Вивих передпліччя
Передпліччя - це ділянка верхньої кінцівки, яка знаходиться між променево-зап'ястковим і ліктьовим суглобом. Найбільш поширеною травмою у цій області є вивихи. При ушкодженні відбувається розрив зв'язок, що стабілізують ліктьовий суглоб.
Як і будь-яка інша травма, вивих відбувається при зовнішньому впливі. Це може бути сильний удар або падіння на витягнуту руку. Найчастіше таке трапляється під час занять спортом або у людей робітничих професій. Але отримати травму можна вдома, на вулиці чи під час ДТП.
Пошкодження негативно впливає на працездатність. Внаслідок вивиху зв'язувальний апарат може виявитися нездатним утримувати рухливість кісток. Нестабільність ліктьового суглоба викликає сильний біль і деформацію хряща, що може призвести до розвитку передчасного артрозу (незворотних дегенеративно-дистрофічних змін).
Окрім цього, травма може ускладнюватись за рахунок ушкодження нервів та судин. А неправильне вправлення суглоба загрожує повною втратою функції руки. Ось чому лікування вивиху передпліччя має проводитись у спеціалізованому медичному закладі. Довірити турботу про своє здоров'я можна медичному центру «Medical Plaza & Irimi Group». У нашій клініці працюють професіонали своєї справи, які мають багаторічний досвід навіть із серйозними травмами.
Симптоми та діагностика
Зазвичай вивих можна діагностувати за зовнішніми ознаками та особливостями отримання ушкодження. Для цієї травми характерними є наступні симптоми:
- різкий біль;
- деформація суглоба;
- набряк;
- оніміння та порушення чутливості;
- жар, озноб;
- обмеження рухливості;
- вимушене положення руки (напіврозігнуте);
- активні рухи рукою неможливі;
- «пружна фіксація» (спроба здійснити пасивний рух зустрічає пружний опір і кінцівка знову приймає початкове положення).
У разі пошкодження нервів і судин, рука німіє, виникає відчуття мурашок. Шкіра в ділянці передпліччя стає синюватою або сильно блідне, пальці холонуть. Відсутній пульс на променевій артерії. При пошкодженні нервів спостерігається порушення рухової та чутливої функції пальців або всієї руки нижче ліктя.
За підозри на вивих слід терміново звернутися до травматолога. Діагностика в нашій клініці починається зі збору анамнезу (історії хвороби) та огляду місця ушкодження. Для визначення ступеня ураження суглоба, ймовірності зміщення кістки наші травматологи призначають рентгенографію.
У деяких випадках потрібне проведення електроміографії, артеріограми або УЗД судин для визначення стану кровоносних судин та нервів. Уточнити характер пошкоджень зв'язок можна за допомогою МРТ. При ускладнених вивихах може бути необхідним проведення комп'ютерної томографії (КТ).
Лікування
Перша допомога за підозри на вивих починається з іммобілізації пошкодженої кінцівки. Для зменшення набряку слід прикласти холод. Усунути больові відчуття допоможуть знеболюючі засоби.
Постраждалого слід якнайшвидше доставити до спеціалізованої установи. Самостійне вправлення вивиху неприпустимо. Це може призвести до розриву суглобової капсули, а також пошкодження нервів та судин. Від правильності першої допомоги залежить подальше одужання!
Першим етапом лікування після проведення рентгенографії та підтвердження діагнозу є вправлення вивиху під наркозом, яке має бути проведене якомога раніше. Кожен втрачений день скорочує можливість безопераційного лікування. Суть процедури полягає в переміщенні вивихнутого сегмента суглоб тим самим шляхом, яким він вийшов з нього, тільки у зворотному напрямку.
При вивиху передпліччя нерідко відбуваються надриви зв'язок і суглобових капсул. Для того, щоб дати можливість цим тканинам зростись і прийти в норму, лікарі рекомендують надійно зафіксувати пошкоджену зону.
Тривалість іммобілізації визначається залежно від анатомо-фізіологічних особливостей ушкодженого суглоба, його стійкості до вивихів, а також часу, необхідного для зрощування пошкоджених тканин.
Важливим моментом відновлення пацієнтів із вивихами передпліччя є застосування фізіопроцедур, масажу, вправ ЛФК. Регулярне виконання спеціальних технік для збільшення амплітуди рухів дозволяє запобігти розвитку тугорухливості та контрактури (необоротного обмеження рухливості суглоба).
Консервативна тактика застосовується лише у разі невеликих ушкоджень зв'язок. У разі ускладнених травм може знадобитися проведення операційного втручання. Під час операції зв'язки зшиваються або заміняються сухожиллями-донорами.
При переломовивихах найкращим рішенням є проведення остеосинтезу. Під час процедури відбувається з'єднання уламків кістки. Перевагою методики є швидкий період реабілітації та низький ризик розвитку ускладнень.
У медичному центрі «Medical Plaza & Irimi Group» застосовується індивідуальний підхід під час вибору методу лікування. Пацієнти, які звернулися до нашої клініки, відзначають високий професіоналізм, доброзичливість та ввічливість персоналу. Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб зробити лікувально-діагностичний процес для вас максимально комфортним та результативним!
Вивих передпліччя – це ушкодження, що супроводжується розривом зв'язок. Травма супроводжується сильним болем, набряком та обмеженням рухливості. Стан вимагає екстреної шпиталізації. Своєчасне вправлення та правильна реабілітація є запорукою швидкого відновлення функцій верхньої кінцівки. При ускладнених переломах, що супроводжуються ушкодженням судин та нервів, лікування може затягнутися. Щоб повернути руці рухливість, важливо неухильно дотримуватися всіх рекомендацій фахівця.