Низька передня резекція прямої кишки з роботом Да Вінчі
Низька передня резекція прямої кишки (тотальна мезоректумектомія) - це операція, яка показана на хірургічному етапі лікування колоректального раку (КРР). Втручання виконується у випадках, коли пухлина розташована в середній або нижній частинах прямої кишки. Обсяг операції досить великий - видаленню підлягає майже вся пряма кишка, (брижа) разом з м'язами анального сфінктера.
Який хірургічний метод найбільш ефективний
Сучасна медицина пропонує кілька варіантів виконання тотальної мезоректумектомії:
- відкрите втручання;
- лапароскопічний метод;
- роботична операція.
Безумовно, хірург після збору анамнезу та вивчення результатів діагностики підбирає найбільш відповідну в конкретній ситуації тактику хірургічного лікування. Однак, пацієнт повинен розуміти, що лікар завжди повинен віддавати перевагу техніці, яка забезпечить мінімальну травматизацію і максимальну безпеку. І тут, однозначне лідерство, з великим відривом від звичних методів, завоювали робот-асистувані операції.
Робот-асистовані операції - це найпрогресивніший різновид малоінвазивних втручань, коли доступ до операційного поля здійснюється через кілька проколів в передній стінці черевної порожнини. Через них вводяться спеціальні хірургічні інструменти, якими лікар керує віддалено за допомогою маніпуляторів. По суті, це продовження рук хірурга, що дозволяє реалізувати намічений хірургічний план з максимальною точністю при мінімальній травматизації пацієнта. Роботизована хірургія - це наступний якісний рівень в лікуванні КРР, що приходить на зміну вже традиційної лапароскопії.
Види резекції прямої кишки
Тотальна мезоректумектомія (TME) на сьогоднішній день - стандарт при лікуванні КРР, при локалізації онкопатотологіі в нижньому відділі кишечника. Статистка вказує, що застосування цієї тактики дозволяє мінімізувати частоту повернення захворювання. А при виконанні операції за допомогою робот-асистуванної системи, ризик рецидиву мінімальний.
В ході втручання видаляється уражена злоякісним новоутворенням частина прямої кишки, а та що лишилась ділянка, в залежності від ситуації, з'єднується з кінцем ободової кишки або безпосередньо з анальним каналом. Тобто, формується колоанальний анастомоз. Такий вид операції не передбачає виведення постійної стоми, тому вона відноситься до сфінктерозберігаючих.
Однак, при певних станах, на передній стінці черевної порожнини може формуватися тимчасовий отвір - ілестома або трансверзостома. Таким чином, захищається місце анастомозу на етапі загоєння. По завершенні реабілітації - приблизно через 6-8 тижнів, стома закривається, і пацієнт повертається до звичного, з точки зору фізіології, життя.
Коли показана мезоректумектомія
Пряма кишка - кінцевий фрагмент товстого кишечника, який закінчується анальним отвором. Її довжина, приблизно, 12-16 см. Функціональне призначення цієї ділянки - накопичення калових мас та їх утримання до моменту спорожнення.
Внутрішня поверхня прямої кишки покрита шаром клітин залозистого епітелію. Саме патологічна зміна цих клітин і призводить до утворення пухлини. І якщо вона розташовується вище анального сфінктера на 8 см для хірургічного етапу лікування вибирається низька передня резекція прямої кишки. В ідеалі втручання повинно виконуватися за допомогою роботичних хірургічної системи Да Вінчі.
Коли в операції пацієнтові може бути відмовлено?
Якщо діагностовано неоперабельна форма онкопатології, а також зафіксовано наявність супутніх соматичних розладів або загальний незадовільний стан пацієнта.
На завершення хочемо зробити акцент, що КРР є одним з лідерів серед онкопатологій травної системи. Приблизно, в 1,5-2 рази частіше захворювання зустрічається у чоловіків у віці після 40 років. Закликаємо відповідально ставитися до свого здоров'я і регулярно проходити профілактичні check up - дослідження, адже виявлення проблеми на ранній стадії дозволяє прогнозувати повне вилікування.
У медичному центрі «Медікал Плаза» створені найкращі умови для боротьби з КРР на різних стадіях. В тому числі, виконуються операції за допомогою робот-асистованої хірургії. Для запису на прийом до фахівця звертайтеся на нашу контактну лінію за телефонами +38 0562 305 305, 0800 330 005 або іншим зручним способом.