Онкопроктолог
Колоректальний рак є одним із найпоширеніших видів раку у світі - щороку реєструють понад 1,8 мільйона нових випадків захворювань і понад 800 тисяч смертей. Останнім часом спостерігається тривожна тенденція омолодження захворювання. Діагностовані в розгорнутій стадії процесу онкопатології погано піддаються лікуванню. Прогноз до одужання в таких випадках рідко буває сприятливим. Ускладнень можна уникнути, відкинувши хибний сором і своєчасно звернувшись до онколога-проктолога.
За статистикою, близько 80 % випадків звернення до онкопроктолога - запущені. А все тому, що пацієнти вважають за краще мовчати про свої проблеми і тягнуть до останнього, сподіваючись, що неприємні симптоми пройдуть самі. Проктологічні захворювання залишаються досить делікатною і табуйованою темою, про яку прийнято мовчати. А відвідування лікаря викликає цілий коктейль почуттів - від ніяковості та збентеження до сорому й сильного страху. Не дозволяйте емоціям вирішувати за Вас. Онкологія - такий діагноз, коли час не грає на вашу користь. Що раніше Ви звернетеся до лікаря, то більше шансів на успішне одужання.
Хто такий онкопроктолог?
Онкопроктолог - це лікар, який спеціалізується на лікуванні онкологічних захворювань товстого кишечника, прямої кишки та анального каналу. Спеціаліст повинен добре розбиратися в анатомії, фізіології та патології цих органів, а також володіти великими знаннями в галузі онкології.
Хороший лікар проктолог-онколог - це не тільки експерт у галузі онкології, але ще й трохи психолог. Він повинен вміти знайти підхід до пацієнтів із делікатною проблемою, яку в суспільстві не прийнято відкрито обговорювати. Висококласного фахівця відрізняє уважність до деталей, відповідальність і швидке реагування. У цій професії працюють люди, які готові до безперервного професійного розвитку та навчання, а також мають здатність зберігати спокій і «холодний розум» у стресових ситуаціях.
До компетенції лікаря входить виконання різних завдань:
- консультативний прийом;
- постановка діагнозу;
- визначення тактики лікування;
- надання хірургічної допомоги;
- проведення скринінгових програм;
- консультування з профілактики онкопатологій;
- взаємодія з іншими фахівцями;
- участь у мультидисциплінарних консиліумах.
Симптоми для звернення до онколога-проктолога
Пацієнт може бути направлений до онкопроктолога лікарем або звернутися за власною ініціативою у зв'язку з виникненням характерних симптомів, а саме:
- поява крові, слизу, гною в калі;
- болі в ділянці живота (таза);
- стійкі проблеми зі стільцем (діарея, закрепи, метеоризм);
- тривалі незагойні рани в ділянці заднього проходу;
- відчуття неповного випорожнення кишечника,
- ущільнення або новоутворення в ділянці анального отвору;
- біль і важкість під час акту дефекації;
- відчуття стороннього тіла;
- свербіж і подразнення в ділянці ануса;
- помилкові позиви до дефекації;
- збільшення пахових лімфовузлів;
- загальна слабкість, різка втрата ваги.
На прийом до лікаря варто записатися і для проходження онкоскринінгу з метою профілактики. Кожній людині після п'ятдесяти років варто проходити обстеження кожні 5-10 років. Особливо це стосується пацієнтів із групи ризику (наявність хронічних запалень і доброякісних новоутворень у кишечнику, малорухливий спосіб життя, випадки онкопатологій у близьких родичів).
Лікар онколог-проктолог лікує онкологічні захворювання доброякісної та злоякісної природи. Серед яких:
- поліпи;
- карциноїди;
- міоми;
- нейрофіброми;
- фіброми;
- лімфангіоми;
- плоскоклітинний, солідний рак;
- аденокарцинома, лімфома, ангіосаркома та інші.
Як проходить прийом онколога-проктолога?
Знайомлячись із пацієнтом, лікар уважно вислуховує всі його скарги та збирає повний анамнез. Для цього він уточнює, як давно і у зв'язку з чим з'явилися симптоми, як вони видозмінювалися, що полегшує стан, яке лікування було проведене, чи були випадки онкологічних захворювань у сім'ї, спосіб життя тощо. Далі лікар проводить обстеження - детально оглядає пацієнта, пальпує живіт і виконує пальцеве дослідження прямої кишки. Уже на цьому етапі він може запідозрити те чи інше захворювання, але для встановлення остаточного діагнозу потрібне дообстеження. Пацієнту можуть бути призначені лабораторні та інструментальні методи (колоноскопія, КТ, МРТ, копрограма, біопсія, аналіз на приховану кров та ін.).
За підсумками діагностики лікар проводить оцінку злоякісності захворювання, визначає стадію процесу, а також складає лікувальний план. У разі необхідності проведення оперативного втручання потрібна допомога хірурга проктолога-онколога. Залежно від особливостей клінічного випадку процедура може бути проведена відкритим або малоінвазивним способом.
Для повноцінного огляду та якісної консультації потрібна підготовка. За добу до прийому слід скоригувати свій раціон, виключивши жирні, смажені, газоутворюючі продукти, алкоголь. За 4 години до консультації рекомендується очистити кишечник за допомогою клізми. Безпосередньо перед прийомом необхідно провести гігієнічні процедури.
Професійна консультація онколога-проктолога в Дніпрі проводиться в клініці «Медікал Плаза». У нас є всі необхідні умови для діагностики та лікування онкологічних захворювань - команда висококласних фахівців з великим досвідом роботи, потужна технічна база, передові технології, сучасні операційні, власна лабораторія. Звертаючись до нас, Ви можете розраховувати на чуйне ставлення, делікатність і повну конфіденційність!