Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza
Будь ласка, оберіть мову

Застосування робот-асистованої системи da Vinci при лікуванні раку нирки забезпечує досягнення найкращих функціональних результатів, якщо порівнювати з відкритими і лапароскопічними операціями. При цьому зберігаються максимальні показники онкологічної безпеки, а пацієнт відновлюється швидше і простіше.

Про переваги роботичних операцій

Ключова перевага цієї проривної хірургічної технології - неймовірна точність, а, отже, малоінвазивність. Завдяки суперсучасному обладнанню, хірург під час втручання бачить операційне поле в міліметровому вимірі.

  • 3D-картинка, що виводиться на монітор, допомагає лікареві видалити уражений пухлинним процесом орган і навколишні тканини дуже точно.
  • Хірург все бачить, як при відкритій  операції, при цьому інструменти вводяться через 3-4 невеликих проколи, довжиною 5-10 мм.
  • Як і при лапароскопічному втручанні, роботична операція при раку нирок передбачає управління великими інструментами. Однак, конструктивні особливості Да Вінчі дозволяють проникнути у важкодоступні зони, куди не добратися лапароскопу.

Крім того, хірургічний робот-помічник сприяє скороченню часу операції і мінімально можливій​​крововтраті. Для пацієнта це означає швидку реабілітацію та виписку зі стаціонару. Варто зазначити, що скорочення періоду госпіталізації в сучасній світовій медицині - глобальний тренд. Хоча, безумовно, кожен клінічний випадок індивідуальний, і ми будемо спостерігати конкретного пацієнта стільки, скільки буде потрібно для нормалізації його стану.

Про можливість збереження нирки

Сучасні хірургічні методи при раку нирки, з урахуванням певних умов, дозволяють зберегти орган. Що зовсім недавно це здавалася фантастикою, адже будь-яка онкопатологія цієї зони була однозначним показанням до кардинального вирішення. Зараз роботична система Da Vinci дозволяє оперувати пухлини будь-яких розмірів із збереженням здорових тканин нирки. За статистикою близько 80% пацієнтів, що надходять після діагностики з інших клінік, звертаються з приводу видалення органу. Але ми кожен випадок аналізуємо з точки зору можливості резекції, а не повного видалення.

Справа в тому, що при раку нирки критичне значення має не розмір злоякісного новоутворення, а його локалізація. Важливо, щоб пухлиною не було порушено нефрон - зону нирки, що відповідає за фільтрацію крові і утворення сечі. Також необхідною умовою для органозберігаючих операцій є непоширення онкопроцесу, а також відсутність метастазування.

З урахуванням таких обставин, звертаємо увагу на важливість отримання іншої думки перед хірургічним етапом лікування. Хірурги, при розробці тактики оперативного втручання, в тому числі, враховують і матеріально-технічні можливості своєї операційної. У медичному центрі «Медікал Плаза» зібрано найпередовіше на сьогоднішній день обладнання і оперують унікальні фахівці. Тому, ми дійсно можемо запропонувати своїм пацієнтом найкраще, що дає сучасна медична наука.

Про роботичну нефректомію

Вид хірургічного лікування залежить і від поширеності процесу. У певних випадках, коли однозначно йдеться про видалення нирки, хірургами розглядається два варіанти вирішення завдання:

  1. нефректомія - видаляється лише уражена пухлиною нирка;
  2. радикальна нефректомія - видаленню підлягає нирка з новоутворенням, наднирник і можливо лімфатичні вузли.

Важливим етапом при таких операціях є видалення пухлинних тромбів з ниркової вени, а також нижньої порожнистої вени. Помічник хірурга робот Да Вінчі дозволяє виконати ці заходи швидко і максимально ефективно з дотриманням прийнятих міжнародними протоколами правил онкологічної безпеки для пацієнта.

Чи можна обійтися без операції при раку нирки

При такому грізному захворюванні саме операція є терапією першого вибору. Чим раніше буде виконано робот-асистуване втручання, тим кращим для хворого буде прогноз. Якщо новоутворення обмежене виключно ниркою, то п'ятирічна виживаність становить до 90% випадків. Причому, пацієнт веде звичний спосіб життя - працює, займається спортом, жінки народжують дітей.

Хочемо нагадати про важливість своєчасної діагностики онкологічного процесу в нирці - не ігноруйте щорічні профілактичні огляди у профільних фахівців і check-up обстеження. Все це на високому рівні доступно пацієнтам «Медікал Плаза». Записатися на консультацію можна в будь-який час через колл-центр нашого медичного центру - не сумнівайтеся, ми зможемо вам допомогти!

Залишити заявку