Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Нефректомія - хірургічна операція по видаленню пухлини разом із ниркою. Цей радикальний метод показаний в разі виявлення новоутворення великого розміру або в ситуаціях, коли вирішити проблему резекцією нирки технічно неможливо.

В останнє десятиліття виконання цього втручання найчастіше здійснювалося лапароскопічним методом. А з впровадженням в клінічну практику робот-асистуваних операцій - пацієнтам стала доступною хірургічна допомога якісно іншого рівня.

У медичному центрі «Медікал Плаза» створені найкращі умови для проведення нефректомії з застосуванням найпередовіших хірургічних стандартів. У нас реалізовано комплексний підхід до ведення хворих з урологічними проблемами, починаючи зі всебічної діагностики і закінчуючи реабілітаційними заходами після видалення нирки. У нас оперують не просто кращі хірурги в Україні, а визнані на міжнародному рівні суперпрофесіонали.

Молчанов Роберт Миколайович
 Про лікаря 
Молчанов Роберт Миколайович 
 Стаж:  20 років 
 Лікар-уролог, доктор медичних наук, професор 

Переваги роботичної нефректомії

Видалення нирки, ураженої пухлинним процесом, за допомогою Да Вінчі - краще, що може сьогодні запропонувати сучасна хірургія. Робот забезпечує максимальну точність рухів рук хірурга, що особливо важливо при видаленні ракового вогнища. Адже, перед хірургом-урологом, в першу чергу, стоїть завдання досягнення максимальних онкологічних результатів. Разом з тим, він повинен зробити все можливе, щоб мінімізувати ризики післяопераційних наслідків у віддаленому періоді. Також роботизоване втручання дозволяє хірургу правильно виконати одну з найскладніших урологічних операцій - нефректомію з видаленням тромбу з нижньої порожнистої вени.

Високотехнологічний da Vinci створює унікальні умови проведення операції за рахунок:

 • максимальної свободи переміщення інструментів;
 • нейтралізації тремору рук хірурга;
 • можливості використання мікрохірургічних технік при роботі з судинами нирки.

Роботизована нефректомія дозволяє запобігти великій крововтраті на етапі видалення органу. Також, технологія дозволяє зменшити больові відчуття, пов'язані з оперативним втручанням. А відновлення, в середньому, триває 3-5 діб при збереженні всіх необхідних онкологічних принципів.

Особливості роботичної хірургії нирки

Технологія дозволяє реалізувати одну з трьох можливих хірургічних тактик:

 1. часткову нефректомію - припускає видалення ураженої пухлиною частини нирки в поєднанні з достатньою кількістю навколишніх здорових тканин;
 2. нефректомію - видаляється повністю патологічно змінений орган;
 3. радикальну нефректомію - спільно з ниркою, видаленню підлягає наднирник і за показаннями лімфатичні вузли.

Коли показана радикальна хірургія нирки

У більшості випадків операція в такому обсязі виконується при лікуванні раку нирки. Однак, в певних ситуаціях до неї вдаються при виявленні доброякісного новоутворення. Тут визначальними факторами є розмір і локація пухлини. Крім того, доброякісні утворення нирки характеризуються високою ймовірністю малігнізації, тобто переродження в злоякісний процес. А це означає, що хірургічний етап повинен бути заснований на тих підходах, що і при лікуванні раку.

Що потрібно знати пацієнту після роботизованої нефректомії

 • Після видалення нирки необхідно враховувати, що друга буде функціонувати в подвоєному режимі. На початковому етапі матиме місце тупий біль, як наслідок збільшення розмірів нирки, що лишилася. З плином часу дискомфорт пройде, але людині все життя доведеться дотримуватися спеціального режиму харчування, стежити за гігієною і своєчасно реагувати на осередки інфекції в організмі - тонзиліт, карієс, пр.
 • Ризик розвитку ускладнень існує, як і після будь-якого хірургічного втручання. В основному вони носять неспецифічний характер - серцева недостатність, проблеми з кишечником, легенева недостатність, тромбофлебіт.
 • Відносно ускладнень, безпосередньо пов'язаних з хірургічним втручанням - кровотеч, ушкоджень сусідніх органів і тканин, то використання робота Да Вінчі зводить ризик виникнення таких ситуацій майже до нуля.
 • Оскільки роботична операція характеризується малою травматичністю, то пацієнт може бути виписаний зі стаціонару вже на 4-5 день. Але, протягом 2 місяців йому необхідно уникати важких і інтенсивних фізичних навантажень. І на місяць рекомендується відмовитися від статевих відносин.
 • Після операції пацієнт повинен перебувати під наглядом уролога, виконувати всі його рекомендації і регулярно проходити профогляди.

Для запису на консультації зверніться в наш колл-центр. Повірте, кваліфікована хірургічна допомога - ближча і доступніша, ніж прийнято вважати.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження