Радіочастотна абляція вен
Варикозна хвороба - це розширення підшкірно розташованих вен нижніх кінцівок, найчастіше генетично обумовлене, що супроводжується порушенням кровотоку по венах і неспроможністю клапанного апарату. Захворювання -Поширення. Більше 80% жінок і 60% чоловіків мають ознаки варикозної хвороби.
НЕБЕЗПЕКА ВАРИКОЗНОЇ ХВОРОБИ
- в розширених венах сповільнюється кровотік і виникають умови для утворення тромбів, що викликає місцеву реакцію запалення (почервоніння та ущільнення шкіри, біль в місці запалення), і головне - виникає небезпека відриву тромбу і його переміщення по ходу кровотоку в легеневу артерію - (тромбоемболія легеневої артерії ), що може призвести до раптової смерті або важкої пневмонії.
- освіту трофічних виразок з плином часу на гомілках за рахунок тривалого існування нелікованою варикозної хвороби.
ДО ЯКОГО ЛІКАРЯ ЗВЕРТАТИСЯ?
Саме для запобігання цих ускладнень перебігу варикозної хвороби рекомендується своєчасно звернутися до лікаря - флеболога.
Флеболог- це лікар, який займається лікуванням патології вен. Така спеціалізація з'явилася зовсім недавно, завдяки стрімкому розвитку мініінвазивних технологій, тобто методів з мінімальним пошкодженням.
СУЧАСНІ МЕТОДИКИ ЛІКУВАННЯ
Традиційними оперативними техніками володіють дуже багато хірургів. 20-30 років тому, при відсутності УЗ навігації, нових, вже звичних для нас, технологій, виробляли розрізи шкіри вздовж ноги в декількох місцях. Судинні хірурги, при необхідності, видаляють пошкоджену велику чи малу підшкірну вену через невеликий розріз в області пахової складки і у щиколотки за допомогою спеціальної струни. Така операція в нашій клініці виконується тільки в дуже запущених випадках, при тромбування вени, під загальним знеболенням.
Сучасне лікування - це амбулаторне втручання, що вимагають перебування пацієнта в клініці до 4 годин. Сьогодні - ніяких розрізів і грубих рубців після при лікуванні варикозу і венозної недостатності!
МЕТОД РЧ ОБЛІТЕРАЦІЯ АБО АБЛЯЦІЯ
На зміну технології лазерної корекції, яка пройшла свої етапи розвитку, прийшла більш безпечна методика радіочастотної облітерації вен під УЗД контролем.
Дана методика, за допомогою впливу на внутрішню стінку вени радіочастотним імпульсом (метод РЧ облітерація або абляція), виконується за допомогою гнучкого електрода, який проводиться флебологом всередину вени під контролем ультразвуку (УЗ). Особлива будова наконечника електрода дозволяє пройти навіть звиту варикоз вену і більш дрібного діаметру. При цьому, на тілі пацієнта залишається тільки точкове пошкодження від голки-провідника, через яку вводиться катетер!
Тривалість операції від 40 хв до 1 години. По завершенні операції пацієнт відразу піднімається і протягом 40 - 60 хв здійснює пішу прогулянку. Після цього залишає клініку і на наступний день повертається до звичного способу життя, якщо робота не пов'язана зі значними вертикальними фізичними перевантаженнями.
ЛІКУВАННЯ ЕНДОВАСКУЛЯРНИХ ЛАЗЕРОМ АБО РЧА?
Лікування ендоваскулярних лазером дуже схоже на метод РЧО / Мірча через спосіб введення електрода / світловода, але по ефективності і безпеки з РЧО можуть зрівнятися тільки найостанніші моделі апаратів c радіальним світоводом.
Якщо при використанні лазерних світловодів результат процедури залежить від досвіду оператора, то радіочастотні апарати автоматично виконують контроль якості «запаювання» вени, що підвищує безпеку операції.
ВАЖЛИВІСТЬ ЯКІСНОЇ ДІАГНОСТИКИ
Ця процедура для пацієнта - проста і безболісна, неприємні відчуття - тільки від знеболюючих уколів. Але для лікаря - це високотехнологічний метод, який вимагає ювелірної роботи і ретельного ультразвукового дослідження вен нижніх кінцівок (а варіантів розвитку венозної системи ніг більше 80!) І створення повної картини, вже порушеного венозного відтоку.
Саме при такому УЗД і вибирається найбільш підходящий метод лікування. Наш доктор, Павлов Павло Валерійович, хірург вищої категорії з багаторічним досвідом роботи з судинами, першим в нашому місті став застосовувати метод РЧО, пройшов навчання у провідних фахівців Словаччини та Бельгії.
Чим довший існування варикозної хвороби, тим більше комбінований підхід до лікування доводиться вибирати хірурга, тому чим раніше ви звернетеся на консультацію до наших фахівців, тим краще буде результат лікування!
- Судинний хірург