Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Захворювання товстої та прямої кишки часто мають малопомітні та мляві симптоми, дискомфорт від яких збільшується лише з тривалим часом. Пізнє звернення до лікаря суттєво ускладнює подальше лікування пацієнта. Як показує практика, рання діагностика збільшує шанси на швидше одужання.

САВЕНКОВ ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ
 Про лікаря 
Савенков Дмитро Юрійович 
 Стаж:  11 років 
 Лікар-онкохірург вищої категорії 

При серйозних ускладненнях і ураженнях товстої та прямої кишки проводять геміколектомію. Геміколектомія - операція під час якої видаляють праву або ліву сторону ободової кишки. Така операція є радикальним хірургічним втручанням при встановленій онкологічній патології та інших серйозних захворюваннях прямої кишки.

Залежно від розташування вогнища патологічних клітин, геміколектомія буває правостороння та лівостороння.

Хірургічне втручання показано при наступних захворюваннях:

 • Непрохідність кишечника;
 • Язвений коліт;
 • Хвороба Крона;
 • Поліпи товстого кишківника;
 • Ускладнений дивертикулез.

ОСОБЛИВОСТІ ОПЕРАЦІЇ

При правосторонній геміколектомії проводиться резекція ободової кишки, якщо вогнище патологічних клітин поширилося у напрямку цієї зони.

Лівосторонній геміколектомії піддаються такі відділи кишечника, як дистальна зона поперечного відділу та проксимальна ділянка сигмовидної кишки.

Для повноцінного проходження вмісту по кишечнику, хірург у завершенні операції, зшиває кінці поперечної ободової кишки та клубової кишки, накладає анастамоз.

 

Розширена геміколектомія передбачає розширення обсягу оперованого матеріалу, хірург може видалити більше половини ободової кишки.

Геміколектомія не проводиться, якщо у пацієнта є хронічні захворювання та запалення, вірусні інфекції в гострій стадії, цукровий діабет, метастази та при критичному стані.

ПІДГОТОВКА

Крім стандартних передопераційних обстежень, пацієнту призначають спеціальну дієту та курс прийому медикаментів. За добу перед операцією проводиться повне очищення кишечника за допомогою проносних препаратів та клізм. Удень операції пацієнт не вживає їжі та не п'є воду.

РОБОТ АСИСТОВАНА ХІРУРГІЯ ПЕРЕВАГИ

 • Скорочення часу відкритої хірургії;
 • Захист від поширення ракових клітин під час операції;
 • Мінімальна крововтрата;
 • Найкраща візуальна картинка;
 • Швидке відновлення функцій органів та повернення до повсякденного життя;
 • Можливість у стислі терміни вже самостійно приймати їжу;
 • Відсутність великих шрамів.

РОБОТИЗОВАНА ХІРУРГІЯ ПРИ ГЕМІКОЛЕКТОМІЇ

Операція проводиться під загальним наркозом, лапароскопічним методом за допомогою роботицької системи Да Вінчі. Скільки коштує така операція можна дізнатися на прийомі у хірурга.

Через кілька отворів хірург запроваджує маніпулятори роботичної системи, які оснащені відеокамерою. Можливості робота Да Вінчі дозволяють проводити такі складні операції точніше, оскільки хірург має повноцінну 3D картинку, що створює ефект повної присутності в операційному полі.

Виконання рухів хірурга точно повторюють маніпулятори системи в режимі реального часу, які мають сім ступенів свободи руху. Завдяки таким можливостям хірург дуже точно та чітко може диференціювати тканини та структури.

Особливо роботична система Да Вінчі підходить для колоректальної хірургії. У важкодоступних зонах під контролем зору хірург може виконувати маніпуляції, які будуть найменш травматичні для тканин та структур органів.

Таке хірургічне втручання потребує особливих навичок та знань спеціаліста. У Medical Plaza таку операцію проводить досвідчений колоректальний хірург Савенков Дмитро Юрійович.

КОМАНДА Medical Plaza & IRIMI GROUP

Фахівці Medical Plaza & IRIMI GROUP регулярно відвідують закордонні конгреси та обмінюються досвідом із іноземними колегами, удосконалюючи свої навички.

Medical Plaza & IRIMI GROUP використовують сучасне обладнання, яке дозволяє проводити точну діагностику та препарати, які відповідають європейським стандартам, щоб забезпечити для Вас високий рівень медичного обслуговування!

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження