Медичний центр - Medical Plaza
Surgery
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці
Наші переваги

Керуючись принципами виняткової чесності, порядності, відповідальності, дисципліни та високої професійної етики, ми можемо сказати, що ми – найкращі у місті Дніпро!

 • Ендоскопічне обладнання бренду Karl Storz

  Karl Storz відомий своєю якістю, надійністю та інноваційними технологіями. Операції проводяться із застосуванням малоінвазивних технологій та ендоскопів (лапароскопів) останнього покоління.

  Ендоскопічне обладнання бренду Karl Storz
 • Співпраця з НСЗУ

  Наші пацієнти можуть отримати частину медичних послуг безкоштовно згідно з Програмою медичних гарантій від держави.

  Співпраця з НСЗУ
 • Робот "DA VINCI"

  Наш Центр має унікальне для всієї України обладнання - роботизований комплекс "Da Vinci". Операції на даному устаткуванні виконують найкращі хірурги, які мають відповідну сертифікацію та великий практичний та клінічний досвід не тільки в нашій країні, а й за кордоном.

  Робот "DA VINCI"
 • NIR/ICG – флуоресцентна візуалізація

  ICG-лапароскопія (флуоресцентна лапароскопія) – технологія, яка в рази підвищує точність виконання малоінвазивних хірургічних операцій при лікуванні широкого спектру захворювань.

  NIR/ICG – флуоресцентна візуалізація
 • Власна лабораторія

  Понад 1500 видів досліджень. Фахівці виконують усі види діагностичних тестів, аж до мікробіологічних, біохімічних та складних генетичних досліджень.

  Власна лабораторія

СПЕКТР НАДАННЯ НЕЙРОХІРУРГІЙНИХ ПОСЛУГ ВКЛЮЧАЄ

 • діагностику та лікування захворювань головного та спинного мозку;
 • гіпофіза;
 • хребта;
 • судинної патології головного мозку;
 • ушкоджень периферичних нервів (травма, тунельні синдроми);
 • кісток черепа та ін.

Нейрохірурги нашого центру забезпечують комплексне обстеження, лікування та спостереження за пацієнтами (первинний огляд, діагностика та лікування згідно з міжнародними протоколами, спостереження в гострому, підгострому періоді захворювання та реабілітацію). Наші фахівці здійснюють як консервативне, так і хірургічне лікування, індивідуальний підхід до кожного пацієнта залежно від виявленої проблеми.

ПОСЛУГИ, ЩО НАДАННЯ ВІДДІЛЕННЯМ НЕЙРОХІРУРГІЇ MEDICAL PLAZA

Перелік послуг відділення нейрохірургії Medical Plaza

 • Нейропатія серединного нерва в карпальному каналі (Амбулаторно. Перев'язки через день. Зняття швів на 11 добу);
 • Нейропатія ліктьового нерва в кубітальному каналі (Амбулаторно. Перев'язки через день. Зняття швів на 11 добу);
 • Постановка лікворошунтуючих систем при гідроцефаліях різного генезу (п/о спостереження, СКТ контроль першої доби, зняття швів на 11 добу);
 • Видалення хронічних та підгострих субдуральних гематом (3-5 діб п/о спостереження, СКТ контроль першої доби, зняття швів на 9-10 добу);
 • Пластика дефектів черепа, у тому числі складних краніофаціальних (спостереження 3-5 діб; Антибіотикопрофілактика до 5 діб. Зняття швів на 9-10 добу);
 • Видалення доброякісних пухлин кісток черепа із первинною пластикою титановими імплантами. (спостереження до 3 діб. Зняття швів на 10 день);
 • Аномалія Арнольда-Кіарі 1 з наявністю сирингомієлітичних кіст або без. (Декомпресія ЗЧЯ. Спостереження 5-7 діб. Зняття швів на 10 добу);
 • Видалення новоутворень м'яких тканин голови, зокрема у критичних зонах виходу черепних нервів.
 • Проведення люмбальних діагностичних пункцій із подальшим аналізом ліквору на наявність збудників нейроінфекцій методом ПЛР.

ДІАГНОСТИКА

Наша клініка має широкі можливості для діагностики захворювань центральної та периферичної нервової систем, гіпофіза, патології та травматичних ушкоджень хребта.

Застосування сучасних методів діагностики дозволяє нейрохірургам швидко встановлювати існуючу патологію та надати швидку висококваліфіковану допомогу, з наступним динамічним спостереженням за пацієнтом та контролем якості лікування:

 • комп'ютерна томографія (КТ) використовується для отримання зображень хребта, і навіть областей спинного мозку. Даний метод дозволяє діагностувати ушкодження внаслідок травм або наявність вродженої патології, пухлини, запалення тощо (при проведенні КТ для отримання чіткішого зображення можуть застосовуватися особливі контрастні речовини).
 • додаткове обстеження з використанням ангіографічних, ультразвукових чи функціональних методів діагностики (за потреби).
 • лабораторна діагностика — у своїй лабораторії у найкоротші терміни проводиться весь спектр необхідних лабораторних аналізів та досліджень.

РЕАБІЛІТАЦІЯ

Важливим у будь-якій галузі хірургії є ланка реабілітації прооперованих пацієнтів, особливо у нейрохірургії. Тут найважливішим є не прогаяти час, протягом якого можна відновити втрачені функції організму. Тому за участю нейрохірургів Medical Plaza у нашому центрі розробляється та здійснюється план реабілітаційних заходів, що включає лікувальну гімнастику, масаж, застосування медичних ортезів (корсетів), призначення курсів фізіотерапевтичних процедур, санаторно-курортних заходів тощо, що дозволяє покращити зір, слух , пам'ять, рухи в паралізованих кінцівках, здатність пацієнтів до самообслуговування. Завдяки цьому відбувається більш раннє повернення до звичайного способу життя у пацієнтів, які перенесли навіть тяжкі захворювання та травми.

КОЛИ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЯ ДО НЕЙРОХІРУРГА

БІЛЬ У СПИНІ

Найчастішою причиною звернень до нейрохірурга є біль у спині. Переважна більшість пацієнтів тривало і безуспішно лікуються у лікарів різних спеціальностей з остеохондрозом хребта.

Це захворювання відносять до найпоширеніших у всьому світі. Уражаючи осіб молодого та середнього віку, остеохондроз хребта часто ускладнюється стенозами хребетного каналу, спондильозом, грижами міжхребцевих дисків, сегментарною нестабільністю хребців. Компресія спинного мозку та його корінців призводять до розвитку стійкого больового, м'язово-тонічного синдромів, слабкості в кінцівках, порушення функції тазових органів та ін.).

Профілактика розвитку цих ускладнень полягає у своєчасному грамотному обстеженні (спіральна комп'ютерна та магнітно-резонансна томографії, електроміографічне дослідження). Нейрохірург, оглянувши пацієнта з хронічним болем у спині, визначає комплекс необхідних обстежень, а потім тактику лікування пацієнта – консервативну, включаючи лікарську терапію, лікувальну фізкультуру, масаж та фізіотерапію, або хірургічне втручання.

В останні роки широко застосовуються малоінвазивні втручання на хребті при остеохондрозах, у тому числі з використанням ендоскопів, медичних лазерів, ультразвуку та генераторів високочастотної енергії, що проводяться під рентгенівським контролем та місцевим знеболенням шляхом введення голки у уражений диск та його відновлення. Результат цих операцій при правильному їх призначенні та проведенні в більшості випадків швидкий та успішний, крім того, пацієнти проводять у клініці лише кілька днів. Слід зазначити, що у деяких випадках захворювання хребта вимагають серйозних втручань, спеціальних конструкцій та імплантів. Усі пацієнти після операції проходять курс реабілітації, що дозволяє закріпити досягнутий результат та значно покращити якість життя.

Існують захворювання хребта та спинного мозку (гемангіоми хребта, пухлини спинного мозку, метастази, спондилодисцити, абсцеси, мієліти, сирингомієлія та інше), що потребують виключно нейрохірургічного лікування.

 

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ

Найчастішою причиною звернення до нейрохірурга є головний біль. Напевно, немає у світі людини, яка з тих чи інших причин хоч раз у житті не боліла голова. Причиною головного болю можуть бути близько 20 тисяч хвороб і симптомів. Завданням нейрохірурга в цих випадках є виявлення цієї причини та її усунення.

У діагностиці головного болю використовується комплекс обстежень, що включає дослідження очного дна, полів зору, гостроти зору, слуху, нюху, рентгенографія кісток черепа, ультразвукова ехо-енцефалографія, електроенцефалографія, комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія головного мозку, позитронно-емісійна та інші обстеження.

При появі головного болю слід проводити дифдіагностику таких захворювань, як внутрішньомозкові пухлини головного мозку, мозкових оболонок (менінгіоми), пухлин турецького сідла та гіпофіза, мозочка і т. д.), різні форми гідроцефалій, рубцово-атрофічні посттравматичні зміни мозку та хвороби, судинну патологію мозку (аневризми, мальформації, тромбози, крововиливи та ін.).

При виявленні проблеми нейрохірургом здійснюється вибір тактики хірургічного втручання, що проводяться у спеціалізованих стаціонарах із використанням сучасного високотехнологічного обладнання, мікрохірургічної техніки (мікроскопи, мікроінструментарій, композитні матеріали, ендоскопи, системи нейронавігації).

В інших випадках, що не потребують оперативного втручання на головному мозку, допомога здійснюється залученням суміжних фахівців (неврологів, психіатрів, епілептологів, судинних хірургів, онкологів, радіологів, хіміотерапевтів тощо).

ЗАПАМОРОЧЕННЯ

Ще однією з причин звернення до нейрохірурга є такий поширений симптом, як запаморочення. Відразу досить складно буває розібратися через причини запаморочення. Найчастіше воно спостерігається при локалізації процесу у внутрішньому вусі. У цьому випадку допомогу хворим із запамороченням надає ЛОР-лікар (сурдолог). Запаморочення також виникає за наявності патологічного процесу в мозочку, лобових частках (лобова атаксія), а також при порушенні кровообігу у вертебробазилярному басейні (часто на тлі остеохондрозу в шийному відділі хребта та компресії хребетної артерії).

ЗОРОВІ ПОРУШЕННЯ

Дуже частим симптомом наявності проблем у головному мозку є зорові порушення. Найчастіше при аденомах гіпофіза відбувається випадання бічних полів зору внаслідок здавлення зорових нервів. Також випадіння полів зору можуть спостерігатися при локалізації патологічного процесу в потиличній частині головного мозку (зорова кора).

ТРАВМИ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ

Нейрохірурги безпосередньо займаються лікуванням травм нервової системи (черепно-мозкова травма, ушкодження хребта та спинного мозку, травми периферичних нервів). Як у гострому періоді, так і у віддаленому. Зазначимо, що кількість черепно-мозкових та хребетно-спинномозкових травм за останні 5 років збільшилася майже вдвічі. Значно зросла кількість бойових черепно-мозкових поранень.

ФУНКЦІОНАЛЬНА НЕЙРОХІРУРГІЯ

Важливим розділом нейрохірургії є функціональна нейрохірургія — надання хірургічної та медикаментозної допомоги пацієнтам з різними больовими феноменами (болі при невралгіях, невритах, каузалгії, невралгії трійчастого нерва, застосування фантомних болів та ін.), включаючи різні вживлення систем для протибольової електростимуляції, операції з декомпресії нервових стовбурів у вузьких каналах (тунельні синдроми) та інше.

До функціональної нейрохірургії відносять і лікування різних форм епілепсії (загальні та фокальні напади, міоклонії, торсіонна дистонія та інші напади). Іноді за цих захворювань проводять різні операції.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження