Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Перелом кісток передпліччя – це травма, пов'язана з порушенням цілісності променевої чи ліктьової кістки. У більшості випадків травмування зазнають обидві кістки.

Виділяють такі види переломів:

 • ліктьового чи вінцевого відростка;
 • діафізу променевої кістки;
 • голівки променевої кістки;
 • діафізу ліктьової кістки;
 • діафізу обох кісток передпліччя;
 • Монтеджиа;
 • Ґалеацці.

Основні причини переломів – прямі удари в ділянку променевої (ліктьової) кістки або падіння.

Клінічна картина та діагностика

Клінічна картина перелому залежить від його специфіки. Якщо порушилася цілісність променевої кістки у типовому місці, область передпліччя деформується та набрякає у нижній третині. Також можливе посиніння шкіри (гематоми). Через інтенсивний больовий синдром будь-які активні рухи травмованою кінцівкою стають неможливими. При можливому пошкодженні нервів можуть німіти пальці кисті або порушуватись їх рухова активність.

При переломі діафізу обох кісток виникає гострий біль та патологічна рухливість, набряк, гематома, почуття хрускоту в області середньої третини передпліччя.

При переломі шийки або голівки променевої кістки виникає набряклість у ділянці ліктьового суглоба. Спроби зігнути або повернути кінцівку у ліктьовому суглобі спричиняють різкий біль.

Набряклість, гематома, біль, відчуття неприродної рухливості, хрускіт в області задньої поверхні ліктя характерні для перелому ліктьового відростка.

При будь-яких ознаках перелому кісток передпліччя потрібна професійна діагностика та лікування. Несвоєчасно вжиті заходи у великій кількості випадків призводять до неправильного зрощення кісток та втратою функціональності кінцівки.

У медичному центрі Medical Plaza & Irimi Group доступна висококваліфікована допомога пацієнтам із переломами. Спершу пацієнта оглядає ортопед або травматолог. Також проводиться низка медичних досліджень:

 1. Рентгенографія. Проводиться для виявлення та оцінки характеру перелому, а саме наявності уламків кістки, зміщень. Також рентгенографія дозволяє виявити вивихи та підвивихи суміжних суглобів.
 2. Магнітно-резонансна томографія. Дозволяє оцінити не тільки цілісність кісток, але й м'яких тканин і судин.
 3. Комп'ютерна томографія. Необхідна для візуалізації уточнення позиції уламків при осколкових, складних, дрібних переломах кісток зі значним зміщенням і без.

Усі діагностичні процедури, показані при підозрі на перелом, можна пройти у Medical Plaza. Швидка професійна діагностика дозволяє негайно розпочати лікування, тактика якого розробляється залежно від специфіки травми. У медичному центрі використовується діагностичне обладнання відомих брендів, що дозволяє точно встановити діагноз і негайно приступити до лікування.

Лікування

При переломі кісток передпліччя призначаються консервативні та хірургічні методи лікування. Якщо цілісність кістки порушена без зміщення, призначається консервативне лікування. Воно включає фіксацію травмованої області кінцівки за допомогою гіпсової і полімерної пов'язки. Тривалість іммобілізації залежить від характеру та складності перелому (зазвичай від 2 до 8 тижнів). Протягом цього періоду регулярно проводиться рентген-контроль, що дозволяє оцінити зрощення кісток. Після зняття гіпсу пацієнту показані реабілітаційні заходи, спрямовані на відновлення повноцінної функціональності кінцівки (лікувальна гімнастика (ЛФК, з Вами проводитимуть заняття наші чудові  реабілітологи), фізіопроцедури).

Якщо діагностовано перелом зі зміщенням відламаних фрагментів кістки, проводять репозицію та остеосинтез (як відкритим так і закритим способом, залежно від перелому). Це хірургічний метод лікування, суть якого полягає у відновленні цілісності методом скріплення кістки металевими конструкціями. До останніх відносять спиці, пластини, штифти, виготовлені з гіпоалергенних металів, які не відторгаються.

Перед операцією пацієнт проходить призначені лікарем медичні дослідження, необхідні для комплексної оцінки стану здоров'я та виявлення можливих факторів ризику. У нашій клініці етапу передопераційної підготовки приділяється особлива увага. До кожного пацієнта проявляється індивідуальний підхід, що дозволяє професійно виконати заплановані хірургічні заходи лікування.

У медичному центрі Medical Plaza & Irimi Group усім пацієнтам з переломами кісток передпліччя є остеосинтез, що включає наступні переваги:

 1. Проведення операції провідними фахівцями в галузі травматології, ортопедії, артроскопії та ендопротезування. Кожен пацієнт може розраховувати на висококваліфіковану допомогу лікарів із багаторічним досвідом роботи.
 2. Використання під час операції інноваційної медичної апаратури та металевих конструкцій, запропонованих провідними європейськими виробниками. Усе це дозволяє виконувати остеосинтез з мінімальними ризиками розвитку післяопераційних ускладнень.
 3. Комфортні умови перебування у стаціонарі після операції, уважне ставлення медичного персоналу.
 4. Індивідуальний підхід до організації відновлювального періоду. Кожен пацієнт отримує персональну програму реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення біологічної функціональності травмованої кінцівки та повернення до активного життя.

Медичний центр отримав сертифікат Міжнародної системи Менеджменту Якості та найвищу акредитаційну категорію МОЗ України, що є показниками високої оцінки роботи.

Залишити заявку