Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Что Такое Донация Ооцитов (Яйцеклеток)?

Програма донації ооцитів (яйцеклітин) є однією з технологій лікування жіночого безпліддя методами репродуктивної медицини. У разі, якщо сімейна пара не має можливості самостійно зачати дитину через різні обставини, пов'язані зі здоров'ям жінки, то за рекомендацією лікарів для запліднення можуть бути використані донорські яйцеклітини.
Важливо! 

Беручи участь у програмі донації ооцитів, Ви допомагаєте сімейним парам, що не мають іншої можливості мати дитину і стати повноцінною сім'єю. Донація яйцеклітини або ооцита - це стандартна процедура, використана в IVF, яка об'єднує жінок, що мають здорові яйцеклітини (донор) з тими, хто не здатен виробляти свої власні яйцеклітини. Донація яйцеклітини дозволяє цим двом групам жінок допомогти одна одній.. 

ЯКІ ПРАВОВІ ТА МЕДИЧНІ АСПЕКТИ ПРОГРАМИ ДОНАЦІЇ?

Чинне законодавство України детально регламентує всі організаційні, правові та медичні аспекти програми донації, забезпечуючи юридичний захист інтересів, як донора, так і бездітної сімейної пари (пацієнтів), що використовує донорські ооцити. Ця процедура і її особливості регулюються статтею № 48 Законодавства України про охорону здоров'я, а також статтею № 123 Сімейного кодексу України. Правові нюанси донорства яйцеклітин в Україні найбільш повно описані в Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій, яка була затверджена наказом МОЗ № 787 від 09.09.2013 р. У правових документах регламентуються характеристики і параметри жінок, які можуть бути донорами яйцеклітин. Також закон гарантує конфіденційність тим, чиї дані є в каталозі донорів яйцеклітин і чий матеріал може бути використаний анонімно. Законодавчо визначено і перелік документів, які необхідні для здійснення донорства яйцеклітин:

  1. Письмовий договір з жінкою, яка хоче стати донором яйцеклітини, у якому вона підтверджує своє самостійне і усвідомлене бажання надати генетичний матеріал
  2. Письмова згода чоловіка жінки-донора (якщо він є).

Згідно із законом України донори яйцеклітин не можуть мати жодних батьківських прав або зобов'язань щодо майбутньої дитини. 

ХТО МОЖЕ СТАТИ ДОНОРОМ  ЯЙЦЕКЛІТИН?

Згідно з українським законодавством, стати донором яйцеклітини може не кожна жінка. Претендентка на донорство яйцеклітин повинна відповідати цілому ряду параметрів, а саме: надати свою яйцеклітину може здорова фізично і психічно жінка у віці від 18 до 36 років, яка вже виховує власну здорову дитину. Вона не повинна мати шкідливих звичок (алкоголізм, наркоманія тощо), в її минулому не повинно бути серйозних захворювань або важких операцій, спадкових хвороб. Для того, щоб потрапити в каталог донорів яйцеклітин або стати донором яйцеклітини для певної сім'ї, претендентка зобов'язана пройти комплексне медичне обстеження.

Жінка, яка бажає віддати свою яйцеклітину, проходить обстеження безкоштовно (за рахунок Медичного центру), окрім:

  • флюорографії;
  • висновку психіатра;
  • висновку нарколога.

ЯК ПРОХОДИТЬ ПРОГРАМА ДОНАЦІЇ ООЦИТІВ?

Яйцеклітину отримують шляхом трансвагінальної пункції під контролем УЗД за допомогою найтоншої голки під анестезією. Донорство яйцеклітин не є небезпечним для здоров'я - в цілому процедура займе близько 5 - 7 хвилин. Донор отримує матеріальну компенсацію за донорство яйцеклітин до 10 000 грн.

Якщо ви хотіли б отримати більше інформації щодо донорства яйцеклітини, будь ласка, напишіть нам у форму зворотного зв'язку нижче або зателефонуйте і дайте нам знати, якщо ви хочете стати донором або маєте потребу у донорі.

Залишити заявку