISO 9001: 2015 року, виданим 04.01.2017. Кожному клієнту гарантовані обстеження за сучасними стандартами, надання результатів діагностики на електронних носіях, наявність персонального лікаря-куратора. Ми контролюємо прозорість роботи клініки, підтримуємо конструктивний і довірчий діалог з усіма пацієнтами.

ЛІКАР З ЛІКУВАННЯ АДЕНОМИ ПРОСТАТИ

У клініці «Medical Plaza» лікування аденоми простати здійснює лікар вищої категорії, має 23-річний досвід роботи - Заблудовський О.Г. Лікар  спеціалізується в області урології, андрології, сексопатології, володіє сучасними методами боротьби з будь-якими патологіями передміхурової залози.

За час своєї медичної діяльності Заблудовський О.Г. став членом Європейської та Ізраїльської асоціації урологів. Спеціаліст регулярно проходить курси підвищення кваліфікації в Україні та Німеччині, постійно вдосконалює свої знання в галузі терапії чоловічих захворювань.

Лікар проводить якісну діагностику і ефективне лікування аденоми простати у пацієнтів будь-якого віку. Під час лікувального курсу уролог використовує як традиційний підхід, так і визнані сучасні методики. Завдяки високому професіоналізму лікаря на початковій стадії хвороби вдається вилікуватися консервативними методами і уникнути операції з приводу аденоми простати.

ДІАГНОСТИКА АДЕНОМИ ПРОСТАТИ В КЛІНІЦІ

Доброякісна гіперплазія простати вимагає проведення детальної діагностики. Для виявлення специфічних скарг лікар користується спеціальними опитуваннями. Встановити точний діагноз допомагає щоденник сечовипускань, який веде пацієнт. У ньому протягом 3-х діб повинні фіксуватися:

 • тип вживаних рідин;
 • частота сечовипускань;
 • обсяг відходної урини;
 • кількість нічних позивів.

Основним фізикальним методом діагностики є пальцеве дослідження органу, що виконується через пряму кишку. Цей спосіб дозволяє виявляти збільшення залози, виключати або підтверджувати наявність інших патологій.

Аденома простати у чоловіків вимагає обов'язкового застосування лабораторних та інструментальних діагностичних методів.

У клініці звертаються до наступних процедур:

 • Загальних і клінічних аналізів сечі, що дозволяє виключити або підтвердити наявність супутніх захворювань.
 • Визначення кількості в крові ПСА (простато-специфічного антигену). Метод спрямований на виключення онкології, визначення ризику розвитку гострої затримки сечі.
 • Уточнення рівня креатиніну, уточнюючого стан верхніх сечових шляхів.
 • Трансректального УЗД простати, який визначає розміри її часток, виявляє різні включення в паренхімі.
 • Уофлуометрії, що фіксує порушення сечовивідного процесу.
 • Ультразвукового дослідження нирок, сечового міхура, що виявляє порушення в роботі цих органів, наявність і обсяг залишкової сечі.
 • Уретро-цистоскопії, що допомагає провести Дифдіагностика і визначитися з вибором дієвої лікувальної тактики.

Лікар з лікування аденоми простати дає пацієнтові докладні інструкції з правильній підготовки до обстеження, дотримання яких дозволяє отримати максимально достовірні результати.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ АДЕНОМИ ПРОСТАТИ

Лікування аденоми простати в МЦ «Medical Plaza» будується на комплексному підході. Для усунення патології застосовуються такі методи:

 • Медикаментозний курс. На різних стадіях хвороби застосовують препарати з числа α1-адреноблокаторів, інгібіторів 5-альфа-редуктази. Лікарські засоби призначаються в пігулковій формі, у вигляді ректальних супозиторіїв.
 • Фотодинамічна терапія. Метод має на увазі введення в організм пацієнта фотосенсибілізаторів. Завдяки використанню таких засобів вдається купірувати запальний процес, усунути тканинні патології, прискорити розсмоктування доброякісної пухлини.
 • Озонотерапія, під час якої лікар використовує корисні властивості озону. Присутній в даному з'єднанні активний кисень сприяє кращій мікроциркуляції вітамінів і мінеральних речовин в клітинах, активізації обміну речовин. Озон має дезинфікуючі властивості, не викликає побічних явищ, успішно комбінується з медикаментозними засобами.
 • Фізіотерапія показана на ранній стадії захворювання, застосовується з метою запобігання рецидивів та ускладнень після основного лікувального курсу. Пацієнтам призначають магнітотерапію, індуктотерапію, кріотерапію, термоабляції, лазеротерапію.

До новітніх медичних методик, спрямованих на усунення патології, належать фокусований ультразвук високої інтенсивності, водоіндуцирована водотерапія, хіміоабляція передміхурової залози.

На початковому етапі розвитку хвороби і після операції лікар з лікування аденоми простати рекомендує заняття ЛФК. Вправи підбираються фахівцем індивідуально, з урахуванням особливостей стану пацієнта. На всіх етапах хвороби необхідно дотримання дієти, корекція способу життя хворого. Пацієнту, у якого виявлена аденома простати, потрібно уникати переохолоджень, скоротити вживання гострої їжі, міцної кави і алкоголю.

Лікування аденоми простати в клініці, засноване на застосуванні описаних методів, дозволяє усунути патологію в прийнятні терміни, попередити небажаний рецидив.

КОЛИ ПОТРІБНА ОПЕРАЦІЯ ПРИ АДЕНОМІ ПРОСТАТИ?

До проведення операції при аденомі простати звертаються, якщо патологія протікає в запущеній формі, тканини залози розростаються прискореними темпами. Втручання також рекомендовано особам, у яких присутній виражений больовий синдром.

У ході видалення аденоми простати виконують часткову або повну резекцію органа. Після хірургічного втручання розробляється індивідуальна програма реабілітації.

Видалення аденоми простати в клініці виконується різними способами:

 • методом трансуретральної резекції (ТУР);
 • в процесі лазерної деструкції;
 • при проведенні аденомектомії.

Операція з видалення аденоми простати має певні протипоказання. Процедура не проводиться у осіб старше 65 років. Ціна на видалення аденоми простати розраховується індивідуально.

Доброякісна гіперплазія простати може бути повністю вилікувана тільки під керівництвом кваліфікованого лікаря. Терапія патології в МЦ Medical Plaza дозволяє запобігти рецидиву хвороби, оздоровити чоловічу сечостатеву сферу. Застосовувані методи лікування аденоми простати відрізняються високою ефективністю і безпекою. Видалення аденоми простати в клініці проходить за відсутності небажаних наслідків і ускладнень, дозволяє в найкоротші терміни повернутися до нормального способу життя.

Записатися на прийом до лікаря-уролога клініки можна на нашому сайті. Щоб пройти обстеження і лікування аденоми простати, можна зателефонувати за вказаним номером телефону або заповнити електронну форму заявки.

Залишити заявку