Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Ліктьовий відросток - це частина кістки, що найбільш виступає, яка не захищена м'якими тканинами. Він знаходиться одразу під шкірним покривом, що робить його вразливим для різноманітних ушкоджень. У разі перелому внаслідок травматичної дії порушується цілісність відростка.

Якщо кістковий кінчик ліктя зростеться неправильно або буде пошкоджено сухожилля, це призведе до порушення рухової активності суглоба. Тому дуже важливо знайти кваліфікованого спеціаліста, який у разі перелому зможе своєчасно та точно діагностувати його та грамотно виконати всі лікувальні заходи.

Відділення травматології "Medical Plaza" - це висококваліфіковані професіонали з великим досвідом роботи.

Причини

Пошкодження може мати як травматичний, так і патологічний характер. Перший варіант найчастіше зустрічається в осіб молодого віку. Пошкодити лікоть можна при падінні з упором на зігнуті або випрямлені руки, прямому ударі об твердий предмет або різкий рух.

До групи ризику потрапляють спортсмени та люди, які ведуть активний спосіб життя. Від травми не застраховані діти. Через вік і високу рухливість вони часто падають, що може призвести до серйозного пошкодження суглоба.

Причини перелому можуть бути не пов'язані з травмою. Пусковим механізмом у деяких випадках є захворювання, що супроводжуються порушенням поглинання мінералів у кісткову тканину. До них належать: остеомієліт, туберкульоз, рахіт, остеопороз. Пошкодження може бути спровоковане злоякісним новоутворенням у лікті. І тут навіть незначний удар призведе до порушення цілісності суглоба.

Симптоми та діагностика

Про перелом ліктьового відростка можуть свідчити такі симптоми:

  • різкий біль у верхній кінцівці;
  • обмеження згинання та розгинання руки;
  • западіння шкіри замість звичного підвищення кісткового кінчика (при переломі зі зміщенням);
  • випирання уламків кістки;
  • набряклість;
  • гематома (крововиливи).

Якщо вчасно не розпочати лікування, травма може призвести до повної знерухомленості верхньої кінцівки з боку ураження. Діагностика в медичному центрі "Medical Plaza" починається зі збору анамнестичних даних (історії хвороби). Потім травматолог проводить огляд для уточнення локалізації больових відчуттів та визначення чутливості руки.

Далі на підтвердження діагнозу пацієнта направляють на рентгенографію (у двох проекціях). Дослідження показує характер перелому, що допомагає визначитись із подальшою тактикою лікування. В окремих випадках для більш детального дослідження може знадобитися проведення КТ та МРТ. При пошкодженні ліктьового нерва та появі неврологічної симптоматики, потрібна консультація невролога.

Лікування

Висока кваліфікація та професіоналізм травматологів «Medical Plaza» у поєднанні з новітнім обладнанням дозволяють впоратися з переломами будь-якого ступеня тяжкості і локалізації та здійснювати складні маніпуляції максимально точно та без помилок.

Насамперед при підозрі на перелом ліктьового відростка пацієнту слід надати першу допомогу. Руку необхідно знерухомити, а до місця пошкодження прикласти холод. Для зменшення болю можна дати аналгетичний засіб.

Консервативне лікування

При простому зламі без ускладнення можна обійтися без операції. В рамках консервативного лікування наші фахівці вдаються до іммобілізації гіпсовою лонгетою, яку слід носити протягом кількох тижнів.

Далі використовується підтримуюча пов'язка та призначається лікувальна фізкультура. Повне відновлення, як правило, настає протягом 2 місяців.

Оперативне (остеосинтез)

Переломи зі зміщенням є показанням щодо хірургічного втручання. Найкращим способом лікування вважається остеосинтез. Методика передбачає усунення з наступною фіксацією уламків, і тому використовуються різні металоконструкції – спиці, пластини, болти.

 Після розміщення м'яких тканин у належному місці відбувається ушивання шкіри та дренування рани, яку прикривають стерильною пов'язкою. Операцію оптимально проводити у першу добу після травми. Це прискорить процес відновлення та дозволить зберегти повний обсяг рухів у суглобі.

Головною перевагою остеосинтезу є поєднання кісткових уламків, які неможливо правильно розташувати при консервативному підході. Процедура застосовується нашими фахівцями вже давно та успішно. Операція допомагає повернути активність вже найближчими днями після втручання.

Однак, для повного відновлення потрібна повноцінна реабілітація. Оперативне втручання – це півсправи. Від пацієнта потрібна сила волі та величезна праця!

Прогноз при зламі ліктьового відростка сприятливий. При цьому слід враховувати, що ліктьовий суглоб є досить примхливим у плані реабілітації. Навіть нетривала іммобілізація у ньому може викликати обмеження рухів. Крім того, його досить важко розробляти. Тривалість консолідації (відновлення) може становити декілька місяців. Завзятість та неухильне дотримання всіх рекомендацій наших фахівців – гарантія якнайшвидшого одужання!

Відсутність послідовної реабілітації може спричинити розвиток стійкої контрактури. Вона проявляється зниженням амплітуди рухів у ліктьовому суглобі. Це означає, що рука може не до кінця згинатися чи розгинатися. Ігнорування лікарських рекомендацій у післяопераційному періоді збільшує ризик розвитку артрозу у майбутньому, що може призвести до інвалідності.

Отже, перелом ліктьового відростка - це серйозне пошкодження, небезпека якого пов'язана з порушенням функціональної здатності ліктя та пошкодженням нервів. Стан потребує екстреної госпіталізації. У медичному центрі «Medical Plaza» працюють професіонали своєї справи, які підберуть і виконають оптимальне лікування у разі будь-якої травми.

Залишити заявку