Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Променева кістка - це одна з двох кісток, що утворюють передпліччя. Вона тонка і досить тендітна, тому її легко пошкодити. Найчастіше це відбувається через травму, коли людина невдало приземляється на пряму руку. Нещасний випадок може статися під час гри у футбол чи баскетбол. До групи ризику також потрапляють літні люди із остеопорозом.

Такий стан вимагає надання кваліфікованої допомоги. Зволікання може негативно вплинути на рухливість променево-зап'ясткового суглоба і призвести до втрати працездатності.

Симптоми та діагностика

Наштовхнути на думку про наявність перелому можуть такі симптоми:

  • гострий біль, що посилюється при пальпації (торкаючись місця травми) та спробах рухати рукою;
  • неприємні відчуття можуть поширюватися на кисть, плече та передпліччя;
  • набряк, синіння шкіри, що виникає внаслідок травмування дрібних кровоносних судин;
  • неможливість згинати та розгинати руку в ліктьовому суглобі, повертати кисть;
  • можливе відчуття оніміння та здеревіння при спробах руху пошкодженої кінцівкою (виникає через обмежений приплив крові до руки);
  • крепітація (хрускіт на кшталт тріску при переламуванні сухої гілки) пошкоджених уламків;
  • деформація суглоба, втрата рухливості;
  • рана, кровотеча (при відкритому переломі);
  • значні або відкриті переломи супроводжуються збудженням, тахікардією, блідістю, холодним липким потом, прискореним поверхневим диханням, втратою свідомості.

При підозрі на перелом голівки променевої кістки травматологи призначають рентгенографію у двох проекціях. Складні та поєднані травми вимагають проведення МРТ та КТ. Ці сучасні методи діагностики дають повну картину травмованих тканин і дозволяють розробити ефективну терапевтичну стратегію, а також спрогнозувати терміни зрощення та відновлення.

Клініка «Medical Plaza & Irimi Group» обладнана сучасними рентген-апаратами та томографами, що дозволяє провести всі необхідні дослідження в одному місці. У нас працюють висококваліфіковані травматологи з багаторічним стажем, які зможуть точно встановити діагноз і негайно приступити до лікування.

Лікування

Лікування розпочинається ще на етапі надання першої допомоги. Постраждалого слід укласти на рівну поверхню і надати руці таке положення, у якому больові відчуття будуть менше. Для попередження вираженого набряку до місця ушкодження прикладають холод. Щоб зменшити біль, можна прийняти анальгетик або нестероїдний протизапальний засіб. Перед шпиталізацією пацієнта пошкоджену кінцівку знерухомлюють за допомогою шини або еластичної пов'язки.

В медичному центрі «Medical Plaza & Irimi Group» прийом ведуть досвідчені лікарі-травматологи. При підозрі на перелом голівки променевої кістки категорично заборонено самолікування. Точно діагностувати тип пошкодження та призначити адекватне лікування може виключно травматолог-ортопед.

Консервативне лікування

Переломи із мінімальними зсувами лікують консервативно. Це робиться шляхом іммобілізації (знерухомлення) у гіпсі, полімерній пов'язці чи шині. При вираженому больовому синдромі прописують анальгетики. Відновити цілісність кісток та об'єм рухів у короткі терміни допоможе комплексний підхід із застосуванням лікарських препаратів, фізіотерапевтичних процедур та щоденних занять лікувальною фізкультурою на етапі реабілітації після іммобілізації.

Оперативне лікування (остеосинтез)

Підставою для проведення операції є:

  • відкритий перелом;
  • розрив кровоносних судин, нервів;
  • сегментарний перелом;
  • інтерпозиція (вклинювання) уламків у порожнину суглоба;
  • загроза виникнення вторинного відкритого перелому;
  • перелом зі зміщенням понад 0,2 см.

«Золотим стандартом» у лікуванні перелому голівки променевої кістки у всьому світі визнано операцію остеосинтезу, яку давно й успішно практикують фахівці нашої клініки. Це малотравматична процедура, яка практично не залишає післяопераційних рубців та відрізняється швидким відновленням. Суть методики полягає в зіставленні уламків і міцної їх фіксації до повного зрощення.

Реабілітація й ускладнення

Одужання безпосередньо залежить від дій пацієнта та його відповідальності щодо лікування та реабілітації. Будь-яка травма, навіть якщо вона здається незначною, має бути показана фахівцеві. Поява болю, набряку, гематоми є підставою для негайної шпиталізації. Тільки після проходження рентгенографії можна повністю переконатися у відсутності перелому.

Для якнайшвидшого одужання важливо дотримуватися складеного лікарем графіка занять.

Головним завданням реабілітації є відновлення елементарних навичок, однак, на жаль, це не завжди можливо. Часто у пацієнтів спостерігаються стійкі обмеження рухів. Приблизно в 50% випадків надалі виникають труднощі з повним розгинанням ліктьового суглоба. Хоча повністю позбавитися їх не завжди можливо, цілком реально збільшити обсяг рухової активності за допомогою регулярних занять гімнастикою.

Більш тяжким ускладненням перелому голівки променевої кістки є асептичний некроз (руйнування кісткової тканини). Рубцеві зміни та розбіжність форм поверхонь суглоба підвищують ймовірність його ураження посттравматичним артрозом.

Отже, перелом голівки променевої кістки – це тяжке ушкодження, яке потребує екстреної медичної допомоги. Провідними симптомами травм є біль, набряк, гематома, обмеження рухливості. Діагноз ставиться з урахуванням результатів рентгенографії. Консервативне лікування може застосовуватися лише при переломах із мінімальним зміщенням. В інших випадках необхідне оперативне втручання методом остеосинтезу.

Залишити заявку