Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Рак печінки розвивається у власних клітинах органу та супроводжується злоякісним процесом. Через рясний потік крові ракові клітини здатні потрапляти до печінки з інших відділів організму. Статистика свідчить про те, що найчастіше рак печінки викликають віруси гепатиту B та C. Інколи такі захворювання не мають вираженої симптоматики.

САВЕНКОВ ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ
 Про лікаря 
Савенков Дмитро Юрійович 
 Стаж:  11 років 
 Лікар-онкохірург вищої категорії 

Фактори, що призводять до утворення ракових клітин у печінці:

 • Зловживання алкоголем;
 • Цироз (безповоротні зміни в будові печінкових тканин);
 • Ожиріння;
 • Діабет;
 • Токсини з цвілі на продуктах харчування.

ЯК ВИЯВИТИ?

На початковому етапі розвитку хвороби у симптомах раку печінки не завжди присутня специфічність. Деякі симптоми здатні нагадувати прояви інших патологій. Нерідко виникають здуття живота, біль, нудота, блювання, погіршується апетит, порушується стілець тощо.

Діагностика захворювань печінки здатна складатися з наступних обстежень:

 1. Ультразвукового дослідження (УЗД);
 2. Комп'ютерної томографії (КТ);
 3. Дослідження крові (АФП).

Після збору анамнезу спеціаліст може призначити додаткові дослідження, що підвищують можливість виявлення пухлини на ранніх стадіях та надають можливість встановити безпомилковий діагноз.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Як і при інших типах раку, лікування підбирається індивідуально, з урахуванням особливостей кожного пацієнта. Підхід, обраний лікарем, визначається місцем розташування пухлини, стадією перебігу захворювання.

Якщо рак вражає залозу більш ніж на 60%, найбільш ефективним способом лікування стає резекція печінки. Застосування цього методу забезпечує найкращі результати у тривалій перспективі.

Найчастіше резекцію печінки здійснюють лапароскопічним способом. Малоінвазивний метод використовується в тих випадках, коли пухлина має невеликі розміри. Після такої операції організм відновлюється досить швидко.

Процедура пересадки печінки є можливою не для всіх пацієнтів. Вона залежить від здатності організму сприйняти трансплантований орган. Крім того, не завжди легко знайти відповідного донора. Дозволеними параметрами для пересадки печінки є розміри пухлин не більше 5-ти см або кілька пухлин розміром до 3-х см. Серйозна проблема при пересадці печінки полягає в тому, що заповнити потребу в донорських органах досить складно.

Після операції з пересадки органу робиться все можливе, щоб запобігти відторгнення.

DA VINCI І РЕЗЕКЦІЯ ПЕЧІНКИ

Розташування печінкової залози ускладнює оперативний доступ. Саме тому при проведенні відкритої операції робиться досить довгий розріз.

Завдяки роботу da Vinci хірург має можливість отримувати доступ до печінки малоінвазивним способом. Це дозволяє уникнуть формування величезних шрамів та рубців, а також запобігти розвитку післяопераційних ускладнень.

При оперативних втручаннях, що здійснюються за допомогою робота Да Вінчі, вдається скоротити період одужання пацієнтів. Це досягається завдяки незначній травматичності печінки та її здатності до швидкої регенерації. Величезні переваги в проведенні операцій на залозі надає підвищена точність дій хірурга, яку забезпечують маніпулятори робота та збільшене 3Д-зображення операційного матеріалу на екрані. Завдяки цьому, спеціаліст бачить найтонші анатомічні утворення та всі вражені тканини.

Кожен пацієнт є унікальним. Саме тому при проведенні таких непростих операцій немає гарантій у повній відсутності наслідків хірургічного втручання. Всі варіанти розвитку подій після операції треба заздалегідь обговорювати з лікарем.

Обираючи роботизовану резекцію печінки, пацієнти отримують наступні переваги:

 • Мінімальний ризик пропуску тканин, уражених раковим процесом.
 • Кілька маленьких доступів до черевної порожнини замість великого розрізу.
 • Зменшену тривалість перебування під дією наркозу.
 • Максимальне збереження цілісності важливих анатомічних структур.
 • Відсутніть необхідності в переливанні крові.
 • Вміщення видалених пухлин до спеціальної ємності, що запобігає поширенню ракових клітин.
 • Скорочений реабілітаційний період.
 • Відсутність важких посттравматичних станів після втручання.

ЧОМУ НАШІ ЛІКАРІ?

Савенков Дмитро Юрійович має великий досвід у проведенні оперативних втручань. Доктор регулярно проходить навчання в цій сфері, підвищує свій рівень як у нашій країні, так і за кордоном. Спеціаліст завжди в курсі нових технік та методик. Це хірург, якому впевнено можна довіряти.

MEDICAL PLAZA & IRIMI GROUP

Методи оперативного втручання підбираються окремо для кожного пацієнта.

Наша команда хірургів дбає про підвищення якості вашого життя після операції.

При проведенні лапароскопічних операцій ми використовуємо новітнє обладнання.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження