Роботизована резекція підшлункової залози роботом Da Vinci
Підшлункова залоза - один з найважливіших органів ендокринної системи людини. Виробляє шлунковий сік, який бере участь в процесі перетравлення їжі. Містить клітини, що секретують інсулін і відповідають за підтримання рівня цукру в крові. З точки зору онкології, рак підшлункової залози відноситься до вкрай агресивних видів патології. І хірургічний етап лікування покращує прогноз на виживання.
Роботичних резекція підшлункової залози: в чому переваги
Резекція підшлункової залози, тобто видалення ураженої пухлиною частини органу, може виконуватися «відкритим» способом і з застосуванням лапароскопічних методів. В даний час вершиною хірургічних технологій в цьому напрямку є робот-асистовані операції. Такі втручання виконуються за тим же принципом, що і звичні вже ендоскопічні - доступ до органу здійснюється через проколи в передній черевній стінці.
Однак, роботизований комплекс da Vinci Surgical System дає можливість забезпечити мінімальну травматизацію. Це означає, що в процесі втручання буде зменшений обсяг корововтрати. А на етапі реабілітації, для пацієнта це означає менше болю, коротше терміни загоєння і перебування в стаціонарі.
Коли в пріоритеті роботизована операція
Операції з приводу нейроендокринних пухлин є одними з найскладніших серед втручань на органах черевної порожнини. Пояснюється це особливостями анатомії підшлункової залози, а також надзвичайною чутливістю органу до хірургічних впливів. Навіть невелике втручання може стати причиною серйозних ускладнень:
- панкреатичний свищ;
- гастростаз;
- жовчний свищ;
- пострезекціонна кровотеча.
Тому резекція підшлункової залози вимагає високої кваліфікації від хірургічної бригади, а також сучасного технічного оснащення операційної. Раніше таким вважалося лапароскопічне обладнання, а тепер безумовне лідерство за робот-асистуваною системою da Vinci.
Що стосується відкритих операцій, то вони, безумовно, в клінічній практиці присутні, але все менше. До них вдаються лише в тих ситуаціях, коли пухлина розташована таким чином, що технічно її видалити з доступом через проколи в передній черевній стінці не представляється можливим.
Якщо ж порівнювати традиційну лапароскопію і роботичну операцію, то у da Vinci безсумнівна перевага з точки зору найвищої точності здійснюються хірургом дій. Виключений фізіологічний тремор, а 3-D візуалізація дає максимальний огляд операційного поля. Ці фактори і забезпечують досягнення запланованого хірургічного результату на найвищому рівні.
Види операцій на підшлунковій залозі за допомогою da Vinci
Лівостороння резекція ПЗ
Робот-асистована система забезпечує максимальну безпеку виконання резекції підшлункової залози шляхом видалення її лівої частини, розташованої поруч з селезінкою. Онкологічний діагноз в більшості випадків є умовою видалення і селезінки.
Резекція головки ПЖ за Каушен-Уіппл
Одна з дуже складний операцій, що виконуються в черевній порожнині. Вона передбачає видалення цілого ряду органів:
- частково шлунка;
- жовчного міхура;
- жовчних протоків;
- 12-палої кишки;
- головки ПЗ.
Також має місце реконструктивний етап - за допомогою формування спеціальних анастомозів відновлюється пасаж їжі, панкреатичного соку і жовчі. При такому обсязі оперативного втручання мінімальна інвазивність є першочерговою. А це досягається за допомогою робота-асистента.
Однак звертаємо увагу на важливий момент, все перераховане вище актуально, якщо пухлина невеликих розмірів. Якщо новоутворення об'ємне, діагностовано залучення сусідніх органів і / або кровоносних судин, то тактика хірургічного лікування буде іншою.
Резекція сегмента ПЗ
Роботизована хірургія допомагає видалити тільки невелику частину органу, в якій діагностовано патологічні зміни. А решта частини з'єднуються з шлунково-кишкового тракту.
На завершення хочемо відзначити, що роботизовані операції на підшлунковій залозі - це «вищий пілотаж» в хірургії. Вони є індикатором статусу медичного закладу.
У медичному центрі Медікал Плаза завжди в першу чергу розглядається можливість проведення операції малоінвазивним і максимально безпечним чином. Більше інформації ми готові надати на персональній консультації - записуйтеся на прийом. Будемо раді допомогти!