Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Хронічний панкреатит (ХП) і його ускладнення лікуються хірургічним шляхом із застосуванням дренуючих та резекційних операцій. Якщо не діагностований виражений запальний інфільтрат в зоні головки і крючковидного відростка підшлункової залози (ПЗ), а також, якщо стоїть завдання видалення кісти або свища, то показано дренувальна хірургічне втручання. У разі ж виявлення фіброзно-запального інфільтрату в області головки ПЗ, виконується резекція проблемної ділянки. При цьому, хірург, вибираючи тактику проведення операції, з урахуванням ряду факторів, може віддати перевагу операції Беґера.

Роботизована операція Беґера - найпрогресивніша техніка оперативного втручання

Твердження, що операція з допомогою робота Да Вінчі - вищий пілотаж сучасної хірургії на підшлунковій залозі, сьогодні вже ні в кого не викликає сумніву. Наприклад, клінічний випадок з практики: пацієнтові була потрібна операція по резекції ураженої камінням головки ПЗ. При полосному методі обсяг втручання припускав видалення жовчного міхура, 12-палої кишки, частини підшлункової залози і частини тонкого кишечнику.

Робот-асистована операція Беґера дозволила видалити тільки патологічно змінену ділянку головки ПЗ, без травматизації сусідніх органів. Якщо говорити про класичну лапароскопічну технологію, то так віртуозно виконати втручання також не вдалося б. Обумовлено це специфікою візуалізації операційного поля і органів черевної порожнини в цілому.

Роботизована система Da Vinci дає повноцінну 3D-картинку, що забезпечує максимальну точність дій хірурга, а отже:

• мінімальну травматизацію оточуючих проблемну ділянку тканин і органів;

• мінімально можливу крововтрату;

• найкоротших термін загоєння - госпітальний режим на етапі реабілітації пацієнта максимально короткий.

Серед інших переваг варто відзначити безпеку для пацієнта - ризик інфікування операційного поля зводиться до нуля завдяки доступу через невеликі проколи в передній стінці черевної порожнини.

Суть операції Беґера

Ця хірургічна тактика відноситься до однієї з найбільш радикальних операцій, що застосовуються при лікуванні важких форм ХП. Особливо, на тлі подпеченочной портальної гіпертензії, а також в поєднанні з кістами, конкрементами в головному панкреатичної протоці або кальцінатамі паренхіми.

Класичний варіант операції Беґер передбачає:

  • перетин тіла ПЗ на ділянці перешийка;
  • субтотальную резекцію головки органу;
  • накладення анастомозу проксимальної і дистальної кукси.

Бернський різновид цієї операції проходить без перетину перешийка.

Будь-яка з описаних модифікацій операції Беґера із застосуванням робот-асистованої системи буде виконана з максимальною точністю, що крім іншого, скорочує час проведення самого досить складного хірургічного втручання. А це - зниженні навантаження на організм пацієнта і підвищення ККД операційної бригади.

Звертаємо увагу пацієнтів, що підшлункова залоза - орган, який характеризується дуже незручним розташуванням. Щоб до нього добратися під час порожнинної операції лікарю доводиться розкривати чи не половину черевної порожнини, що є причиною великих неестетичних післяопераційних рубців. А роботичних операція Бергера виконується через кілька мікророзріз, тобто естетичних проблем згодом у пацієнта не буде.

Разом з тим, хочемо зробити акцент: працювати з роботом може тільки висококласний хірург з великим досвідом. Поки що, роботичні операції в Україні не дуже поширені, тому фахівці, які на «ти» з цією технологією є унікальними. І саме такі лікарі працюю в медичному центрі «Медікал Плаза». Більше інформації можна дізнатися на персональній консультації - запис через колл-центр нашого Центру.

Залишити заявку