Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Перелом ключиці - це пошкодження кістки, яка з'єднує грудину з лопаткою та зміцнює плечовий пояс. Травма викликає сильний біль та нездатність повноцінно рухати рукою.

Ризик ушкодження вищий у підлітків та молодих людей. Пов'язано це з тим, що кісткова тканина остаточно завершує формування до двадцяти років. Травма може діагностуватися і у новонароджених, які можуть пошкодити ключицю під час проходження родовими шляхами. У групі ризику знаходяться також літні, тому що з віком кістки стають більш крихкими та їх легше травмувати.

Перелом ключиці - це завжди наслідок травми, наприклад прямого удару в плече або падіння. І він не такий невинний, як може здатися на перший погляд. Поруч із ключицею проходить велика кількість великих судин і нервових пучків, пошкодження яких може призвести до серйозних ускладнень, аж до летального результату. Не варто ризикувати своїм здоров'ям, займаючись самолікуванням, краще довіритися компетентним спеціалістам, які працюють у «Medical Plaza».

Симптоми

Перелом ключиці супроводжується появою наступних симптомів:

 • гострий біль;
 • усунення або перекіс плеча;
 • поява хрускоту при спробі підняти руку;
 • набряк, почервоніння;
 • гематома (синяк);
 • висока чутливість пошкодженої сторони;
 • зміщення фрагментів кістки під шкірою;
 • порушення рухової активності руки;
 • оніміння руки у разі пошкодження судин.

Перелом ключиці буває відкритим та закритим. У першому випадку уламки кісток розривають шкіру. Гострі краї можуть спричинити розрив кровоносних судин і нервів, а також сприяти проникненню інфекції. Великі крововтрати можуть призвести до смерті. Зміщення уламків ключиці може пошкодити верхівку легені. У цьому випадку пацієнт потребує негайної госпіталізації.

Діагностика

Як правило, після проведення візуального огляду діагноз не викликає сумнівів. Однак для отримання точної інформації про характер травми та вибір лікувальної тактики необхідно пройти рентгенологічне обстеження, яке вважається «золотим стандартом» у діагностиці перелому ключиці. У деяких випадках для уникнення можливого пошкодження м'яких тканин може бути призначено КТ або МРТ.

Медичний центр «Medical Plaza» обладнаний сучасними рентген-апаратами та томографами, що дозволяє проводити всі необхідні дослідження в одному місці. У нас працюють травматологи з великим досвідом роботи, які можуть провести повну діагностику та підібрати лікування, щоб відновити ваш стан у максимально короткі терміни.

Лікування

Залежно від обсягу травматичних пошкоджень ключиці застосовується консервативна або хірургічна тактика. Оснащення клініки "Medical Plaza" дозволяє лікувати переломи будь-яким із цих способів. До послуг наших пацієнтів команда висококваліфікованих лікарів, які здатні надати якісну медичну допомогу та за короткий термін повернути вас до звичайного ритму життя.

Консервативне

Обов'язковою умовою при переломі кістки є іммобілізація (знерухомлення), і ключиця не є винятком. З цією метою зазвичай використовується косинкова пов'язка або кільця Дельбе. Тривалість іммобілізації залежить від віку пацієнта, тяжкості ушкодження та супутніх патологій. У середньому вона становить 6 тижнів.

Найлегше лікується перелом без зміщення. Достатньо іммобілізації плеча, і кістка зросте за 1-2 місяці. У дітей відновлення триває навіть менше одного місяця.

Незважаючи на те, що консервативне лікування в деяких випадках дозволяє уникнути операції, воно має низку істотних недоліків, а саме:

 • формування «хибного суглоба», при якому не утворюється повноцінна кісткова мозоль та відсутні ознаки зрощення;
 • утворення контрактур (рубцевих стягувань, що порушують рухливість суглоба);
 • розвиток парезу та венозної недостатності верхньої кінцівки, що виникає внаслідок здавлювання нервів та судин гіпертрофованою кістковою мозолею;
 • укорочення ключиці;
 • м'язова слабкість плечового пояса.

Після хірургічного втручання функціональна активність кістки відновлюється швидше та стійкіше. Проте повністю виключати консервативну тактику все ж таки не варто. Наприклад, перелом ключиці у молодих пацієнтів із незначним усуненням можна успішно вилікувати і без операції.

Оперативне (остеосинтез)

Як правило, у дорослих переломи ключиці супроводжуються усуненням уламків. І тут без хірургічного втручання точно не обійтись. Оперативне лікування проводиться методом остеосинтезу. Він передбачає з'єднання та міцну фіксацію пошкоджених кісткових уламків. Це дозволяє швидше відновитись без обмеження фізичної активності протягом відносно короткого часу. Для проведення процедури наші фахівці використовують абсолютно нешкідливі пластини з гвинтами.

Перевагою остеосинтезу є короткий термін реабілітації. Хоча не рекомендується навантажувати руку, прості рухи можна виконувати через кілька днів після операції. Пацієнти нашої клініки швидко одужують та повертаються до звичного ритму життя. Ускладнення після операції відсутні.

У медичному центрі "Medical Plaza" остеосинтез ключиці проводять досвідчені фахівці. Звернувшись до нашої клініки, ви можете бути впевнені, що отримаєте якісне та високопрофесійне лікування за доступними цінами!

Отже, перелом ключиці – це поширена травма серед дітей і дорослих. Спричинити пошкодження може невдале падіння або удар. Зазвичай перелом зростається без наслідків. Але іноді можливий розвиток серйозних ускладнень, пов'язаних із пошкодженням нервів та судин. Стан вимагає проведення екстреної діагностики та госпіталізації. Самолікування неприпустиме. Будьте здорові разом із клінікою «Medical Plaza»!

Залишити заявку