РОБОТ АСИСТОВАНА РЕКТОПЕКСІЯ
ВИПАДІННЯ ПРЯМОЇ КИШКИ
Причиною хвороби є вроджена слабкість сполучної тканини зв'язкового апарату прямої кишки. Провокуючими чинниками є важкі фізичні навантаження, ненормальний стілець, насатривалі мперед хронічний запор, і навіть професійна діяльність людини, тривалі сидіння чи стояння.
Це захворювання проявляється у тому, що з часом у людини з'являється випадіння різних шарів прямої кишки. На першій стадії це випадіння слизової оболонки заднього проходу. При цьому з'являється почуття дискомфорту, вологості, свербіж.
Надалі, якщо захворювання прогресує, і не вжито жодних заходів, може з'явитися випинання прямої кишки із заднього проходу не тільки при дефекації, а при кашлі та ходьбі. Що, у свою чергу, може призвести до випадання всіх шарів прямої кишки.
Як показала медична практика, консервативні методи лікування не дають бажаного результату. Саме хірургічне втручання є найбільш ефективним способом лікування випадіння будь-яких шарів прямої кишки чи кишківника.
Ректопексія – це операція з відновлення правильного анатомічного становища прямої кишки.
ПОКАЗАННЯ ДО ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ:
- Випадіння слизової оболонки заднього проходу;
- Випадіння прямої кишки;
- Випадіння сигмовидної кишки;
- Випадіння кишечника;
- Патологічна слабкість анального сфінктера.
ПРОТИПОКАЗАННЯ:
- Ожиріння високого ступеня;
- Гострі інфекційні захворювання;
- Хронічні патології в загостреній стадії;
- Погане згортання крові;
- Хронічний запор;
- Літній вік.
Всі ці протипоказання мають свою специфіку, яку радимо обговорити на прийомі у лікаря, тільки після визначення стадії захворювання та ретельного огляду, хірург призначає операцію.
ПІДГОТОВКА ТА ОЦІНКА РИЗИКІВ
Для оцінки можливих ризиків та підбору тактики лікування лікар призначає проходження наступних фахівців, таких як проктолог, гастроентеролог, анестезіолог, терапевт та кардіолог.
- Пацієнт здає клінічний аналіз сечі та крові, який може показати можливі проблеми зі згортанням крові.
- Також призначається рентгенографія прямої кишки або проктографія, ендоскопія прямої кишки та нижньої частки сигмоподібної, сфінктерометрія.
- За два тижні до операції необхідно дотримуватися суворої дієти та контролювати прийом медичних препаратів.
РЕКТОПЕКСІЯ РОБОТИЧНОЮ СИСТЕМОЮ DA VINCI
Сьогодні у світі з успіхом застосовується робот-асистована хірургія, яка дозволяє проводити складні лапароскопічні операції. Завдяки можливостям роботичної системи хірургу відкривається можливість здійснювати складні та маневрені, точніші рухи.
Ректопексія проводиться під загальним наркозом чи епідуральним знеболенням. Хірург робить дисекцію тканин, вводить роботичні маніпулятори та оптику через невеликі розрізи.
Під час операції нитками або синтетичними біосумісними імплантами фіксують пряму кишку, піднімаючи вгору до крижів. У деяких випадках проводиться резекція товстої кишки.
Оперативні втручання роботичної системи Да Вінчі дозволяють забезпечувати мінімальну травматичність тканин та органів під час операції та суттєво полегшують відновлювальний період.
ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД
Необхідно дотримуватися суворої дієти і всіх рекомендацій лікаря. Шви знімають за 8-10й день. Проводиться амбулаторна терапія.
Ректопексія має високу ефективність у боротьбі з цією проблемою, повністю виліковує патологію та знижує ризик рецидиву хвороби до 10% випадків.
Medical Plaza & IRIMI GROUP
Савенков Дмитро Юрійович один із найкращих фахівців у цій галузі хірургії. Щороку вдосконалює свої навички та отримує нові знання у галузі колоректальної хірургії на міжнародних семінарах.
Використовуємо сучасне обладнання для проведення оперативних втручань та моніторингу стану пацієнта під час анестезіологічного супроводу. Післяопераційні пацієнти перебувають у сучасному хірургічному стаціонарі із високою якістю обслуговування.
Спеціалісти різних напрямків Medical Plaza & IRIMI GROUP щодня вдосконалюють свої навички та розвиваються, щоб використовувати накопичений досвід для надання медичної допомоги на найвищому рівні.