Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Неоргані позазачеревні пухлини - новоутворення, що локалізуються між листками брижеєк кишечнику поза черевиною в порожнині тазу. Ці пухлини не мають органної приналежності і формуються з жирових, м'язових, лімфатичних і сполучних тканин, а також нервів і кровоносних судин. Бувають як доброякісними, так і злоякісними. Однаково часто вражають жінок і чоловіків. І хоча, зустрічаються досить рідко, підлягають видаленню хірургічним шляхом.

Чим небезпечна пухлина в заочеревинному просторі

 • У 50% випадків захворювання дає про себе знати білью внизу живота, як правило носить, постійний характер.
 • Серед інших ранніх клінічних проявів неоргані пухлини відзначається порушенням сечовипускання і дефекації.
 • У більш пізньому періоді можливе виникнення проміжних гриж.

Незалежно від місця локалізації черевна пухлина росте повільно і довгий час нічим себе не проявляює, може досягти більшого розміру. При онкологічному тлі перебігу захворювання поширення метастаз малоймовірно, однак є високий ризик повторного розвитку (рецидиву). Згідно з міжнародною статистикою повторно пухлинні процеси даної категорії виникають у 35-50% раніше прооперованих пацієнтів.

Хірургічна операція - єдиний ефективний метод лікування неорганних новоутворень

Радикальне видалення пухлини є головним способом позбавлення від проблеми. А ефективність втручання залежить від грамотності передопераційного комплексного обстеження, яке повинно підтвердити діагноз і дати розуміння:

 • точного розміру утворення;
 • характеру - онкологія чи ні;
 • місця розташування.

На підставі цих даних хірургом приймається рішення про можливість видалення пухлини. При певних умовах пухлину видалити неможливо через її проростання в сусідні органи і тканини, або при наявності метастазів.

Складність розробки тактики хірургічного втручання полягає в тому, що не існує чітких стандартних методик операції. Великий вплив надають результати обстежень, оскільки одночасно з пухлиною може бути показано видалення сусідніх органів:

 • кишечнику;
 • підшлункової залози;
 • селезінки;
 • частини печінки;
 • частини шлунку.

З урахуванням специфіки захворювання пухлини заочеревинного простору неоргані можуть оперувати тільки хірурги з великим досвідом втручань на різних внутрішніх органах і судинах.

Роботична хірургія забезпечує максимальну безпеку пацієнта

Крім кваліфікації операційної бригади, на успіх хірургічного лікування впливає технічне оснащення операційної. І на сьогоднішній день найкраще, що пропонує сучасна медична наука - робот-асистована система Да Вінчі. Цей «розумний» помічник хірурга дозволяє видаляти пухлини позачеревинного простору без великих розрізів і крововтрати. Доступ до операційного полю здійснюється через кілька мікропроколів передньої стінки черевної порожнини.

Одна з найважливіших переваг цієї технології - малотравматичність в порівнянні з іншими методами. А це означає, що пацієнт швидше відновиться після складного хірургічного втручання і повернеться до звичного життя або продовжить лікування, передбачене схемою боротьби із захворюванням.

Переваги видалення пухлини заочеревинного простору роботом da Vinci

 • 3D-візуалізація операційного поля і 20-кратне збільшення картинки дозволяє хірургу діяти з високою точністю;
 • маніпулятивність «рук» робота - 7 ступенів свободи руху, що значно перевищує фізіологічні можливості людської кисті;
 • прецизійний привід забезпечує можливість позиціонування мікрохірургічних інструментів точніше в 5 разів, ніж при операції руками відкритим способом;
 • після операції не залишається великих рубців - місця доступу до операційного поля, після загоєння, стають практично непомітними.

Звертаємо увагу, що система Да Вінчі не є в повній мірі роботом, оскільки може працювати тільки під керуванням людини. Однак, вона значно розширює можливості хірурга і дозволяє дбайливо працювати з тканинами навіть при видаленні пухлин у важкодоступних місцях.

Роботизована хірургічна платформа Да Вінчі доступна українським пацієнтам - в медичному центрі «Медікал Плаза» працює цілий пул висококласних хірургів, що виконують унікальні операції з її допомогою. Ми беремося за складні випадки, коли в інших клініках в лікуванні відмовили. Більш детально дізнатися про цю прогресивну технології можна на персональній консультації. Для запису просто зверніться на нашу контактну лінію - адміністратор запише вас до профільного фахівця на комфортну дату і час.

Залишити заявку