УЗД щитовидної залози
УЗД щитовидної залози є одним з найбільш інформативних і достовірних діагностичних методів, що дозволяють оцінювати розвиток патологічних процесів. Процедура вважається максимально безпечною – у процесі обстеження відсутня дія на організм людини рентгенівським чи іншим випромінюванням. Вивченням результатів ультразвукового сканування та розробкою наступної тактики лікування у МЦ Medical Plaza займається кваліфікований лікар-ендокринолог, який має багаторічний досвід роботи у цій галузі.
Фахівці нашого Центру рекомендують перевіряти стан щитовидної залози щонайменше одноразово протягом року. Насамперед, відвідувати лікаря необхідно жінкам, які досягли віку 35 років – ця категорія пацієнтів найбільше піддається розвитку ендокринних порушень.
Головний мозок, серцевий м'яз, репродуктивна система, опорно-руховий апарат та інші важливі відділи організму зберігають нормальний стан завдяки повноцінному синтезу тиреоїдних гормонів – особливих речовин, вироблення яких регулюється щитовидною залозою. Навіть найменше порушення в роботі цього органу загрожує розвитком серйозних захворювань. Щоб своєчасно виявити патологію та вжити ефективних лікувальних заходів, лікарі пропонують пацієнтам зробити УЗД щитовидної залози.
Де проводиться обстеження
При необхідності проведення обстеження важливо знати, де можна зробити УЗД щитовидної залози. У нашій клініці процедура здійснюється на найвищому рівні. МЦ Medical Plaza має сучасний апарат для проведення ультразвукової діагностики, завдяки якому вдається детально дослідити стан щитовидки, виявити мінімальні негативні зміни.
Співробітники центру є професійними лікарями-УЗІстами, здатними виявити найменші відхилення, та не пропустити будь-які порушення у роботі ендокринної системи. Ознайомившись із результатами ультразвукового обстеження, лікар-ендокринолог призначає пацієнтові проходження додаткової діагностики (здавання аналізів крові на гормони, імунологічні тести, біопсію), розробляє схему лікування.
Щоб уточнити вартість УЗД щитовидки, можна здійснити дзвінок за вказаними на сайті контактними номерами телефонів. Орієнтовна ціна - від 300 грн.
Наш центр є медичною установою, де зробити УЗД щитовики можна з найвищим рівнем точності. У процесі діагностики може бути виявлено навіть новоутворення величиною 2-3 мм. Завдяки високому професіоналізму лікарів у багатьох пацієнтів разом із одним діагностованим вузлом при скануванні виявляються додаткові утворення.
Коли призначають УЗД
Хвороби ендокринної системи належать до поширених патологій. Найчастіше захворювання щитовидної залози пов'язуються з дефіцитом йоду, негативним впливом радіації, порушеннями у роботі гіпофіза та гіпоталамуса.
Дослідження щитовидної залози УЗД показано у таких ситуаціях:
- При появі потовщень, ущільнень у ділянці шиї, відчутті «кома в горлі».
- За наявності цукрового діабету, спадкової схильності до хвороб щитовидної залози.
- У віці старше 40 років.
- При постійній втомі, апатії, сонливості.
- З огляду на тривалий прийом гормональних препаратів (у завершальній стадії терапії).
- У разі втрати ваги без очевидної причини.
- При тремтінні пальців, інтенсивному випаданні волосся.
- За наявності субфебрильної температури тіла, що довго не проходить.
УЗД «щитовидки» також показано особам, які зазнають надмірної безпричинної дратівливості, нервозності, страждають від ожиріння, аритмії, частих перепадів настрою. Обстеження призначається людям, які працюють у шкідливих умовах, жінкам, які планують вагітність, проводиться з метою контролю правильного взяття пункції щитовидної залози.
Що досліджує УЗІст, який проводить процедуру
Визначившись, де зробити УЗД "щитовидки", корисно мати уявлення про проведення процедури. Фахівець, який виконує обстеження, звертає увагу на будь-які аномалії. Для УЗД важливі розвиток щитовидної залози, особливості її розташування та інші характеристики даного органу.
Зміна об’єму органу
Якщо щитовидна залоза змінила свій об’єм, причиною такого порушення можуть стати:
- запальні процеси;
- вагітність;
- розвиток дифузного зоба (у разі орган здатний як збільшуватися, і зменшуватися).
Об'єм щитовидної залози визначається вагою людини. Ознайомитись з показниками норми можна, вивчивши наведену далі таблицю:
У жінок показники щитовидної залози переважно менші, ніж у чоловіків. За наявності середньої ваги вони можуть перебувати в межах 18 см³, змінюючись під час вагітності та місячних. У дітей до 2-х років щитовидка не перевищує 1 см³, а до досягнення 15-річчя наближається до 13 см³.
Особливості структури
У нормі структура щитовидної залози має бути однорідною. Якщо орган набуває неоднорідності, фахівець приділяє особливу увагу його типу.
Існує 2 варіанти неоднорідності щитовидки:
- осередкова;
- дифузна.
Наявність осередкової неоднорідності нерідко обумовлено вузловою патологією. Дифузна неоднорідність характерна для аутоімунного тиреоїдиту.
Вузлова патологія
Вузлова патологія здатна мати доброякісний чи злоякісний характер. Дана форма порушення може виявлятися у вигляді вузлового зоба, аденоми, кісти щитовидної залози. При злоякісному перебігу патології розвивається рак щитовидки.
Фахівці МЦ Medical Plaza, які проводять УЗД, надають особливого значення орієнтації вузла, правильності його форми, чіткості та товщині меж новоутворення, його внутрішньої частини. Після завершення обстеження лікар робить висновки щодо доброякісності чи злоякісності утворення, сформованої всередині органу.
На наявність злоякісних процесів у ділянці щитовидної залози вказує присутність неправильної форми вузликів з нечіткими контурами, численних гіперехогенних структур, що розташовуються під кутом до поздовжньої осі частки обстежуваного органу.
УЗД щитовидки дітям
На сьогоднішній день ендокринні порушення – не рідкість серед підростаючого покоління України. Захворювання щитовидної залози періодично виявляються у дітей та підлітків, і вимагають обов'язкового проведення діагностики методом ультразвукового сканування.
Найчастіше УЗД щитовидної залози дітям призначається після 1-го року. Разом з оглядом ендокринолога даний вид обстеження значиться у списку обов'язкових процедур, показаних перед вступом до дитячого садка та школи.
Після Чорнобильської катастрофи випадки онкології щитовидки у дитячому віці значно почастішали. Найчастіше у неповнолітніх пацієнтів виявляють високодиференційовані різновиди захворювання (папілярно-фолікулярний рак), що дозволяє у разі проведення своєчасної діагностики та якісної терапії сподіватися на сприятливий результат. УЗД щитовидної залози дітям та обстеження органу методом пальпації стають обов'язковими етапами у виявленні подібних порушень.
Захворювання щитовидної залози не завжди провокують зміни у її розмірах. Після проведення УЗД фахівець нерідко робить висновок, що орган, як і раніше, здоровий, проте виробляє більшу чи меншу кількість гормонів. Іноді має місце зворотна ситуація – після виявлення вузликів у щитовидці (ділянок тканини, що розрослася) лікар може повідомити пацієнта, що орган функціонує нормально, і привід для занепокоєння відсутній. Саме тому результати УЗД щитовидної залози не є клінічним діагнозом, а після завершення обстеження обов'язково проводиться консультація ендокринолога.