Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Захворювання прямої кишки за останні десятиліття займають лідируючі позиції серед населення розвинених країн. Через малорухливий спосіб життя і звичок харчування дедалі більше пацієнтів звертаються зі скаргами на біль у животі та порушення випорожнення.

Оскільки клінічні прояви ракових захворювань прямої кишки на початкових етапах можуть приносити незначний дискомфорт, без своєчасної діагностики та лікування можуть призвести до серйозних загроз для життя людини.

Поширені захворювання прямої кишки включають:

 • випадання прямої кишки або ректальний пролапс;
 • парапроктит;
 • поліпи;
 • рак анального каналу;
 • рак ободової та прямої кишки тощо.

На початкових стадіях хвороби прояв симптомів може бути незначним. Тому починати обстеження раку товстої кишки необхідно починаючи з 45-50 років. Завдяки лабораторним дослідженням калу на приховану кров або за допомогою ендоскопічного огляду товстої кишки, а також при дослідженні на комп'ютерному томографі, можливо виявити захворювання прямої кишки на ранніх стадіях.

САВЕНКОВ ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ
 Про лікаря 
Савенков Дмитро Юрійович 
 Стаж:  11 років 
 Лікар-онкохірург вищої категорії 

ЯК ПОЛЕГШИТИ СИМПТОМИ

При доброякісних утвореннях та поширених захворюваннях прямої кишки може знадобитися кілька варіантів лікування, включаючи прийом ліків, зміну способу життя та звичок харчування, а також локальне видалення невеликих ділянок аномальної тканини.

Залежно від тяжкості перебігу симптомів онкологічних захворювань прямої кишки призначають хіміотерапію, таргетну терапію, імунотерапію, променеву терапію. Якщо ці методи лікування не допомагають полегшити симптоми, рекомендують операцію з видалення прямої кишки та прилеглих лімфатичних вузлів або комбінацію цих варіантів залежно від типу раку та ступеня його поширення.

Хірургічні втручання при захворюваннях прямої кишки

Один із видів хірургічного втручання — резекція нижнього переднього відділу. Під час стандартної відкритої операції потрібно зробити досить великий розріз для доступу до прямої кишки і виконати процедуру за допомогою спеціалізованих інструментів. Хірург може виконати низьку передню резекцію за допомогою мінімально-інвазивного доступу.

Існує два малоінвазивні підходи до резекції нижнього переднього відділу:

 1. Лапароскопічна.
 2. Роботизована хірургія з використанням технології да Вінчі.

Обидва варіанти мінімально інвазивної хірургії вимагають кількох невеликих розрізів, які лікарі використовують для введення хірургічного обладнання та камери для перегляду. У лапароскопічній хірургії лікарі використовують спеціальні інструменти з довгою ручкою для виконання операції, переглядаючи збільшені зображення із лапароскопа (камери) на відеоекрані.

У деяких випадках найбільш ефективним способом лікування захворювань прямої кишки є лапароскопічна операція з використанням робот-асистованого комплексу Da Vinci. У ході такої операції виконується висока перев'язка судин із лімфодисекцією. Хірург може видалити уражену ділянку прямої кишки разом із прилеглими лімфатичними вузлами. Після видалення ураженої ділянки прямої кишки хірург формує так званий анастамоз, поєднання двох здорових частин кишечника.

ЯК ПРАЦЮЄ “DA VINCI”?

Спочатку встановлюються оптичні троакари, потім маніпулятори роботизованої системи вводяться в троакар. При використанні такої системи хірург проводить операцію сидячи за пультом. Він бачить об'ємне 3D зображення у десятикратному збільшенні, з можливістю масштабування та керує роботом за допомогою маніпуляторів, які передають інструменту мінімальні рухи пальців хірурга. Робочі «кінцевості» робота мають рухливість 360 º, що дозволяє розширити фізичні можливості хірурга.

ПЕРЕВАГИ РОБОТА ТА ВІНЧІ

 • Зниження ризику ускладнень;
 • Мінімальне травмування тканин та сусідніх органів;
 • Висока ефективність лікування;
 • Знижена крововтрата, як правило, не потрібне переливання крові;
 • Відсутність спеціального післяопераційного корсету;
 • Прекрасний косметичний ефект – відсутність великих шрамів та рубців, розрізи не більше 1 см;
 • швидкий період реабілітації;
 • Висока якість лікування.

ХТО ПРОВОДИТЬ ТАКІ ОПЕРАЦІЇ

У нашому медичному центрі такі операції проводить лікар-онкохірург вищої категорії Савенков Дмитро Юрійович, який має великий досвід у сфері оперативного втручання при захворюваннях прямої кишки.

ЧОМУ ВАРТО ВИБРАТИ МЦ MEDICAL PLAZA І КОМАНДУ ХІРУРГІВ IRIMI GROUP

У медичному центрі Medical Plaza & Irimi Group ви можете провести діагностику та комплексне лікування захворювань прямої кишки. Фахівці використовують передові технології, удосконалені роботизовані системи. Видалення пухлин проводять за допомогою робота Да Вінчі та маневрених ендоскопічних інструментів. Наші лікарі мають індивідуальний підхід до кожного пацієнта та є професіоналами своєї справи.

Оскільки серйозні захворювання вимагають кваліфікованого лікування та невідкладної уваги, рекомендуємо проходити регулярні обстеження здоров'я щороку. Тільки так можна виявити ракові утворення на ранніх стадіях і згодом запобігти посиленню перебігу хвороби.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження