Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Ретроцервікальний (глибокий) ендометріоз – найскладніший різновид ендометріозу. При такій хворобі має місце враження яєчників, тазової очеревини та задньої поверхні шийки матки (ретроцервікальної області та крижово-маткових зв'язок). Якщо лікування не проводиться, патологія поширюється на піхву та пряму кишку, призводить до розвитку спаєчних процесів, безпліддя. Інколи на тлі патології розвиваються онкологічні захворювання. Консервативна терапія при лікуванні глибокого ендометріозу є неефективною. Призначення гормональних препаратів дозволяє зменшити симптоми, але не усуває патологічні осередки. У більшості випадків потрібне хірургічне лікування ендометріозу

РОБОТ-АСИСТОВАНА ХІРУРГІЯ ПРИ РЕТРОЦЕРВІКАЛЬНОМУ ЕНДОМЕТРІОЗІ

Найчастіше порушення виявляють у жінок репродуктивного віку – у 20-30 років. Розвиток захворювання починається з формування ділянок ендометріозу на яєчниках або очеревині позадушийкового простору, гормонального дисбалансу, хронічних запальних процесів.

Ендометріоз є доброякісним новоутворенням. Інколи він набуває ознак злоякісного росту.

Поширені симптоми хвороби:

 • болі внизу живота, у піхві, у малому тазі;
 • порушення стільця (діарея, запор);
 • болісна дефекація;
 • больові відчуття під час статевого акту;
 • хворобливі, довготривалі менструації.

При лікуванні глибокого ендометріозу в нашому центрі здійснюють високотехнологічні операції із використанням робота Da Vinci. На відміну від лапароскопічних втручань, вони вважаються більш безпечними, рідше призводять до появи інтра- та післяопераційних ускладнень.

Річ у тому, що всі операції з приводу ретроцервікального ендометріозу вважаються дуже складними. Ця особливість обумовлена важкодоступністю вражених ділянок. Завжди існує ймовірність пошкодження важливих органів: кишки, сечового міхура, сечоводів. Для якісного лікування патології потрібні висока якість візуалізації таультрасучасні мікрохірургічні інструменти. Все це присутнє в роботизованій установці Да Вінчі.

У запущених випадках доводиться видаляти не тільки осередки патології в ретроцервікальній області, але й фрагменти стінки кишечника, сечового міхура. Виконувати такі складні маніпуляції з мінімальним ризиком виникнення ускладнень під силу лише хірургічному роботу.

ПЕРЕВАГИ РОБОТ-АСИСТОВАНОЇ ХІРУРГІЇ ПРИ ГЛИБОКОМУ ЕНДОМЕТРІОЗІ

Роботизована установка Да Вінчі містить блок управління та хірургічну консоль (4 руки-маніпулятори, обладнані камерою та мікрохірургічним інструментом). Операція здійснюється під повним контролем з боку хірурга, який перебуває поза блоком управління та керує рухами робота.

Щоб отримати доступ до патологічної ділянки, робиться кілька розрізів довжиною менше 1 см. Операційне поле виводиться на екран у 20-ти кратному збільшенні. Це дозволяє побачити найдрібніші зміни в тканинах.

Переваги роботизованого хірургічного втручання:

 • Висока точність маніпуляцій, завдяки чому вдається повністю видалити осередки ендометріозу без пошкодження здорових тканин. Руки-маніпулятори робота володіють більшим діапазоном рухів, ніж людські кінцівки, завдяки чому мають високу маневреність.
 • Мінімальна інвазивність, менший обсяг крововтрати. Діаметр мікрохірургічного інструменту не перевищує 8 мм, що дозволяє менше травмувати тканини, діставати до важкодоступних місць.
 • Менша тривалість хірургічного втручання.
 • Скорочений період реабілітації. До 90% прооперованих пацієнток виписують з клініки вже на наступний день.
 • Низький ризик інфекційних ускладнень, утворення спайок або рубців.
 • Відсутність непривабливих післяопераційних шрамів.
 • Можливість повного видалення всіх осередків ендометріозу всього за одну процедуру зі збереженням нервових закінчень, судин.

Робот-асистовані операції визнані більш органозбережними, ніж інші хірургічні методи. Вони дозволяють зберегти фертильність, усунути проблеми з сечовипусканням, нормалізувати функціонування кишки.

ХТО ЛІКУЄ РЕТРОЦЕРВІКАЛЬНИЙ ЕНДОМЕТРІОЗ

У нашому центрі працює онколог-гінеколог який має стаж роботи понад 27 років. Він спеціалізується на робот-асистованій хірургії в лікуванні гінекологічних патологій. Лікар віртуозно видаляє осередки ендометріозу будь-якого рівня складності, повертає жінкам можливість завагітніти, жити без болю.

ЧОМУ ВАРТО ЛІКУВАТИСЯ В МЦ MEDICAL PLAZA & IRIMI GROUP

Команда професіоналів нашого центру комплексно підходить до лікування гінекологічних захворювань. Щоб оцінити ступінь поширеності ендометріозу, пацієнткам призначається комплексне обстеження. Лише після цього обираються максимально ефективні лікувальні заходи.

Сучасне роботизоване обладнання, досвідчені хірурги та дотримання європейських стандартів дозволяють нам надавати висококваліфіковану хірургічну допомогу жінкам із глибоким ендометріозом будь-якого рівня складності.

Залишити заявку