Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Сіалендоскопія (видалення каменів зі слинної залози)

Камені в слинних залозах можуть утворюватися аналогічно каменям у нирках або в жовчному міхурі. Часто пацієнти про таку проблему дізнаються в кабінеті лікаря, звернувшись зі скаргами больових відчуттів при ковтанні. При цьому біль віддає в скроневу зону або вухо, і може супроводжуватися набряком обличчя і шиї. Іноді таку патологію діагностують при рентгенівському дослідженні.

Чому утворюються камені слинних залоз

Причини виникнення такої патології можуть носити травматичний характер або бути викликані:

 • недоліком вітаміну А;
 • курінням;
 • генетичною схильністю;
 • захворюванням шлунково-кишкового тракту;
 • захворюваннями ендокринної системи.

Видалення каменя з слинної залози - дійсно ефективний спосіб вирішення проблеми

Камінь (конкремент), що сформувався в протоці слинної залози, є перешкодою процесу нормального відтоку слини. А з часом може повністю закрити протоку. В результаті в «заблокованій» залозі утворюються мікроорганізми, що провокують запальний процес. Саме внаслідок цього виникає біль в проблемній зоні, а також мають місце прояви загальної інтоксикації. Тобто, з'являються такі симптоми, як загальне нездужання, субфебрильна температура, головний біль. У клінічній медицині цей стан одержав назву «слинна колька». І він є прямим показанням до такого хірургічного лікування, як сіалендоскопія.

Видалення каменя з підщелепної слинної залози малоінвазивним методом

Сучасна хірургія дозволяє провести лікування патології без глибокої травматизації і розсічення тканин. У протоці слинної залози в роті вводиться найтонший ендоскоп діаметром 0,9-1,3 мм, в залежності від модифікації устаткування.

З його допомогою в збільшеному вигляді візуалізується слинна система, що дозволяє хірургу максимально точно і оперативно оглянути проблемну зону, видалити камінь, ввести необхідні лікарські препарати і провести інші актуальні маніпуляції. Сіалоскопія виконується під місцевою анестезією і не викликає особливого дискомфорту у пацієнта. Найчастіше ця операція виконується амбулаторно, хоча при деяких показаннях, проводиться і в умовах стаціонару.

Звертаємо увагу, що при певних умовах виконується дроблення каменів в слинних залозах, з подальшим виведенням з протоки. Однак, актуальність такого методу має місце тільки при невеликих розмірах конкременту.

Які дослідження необхідно пройти пацієнтові перед маніпуляцією

Діагностика патології, крім ручного обстеження тканин щелепно-лицевої ділянки, може включати апаратні методи досліджень:

 • контрастну рентгенографію протоку;
 • КТ;
 • МРТ;
 • УЗД.

При цьому ключовий акцент робиться на локалізації конкременту - від цього залежить яким методом буде проводитися операція з видалення каменя зі слинної залози. Найбільш складними є випадки, коли закритий проток відділу привушної залози. У таких випадках хірургічне втручання виконується в умовах стаціонару. При цьому бувають можливі ситуації, коли конкремент розташовується в паренхімі залози або його дістати з протоки практично неможливо. Тоді хірург приймає рішення про видалення залози повністю.

Як розчинити камені в слинних залозах?

Безумовно, будь-якого пацієнта, що зіткнувся з таким захворюванням, в першу чергу, цікавлять консервативні методи лікування. Дійсно, на початковій стадії і при певному місці розташування конкремента, він може вийти зі слиною самостійно. Для активації цього процесу пацієнту призначається:

 • спеціальна дієта, що передбачає вживання продуктів, що викликають підвищене слиновиділення;
 • спеціальний самомасаж проблемної зони;
 • прийом лікарських препаратів, які сприяють руйнуванню каменю і його виходу разом зі слиною.

Однак, в клінічній практиці, це захворювання на початковій стадії діагностується вкрай рідко. Тому, єдино вірним способом на 100% позбутися від проблеми є малоінвазивний ендоскопічний шлях.

Видалення каменів з слинної залози в Дніпрі

У медичному центрі «Медікал Плаза» усунення такої патології виконується на найвищому професійному рівні. У нас в арсеналі найсучасніше ендоскопічне обладнання і лікарі, які володіють усіма прогресивними хірургічними технологіями. Ціна видалення каменя з протоки слинної залози залежить від обраної тактики усунення конкременту. Для того, щоб дізнатися конкретну інформацію, пацієнту необхідно звернутися на нашу контактну лінію будь-яким зручним способом. Також не втомлюємося нагадувати, що своєчасне звернення за кваліфікованим медичною допомогою дозволить вирішити будь-яку проблему зі здоров'ям максимально швидко і ефективно.

Залишити заявку