Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Панкреатодуоденальна резекція (ПДР), яку також називають операцією Уіппла - це хірургічний етап лікування раку підшлункової залози (ПЗ). Онкопатологія цього органу зустрічається порівняно рідко, однак, характеризується високою агресивністю. І хірургія при такому діагнозі є єдиним шансом для збереження або продовження життя.

Коли максимальну ефективність показує операція ПДР роботом Da Vinci

Панкреатодуоденальна резекція за допомогою робот-асистованої хірургічної системи забезпечує результати, аналогічні класичному варіанту операції Уіппла. Однак, завдяки мінімально можливій ​​травматизації тканин, період реабілітації і відновлення пацієнта протікає більш комфортно.

ПДР застосовується, коли показано видалення злоякісного новоутворення:

 • в голівці ПЗ;
 • в верхньому сегменті 12-палої кишки;
 • у великому сосочку 12-палої кишки;
 • термінальному відділі холедоха.

Крім того, «розумний помічник» хірурга дозволяє з високою точністю оперувати нейроендокринні неоплазії, а також пухлини кістозного характеру в голівці підшлункової залози, коли визначається стадія як Т1-2.

Як технічно виконується резекція Уіппла роботичним способом

 1. Пацієнт на операційному столі розташовується, лежачи на спині з розведеними ногами.
 2. Асистент хірурга розташовується між ніг пацієнта.
 3. Частина роботичного комплексу - візок пацієнта, розміщується у голови хворого.
 4. Під час операції задіюються чотири роботичних маніпулятори - у трьох закріплені інструменти, в четвертому - відеолапароскопія.
 5. Додатково використовуються два асистентських інструменти.

Звертаємо увагу, що операція Уіппла роботом Да Вінчі передбачає видалення пухлини цілком, при цьому відновлюються протоки підшлункової залози, а також жовчні шляхи. За великим рахунком, цей метод є на сьогоднішній день єдиним ефективним методом лікування онокопатологіі підшлункової залози.

Однак, перед операцією пацієнт повинен знати, що за протоколом на початку втручання може виконуватися діагностична лапароскопія. Ця маніпуляція дає можливість візуально оцінити ступінь поширення раку більш точно, ніж при попередній апаратній діагностиці. І в разі, якщо пухлина дала метастази, хірург може прийняти рішення про недоцільність продовження операції.

Можливі ускладнення: про що пацієнт повинен знати

Операції на підшлунковій залозі відрізняються не тільки складністю виконання, а й тривалим післяопераційним періодом - довго заживають тканини і організм «вчиться» заново функціонувати. Такі складності пояснюються тим, що підшлункова залоза одночасно є органом і внутрішньої, і зовнішньої секреції. У ній виробляються ферменти, які беруть участь у травленні і потрапляють в кишечник по вивідним протокам. Крім того, орган продукує гормони, що надходять безпосередньо в кров.

З огляду на ряд цих особливостей, ПДР-хірургія вважається дуже складною і призначається з високою обережністю і при досить значних показаннях. При цьому, можливе виникнення певних ускладнень на різних післяопераційних етапах:

 • внутрішньочеревний абсцес;
 • непрохідність;
 • здуття живота;
 • свищ підшлункової залози;
 • діарея;
 • втрата ваги на 5-10%;
 • рецидив онкологічного процесу.

Також, у 25% пацієнтів виникає параліч шлунка тривалістю 4-6 тижнів через адаптації органу до нових умов роботи.

У «Медікал Плаза» ПДР-операція виконується за світовими стандартами

Панкреатодуоденальная резекція за допомогою роботичних систем є найбільш щадною для пацієнта, якщо оцінювати всі методи, що застосовуються сьогодні в клінічній хірургічній практиці. Тобто, мінімально можлива травматизація значно знижує ризик розвитку описаних вище найсерйозніших ускладнень.

У нашому медичному центрі створені унікальні, з точки зору оснащення операційного блоку, умови для проведення складних хірургічних втручань. Da Vinci дозволяє виконувати операції, які в світі вважаються золотим стандартом. Українським пацієнтам немає необхідності шукати варіанти лікування в закордонних клініках. Все найпередовіше і прогресивне є у нас в країні.

Щоб дізнатися докладніше про наші можливості, пацієнту з пухлиною підшлункової залози необхідно звернутися на контактну лінію «Медікал Плаза». Опишіть адміністратору свою проблему, і він направить до потрібного фахівця у зручний для вас час. Або замовте зворотний дзвінок - в робочий час передзвонимо оперативно.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження