Резекція кишечника за допомогою системи Да Вінчі
Все більшу поширеність серед українців набирає «правильне харчування», проте за даними статистики, захворювання кишківника «молодшають» з кожним роком. Усі системи органів нашого організму тісно пов'язані між собою. Тому дуже важливо проходити регулярно медичний огляд та стежити за харчуванням.
Сьогодні існує безліч захворювань, внаслідок яких проводиться резекція кишківника. Серед таких захворювань, злоякісна пухлина, травми, затяжні запальні процеси, кровотечі, емболія, виразки та поліпи.
При резекції кишківника видаляється частина тонкого або товстого кишківника. Ступінь ураження шлунково-кишкового тракту визначає межі оперативного втручання.
ОСОБЛИВОСТІ ОПЕРАЦІЇ
Великі ділянки кишки видаляють при проблемах, спричинених тромбозом, заворотом, гангреною, утиском або виразковому коліті та інших порушеннях кровотоку.
Резекція кишківника супроводжується видаленням частини брижі, яка прикріплює уражену ділянку до очеревини, тому хірургу необхідно бути дуже обережним. Під час такої операції важливо не допустити потрапляння вмісту органу до черевної порожнини.
Найчастіше резекція тонкого кишечника є наслідком екстрених заходів.
Таких як:
- Кишкова непрохідність;
- Хвороба Крона;
- Кровотечі;
- Злоякісна пухлина;
- Карциноматоз;
- Виразки та важкі інфекції і т.д.
Гостра кишкова непрохідність може виникати з різних причин. Її може викликати спайковий процес черевної порожнини, онкологічні захворювання черевної порожнини та інших органів.
Всю товсту кишку або її частину видаляють при злоякісних утвореннях, непрохідності та кровотечі. Перед операцією необхідно пройти повне обстеження, оскільки саме за даними діагностики та анамнезу, хірург визначатиме метод та обсяг оперативного втручання.
Після оперативного втручання можливий розвиток анемії, порушення засвоєння та перетравлення їжі, гіповітаміноз, зниження ваги. Тому необхідно утримуватися від занять спортом, важкої фізичної праці та дотримуватися суворої дієти. Через три тижні можна повернутися до повсякденного життя.
Повне відновлення функцій кишечника може тривати до 5 місяців. Існують програми швидкого відновлення після таких операцій. Про них можна дізнатися у лікаря.
РОБОТ АСИСТОВАНА ХІРУРГІЯ
Багато хто вважає, що хірургія органів черевної порожнини це обов'язково великі розрізи і потім шрами на все життя. Однак сьогодні існують технології, завдяки яким операції проводяться міні інвазивно. У наш час сучасна медицина має розширені можливості для проведення лапароскопічних операцій завдяки роботизованій хірургії.
Інноваційна система Да Вінчі дозволила розширити фізичні можливості хірурга. Рухи маніпуляторів робота перевищують можливості людської руки всередині черевної порожнини. Завдяки чому хірург може зробити набагато більше, ніж він може зробити власноруч, і все це можливо через невеликі сантиметрові розрізи.
Оптика роботичної системи забезпечує для хірурга якісне зображення поля, що оперується. Завдяки системі масштабування – рухи джойстика в руках хірурга передаються маніпуляторам із заданими параметрами. Оскільки людській руці складно робити міліметрові рухи, це дозволяє зробити робот.
КОМАНДА Medical Plaza & IRIMI GROUP
Оперативні втручання проводить досвідчений хірург Савенков Дмитро Юрійович, який щорічно відвідує міжнародні конгреси для обміну досвідом та знаннями з колегами з усього світу.
Команда професіоналів Medical Plaza & IRIMI GROUP це тандем професіоналів у своїй галузі, які використовують свій досвід та знання для забезпечення високої якості медичного лікування.
Нашим пацієнтам надаються палати із сучасним обладнанням та якісний догляд у післяопераційний період. Використовуються медикаменти, які відповідають європейським стандартам.