Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Плечовий суглоб – один із найбільш рухливих в організмі людини. Анатомічна будова дозволяє руці здійснювати рухи в трьох площинах. Однак саме тому суглоб легко пошкодити. Лідируюче місце у списку травм відводиться вивиху, при якому головка кістки виходить із плечової впадини. Не менш часто діагностуються переломи, що супроводжуються порушенням цілісності кістки. Пошкодження може виникнути за будь-якого необережного або різкого руху, падіння з висоти, удару.

Симптоми

Кількість травм плечового суглоба невпинно зростає. Страждають переважно молоді люди, які ведуть активний спосіб життя. У групі ризику знаходяться літні люди з остеопорозом та дегенеративними змінами хрящів та зв'язок. Ризик отримання травми збільшується при гормональних порушеннях, аутоімунних та дегенеративних процесах, ослабленні імунітету.

Вивихи

Так як пошкодження плеча різноманітні, то їх симптоми можуть відрізнятися. При вивиху можуть виникнути такі симптоми:

 • різкий біль;
 • деформація суглоба (під шкірою промацується головка плечової кістки);
 • «симптом пружного опору» (через реактивне скорочення м'язів при пасивних рухах відчувається протидія);
 • втрата чутливості в області плеча та кисті;
 • рука не може нормально рухатись;
 • набряк та гематома;
 • зміна форми плеча;
 • поколювання, оніміння руки, збліднення (спостерігається при стисканні нервових закінчень та кровоносних судин);
 • обмеження рухливості.

Якщо пошкодження не лікувати, вивихи час від часу повторюватимуться. Для рецидиву часом достатньо одного незручного руху. Повторні травми можуть супроводжуватися такими інтенсивними болями, як це було в першому випадку, або зовсім бути безболісними. Найчастіше це відбувається у молодих людей. У літньому віці виникає тугорухливість плеча, що знижує ймовірність повторної травми. Звичні вивихи вимагають проведення оперативного втручання.

Переломи

Основними ознаками перелому є:

 • різкий біль;
 • деформація суглоба;
 • набряклість, яка розповсюджується далеко за межами плеча, аж до пальців рук;
 • гематома;
 • обмеження рухливості верхньої кінцівки;
 • неможливість тримати руку у піднесеному стані;
 • укорочування руки під час перелому зі зміщенням;
 • відсутність чутливості кисті у разі пошкодження нервових закінчень;
 • поява кришталю (крепітація) при спробі здійснення руху.

Діагностика

Травми плеча діагностуються під час первинного огляду травматолога. Спочатку лікар збирає анамнез (історію хвороби), оглядає пацієнта та обмацує суглоб.

"Золотим стандартом" діагностики травм плеча є рентгенографія у двох проекціях. У більш серйозних випадках може знадобитися проведення КТ та МРТ.

Клініка «Medical Plaza & Irimi Group» пропонує послуги діагностики та лікування вивихів та переломів плеча. Наша клініка укомплектована сучасним обладнанням, яке дозволяє пройти обстеження в одному місці та швидко отримати результати. У нас працюють досвідчені фахівці, які зможуть точно встановити діагноз і негайно приступити до лікувального процесу.

Лікування

 За наявності підозр на вивих або перелом плеча необхідно без зволікання звернутися за медичною допомогою. Своєчасне звернення до нашого центру – це запорука максимально ефективного лікування без ризику розвитку ускладнень. Не варто ігнорувати "легкі" травми. Чим раніше буде надано допомогу потерпілому, тим нижчий ризик ускладнень та більше шансів на повноцінне відновлення функції суглоба. У клініці «Medical Plaza & Irimi Group» працюють ортопеди-травматологи, які мають досвід лікування та реабілітації навіть найскладніших випадків.

Вивихи

При підозрі на вивих плеча потерпілому слід допомогти якомога швидше. До приїзду бригади швидкої допомоги важливо полегшити його стан. Руку потрібно зафіксувати, щоб не відбулося подальшого зміщення кістки. До місця травми слід докласти лід.

Для полегшення больового синдрому можна дати аналгезуючий або нестероїдний протизапальний засіб. Самостійно вправляти суглоб, масажувати та чіпати пошкоджене місце неприпустимо. У медичному закладі після обстеження та підтвердження діагнозу призначається вправлення вивиху. Надійним способом позбутися звичних (неодноразово повторюваних) вивихів є хірургічне втручання.

Переломи

При переломі плеча також може застосовуватися консервативне та хірургічне лікування. У першому випадку призначається гіпсова пов'язка, фізіотерапевтичні процедури, масаж та ЛФК. В особливо тяжких випадках потрібна операція.

На сьогоднішній день операції остеосинтезу, що виконуються медичним центром «Medical Plaza & Irimi Group», визнані «золотим стандартом» у всьому світі. Основним завданням лікаря є зіставлення уламків та міцна їх фіксація до повного зрощення. Для контролю загоєння пацієнтам проводиться рентгенографія. Зазвичай цей процес триває 4-6 місяців.

Остеосинтез – це малоінвазивне оперативне втручання, після якого практично не залишається післяопераційних рубців. Фахівці нашого центру використовують фіксатори, виготовлені з високоякісних матеріалів. Хірурги мають достатній досвід проведення таких операцій.

Отже, плечовий суглоб піддається великим навантаженням, тому часто піддається травмам, серед яких поширеними є вивихи і переломи. Ушкодження супроводжуються сильними болями, набряклістю, обмеженням рухливості верхньої кінцівки. Самолікування не призводить до позитивних результатів. Тому, якщо ви отримали травму плеча, не зволікайте і звертайтеся до лікаря, щоб не погіршити становище. Травматологи медичного центру "Medical Plaza & Irimi Group" - це фахівці високої кваліфікації з великим досвідом роботи. Наша клініка підтримує пацієнтів на всіх етапах лікування.

Залишити заявку