Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Під час УЗД органів черевної порожнини у Вас виявили кісту печінки. 

Давайте розберемося в чому небезпека і чому кісти доводиться оперувати.

Кіста печінки – це доброякісне утворення, яке може розташовуватись як всередині органу, так і на поверхні. Як правило, наявність кіст невеликих розмірів протікає безсимптомно та залишається без лікування довгі роки. Розмір кісти може змінюватись від 1 мм до 20 см і залежить від віку та локалізації.

Своєчасна діагностика кіст дуже важлива, оскільки допомагає уникнути несприятливих наслідків та ускладнень, таких як розрив кісти печінки, запалення чи гельмінтозне поширення.

Кісти печінки мають досить широку класифікацію. Деякі види кіст можуть бути вродженими, інші можуть виникнути внаслідок травм та запалень, раніше перенесених операцій. Також кісти можуть бути паразитарні та непаразитарні, одиночні та багатокамерні. Для визначення виду кісти лікар призначає певні аналізи та діагностику.

  

ПЕРШІ СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

 • Часта відрижка;
 • Тривала нудота;
 • Діарея;
 • Біль у правому підребер'ї;
 • Виражена задишка;
 • Загальна слабкість у тілі;
 • Швидка стомлюваність;
 • Зниження апетиту;
 • Підвищене потовиділення;
 • Різке безпричинне схуднення;
 • Підвищення температури тіла.

УСКЛАДНЕННЯ

Новоутворення печінки не можна недооцінювати, оскільки вони можуть спричинити велику кількість серйозних ускладнень для здоров'я. Наявність доброякісної кісти печінки без належного лікування може призвести до зараження крові, некрозу тканин та абсцесу печінки.

Оскільки доброякісні пухлини, такі як аденома печінки можуть спокійно перебувати в організмі людини без яскраво виражених симптоматичних проявів, необхідно щорічно проходити ультразвукову діагностику органів черевної порожнини.

 Після виявлення кісти печінки, найбільш інформативними будуть дослідження – МРТ або КТ, які диференціюють кісту від інших схожих утворень, таких як гемангіома печінки та покажуть загальну картину захворювання.

 Своєчасна та якісна діагностика допоможе визначити необхідність подальшого плану дій щодо дослідження кіст. Іноді проводиться пункція кісти печінки для визначення наявності онкомаркерів.

ХІРУРГІЙНА ОПЕРАЦІЯ - ПОКАЗАННЯ

Кісти невеликих розмірів до 3 см не оперують, їх спостерігають для виявлення змін за допомогою обстеження УЗД та консультуються з гастроентерологом. При цьому лікар може призначити дієту та медикаменти для запобігання збільшенню кісти.

Непаразитарні кісти печінки, одиночні та множинні, розміром від 5 см в діаметрі, а також кісти, що швидко збільшуються у розмірі, мають показання до проведення оперативного лікування.

 

СУЧАСНА МЕДИЦИНА - РОБОТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ

У медичному центрі "Medical Plaza" проводяться органозберігаючі малоінвазивні лапароскопічні операції роботичним комплексом Да Вінчі.

Завдяки можливостям роботичної системи, маніпулятори якої мають 7 ступенів свободи руху, хірург робить висічення тільки стінки кісти, не зачіпаючи при цьому здорові тканини, чим не порушується фізіологічна функція печінки і запобігається крововтрата.

Можливість бачити операційне поле у ​​найдрібніших подробицях дозволяє хірургу здійснювати рухи та маніпуляції максимально точно та обережно.

Віддалені частини кісти відправляють на гістологічне дослідження для визначення типу пухлини - злоякісного чи доброякісного.

 Період реабілітації після таких операцій проходить дуже швидко, пацієнт перебуває у стаціонарі не більше 3-х днів, не відчуває сильного больового синдрому.

Medical Plaza & IRIMI GROUP

Савенков Дмитро Юрійович має великий досвід проведення оперативних втручань за допомогою робота Да Вінчі. Щороку вдосконалює свої навички та отримує нові знання у галузі хірургії європейського рівня.

У медичному центрі “Medical Plaza” використовується лише сучасне обладнання для діагностики та проведення оперативних втручань.

Спеціалісти різних напрямків Medical Plaza & IRIMI GROUP щодня удосконалюють свої навички та розвиваються, щоб використати накопичений досвід для надання медичної допомоги на найвищому рівні.

Залишити заявку