Онкохірург
Незважаючи на успіхи медицини, ракові захворювання залишаються однією з провідних причин смертності в усьому світі. Головна причина цього - занадто пізнє виявлення онкології. Часто люди, підозрюючи в себе серйозне захворювання, відкладають візит до лікаря, боячись почути погані новини. І це головна помилка. Якщо Ви помітили, що організм поводиться якось незвично, обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем. Не дозволяйте страху вирішувати за Вас!
У «Медікал Плаза» можна потрапити на консультацію до хірурга-онколога за такими напрямками:
- Гінекологія.
- Урологія.
- Нейрохірургія.
- Ендокринна хірургія.
- Торакальна хірургія
- Абдомінальна хірургія.
- Хірургія утворень шкіри.
- Хірургія молочної залози.
- Колопроктологія.
Онкохірург - це лікар, який спеціалізується на хірургічному лікуванні різних видів онкологічних захворювань.
Особливості професії
Онкологія в хірургії - це розділ медицини з оперативного лікування різних видів раку. Це багатогранна і всеосяжна галузь, оскільки для проведення втручань від хірургів-онкологів потрібен широкий спектр професійних навичок, знань і особистісних якостей, зокрема:
- глибокі знання в галузі онкології та хірургії;
- високий рівень кваліфікації;
- вміння працювати в команді та швидко приймати рішення;
- емпатія і вміння спілкуватися з пацієнтами;
- витривалість і вміння керувати стресом.
У разі підозри на онкологію, пацієнту призначається ретельне діагностичне обстеження. Після підтвердження діагнозу і необхідності хірургічного втручання пацієнта направляють до хірурга-онколога. Спеціаліст визначає тип операції залежно від локалізації пухлини, стадії та поширеності злоякісного процесу. У медичному центрі «Медікал Плаза» проводиться весь спектр онкологічних операцій: як радикальні, так і більш щадні. За можливості оперативне втручання проводяться лапароскопічним або робот-асистованим методом.
Симптоми, з якими потрібно звертатися до онкохірурга
Звернення до хірурга-онколога може знадобитися за наявності таких симптомів:
- поява ущільнення в будь-якій частині тіла;
- тривалий або рецидивуючий біль у будь-якій частині тіла (особливо якщо він не пов'язаний з відомою травмою або іншим захворюванням);
- безпричинна втрата ваги;
- субфебрильна температура тіла;
- збільшення і болючість лімфатичних вузлів;
- зміни шкіри (нові родимки, зміна наявних невусів, виразки, що довго не загоюються);
- диспепсичні розлади (закрепи, діарея, нудота, блювання, зміни апетиту, відчуття неповного випорожнення кишечника та ін.);
- кровотеча або виділення крові (у сечі, мокротинні, випорожненнях, вагінальні кровотечі поза менструальним циклом);
- загальна слабкість, втома, апатія, які не усуваються навіть після достатнього відпочинку і сну.
Якщо Ви помітили один або кілька з цих симптомів, це не означає, що у Вас обов'язково є рак. Однак, рекомендується проконсультуватися з лікарем для проведення необхідних обстежень і виключення можливих захворювань.
Як проходить прийом?
Прийом онколога-хірурга зазвичай починається з вислуховування скарг пацієнта і докладного опитування для збору анамнезу. Лікар ставить запитання про симптоми, їхню тривалість і характер, а також попереднє лікування. Вивчаються медична історія пацієнта, включно з даними про перенесені захворювання, операції, хронічні хвороби, і сімейний анамнез щодо онкопатологій.
Далі проводиться фізичний огляд. Лікар приділяє особливу увагу ділянкам тіла, де можлива присутність пухлини. Для підтвердження або виключення діагнозу онкохірург може призначити різні лабораторні та інструментальні методи діагностики. Після отримання результатів досліджень лікар обговорює їх із пацієнтом. Якщо діагноз підтверджується, фахівець пояснює варіанти лікування, включно з можливими хірургічними втручаннями, їхніми цілями, ризиками та очікуваними результатами.
У разі необхідності оперативного лікування, обговорюється необхідність і планування передопераційної підготовки. Лікар розповідає про хід операції, а також особливості реабілітаційного періоду. Після хірургічного втручання проводиться спостереження за станом пацієнта, контроль за можливими ускладненнями і планування подальшого лікування.
Як вибрати онкохірурга?
Вибір найкращого хірурга-онколога - це важливий і відповідальний крок, від якого безпосередньо залежить успіх лікування. Звертайте увагу на такі критерії:
- Кваліфікація та освіта. Переконайтеся, що лікар має відповідну медичну освіту та спеціалізацію в онкохірургії.
- Досвід роботи. Дізнайтеся, скільки років лікар працює в галузі онкологічної хірургії та яку кількість операцій він провів. Переконайтеся, що хірург спеціалізується саме на тому типі раку, з яким Ви зіткнулися.
- Репутація та відгуки. Вивчіть відгуки інших пацієнтів. Попросіть рекомендацію у свого терапевта або інших лікарів.
- Комунікація і ставлення до пацієнта. Важливо, щоб Ви почувалися комфортно, спілкуючись з онкохірургом. Хороший лікар пояснить складні медичні терміни і процеси доступною мовою, а також буде уважним до Ваших запитань і побоювань.
При появі будь-яких підозр на розвиток онкологічного захворювання відразу ж звертайтеся до фахівця. Висококласних хірургів-онкологів у Дніпрі з багаторічним досвідом роботи можна знайти в медичному центрі «Medical Plaza». До кожного пацієнта у нас ставляться з граничною увагою і турботою. Звертайтеся, ми завжди раді Вам допомогти!