Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Ліпосакція – це малотравматична хірургічна операція, за допомогою якої можна скоригувати фігуру шляхом видалення жирових відкладень у різних ділянках тіла.

ПОКАЗАННЯ

Головною підставою для проведення процедури є наявність об'ємних жирових відкладень, з якими не вдається впоратися за допомогою дієти та фізичних навантажень, і бажання їх позбутися. До речі, певна частина підшкірно-жирової клітковини зумовлена генетично і її не так просто позбутися, а домінування в жирових клітинах альфа-2-адренорецепторів може блокувати процес жироспалення навіть за умови тривалих і виснажливих кардіотренувань.

У цьому випадку хірургічне руйнування непіддатливих жирових клітин є єдиним вирішенням проблеми. На результат операції можуть вплинути безліч факторів, наприклад вік пацієнта, еластичність шкіри, загальний стан здоров'я, гормональний фон, спадковість та ін.

Ліпосакція рекомендована у таких випадках:

  • незадоволеність фігурою після вагітності;
  • наявність «жирових пасток» на стегнах, животі чи спині;
  • візуальне порушення контурів тіла;
  • "друге підборіддя";
  • брилі;
  • випираючий живіт;
  • схильність до жирових відкладень, особливо у районі передньої черевної стінки;
  • відсутність результату від дієт та занять спортом;
  • дефекти після проведення класичної ліпосакції (пагорби та нерівності);
  • прогресуючі форми целюліту;
  • підшкірні ліпоми;
  • гінекомастія у чоловіків;
  • гіпергідроз.

При цьому варто розуміти, що ліпосакція не є боротьбою з ожирінням. Вона бореться з локальними відкладеннями, а при ожирінні відбувається генералізоване розростання жирових клітин. За процедуру можна забрати не більше 3-5 літрів жиру. При великому відсотку відкладень може не дати бажаного результату. Ожиріння може бути пов'язане з генетичними та гормональними факторами. Під час операції можна видалити жирові відкладення, проте якщо не вирішена їхня головна причина, вони знову повернуться і ефект буде втрачений.

ПОПУЛЯРНІ ЗОНИ ДЛЯ ЛІПОСАКЦІЇ

Головним запитом пацієнтів є незадоволеність формами, об'ємами та контурами певної частини тіла. Процедура може бути проведена у будь-яких проблемних зонах залежно від індивідуальних особливостей тіла та побажань самого пацієнта. Найчастіше під час операції поєднують одночасно кілька областей. Ліпосакція лише однієї ділянки – велика рідкість. Розглянемо докладніше зони, які найчастіше потребують коригування.

ЖИВІТ

Це найбільш проблемна зона у пацієнтів, тому що саме тут спостерігаються найбільші жирові відкладення. Корекція фігури може проходити у нижній та верхній частині, а також з боків. Обсяги операції обмежені через можливість пошкодження судинних структур, що відрізняє її від ліпосакції бічних зон.

Ліпосакція живота

Ліпосакція

СТЕГНА

За допомогою ліпосакції можна усунути зайві жирові відкладення на зовнішній і на внутрішній поверхні стегна. Найчастіше пацієнтки хочуть позбутися зони галіфе. Проблема цієї ділянки полягає в тому, що дієти та фізичні вправи малоефективні. При цьому надмірні накопичення жиру в цій зоні завдають масу незручностей, особливо коли спекотно.

СІДНИЦІ

Операція на цій зоні вважається однією з найскладніших, оскільки потребує суворого дотримання тривимірності. За допомогою операції можна скоригувати форму і розмір, підтягнути сідниці, зробити їх більш пружними, підкреслити контури, виправити асиметрію і т.д.

НОГИ

Проблеми з жировими відкладеннями можуть виникати у різних частинах нижніх кінцівок – стегна, гомілки та коліна. Найбільше жінки страждають від надмірного скупчення жиру в районі стегон. За допомогою операції можна забрати клітковину в будь-якій частині стегна. Через жирові валики коліна можуть виглядати заплившими. Жирові клітини можуть навіть накопичуватися на внутрішній частині коліна. Заняття спортом мало допомагають усунути цей недолік. За допомогою операції також можна надати витончений рельєф гомілки. Під час виконання фізичних вправ м'язи ростуть, а жирові накопичення нікуди не діваються. Виходить парадоксальна ситуація, чим більше людина займається спортом, тим більше стає обсяг гомілок.

БОКИ

Незадоволеність контурами тіла, спричинена надмірними жировими відкладеннями в боках, - це найпоширеніша причина звернення до хірурга. За допомогою операції можна виправити порушені пропорції розподілу жиру: боки мають непропорційно більші розміри, що невигідно виділяє їх на тлі загального силуету. На відміну від ліпосакції на животі, обсяг цієї операції може бути більшим.

ПІДЩЕЛЕПНА ЗОНА

Ліпосакція застосовується для усунення «другого підборіддя» та надання чіткості контурам. Підставою для проведення процедури також можуть стати вікові зміни, надлишок жирових відкладень, провисаюча шкіра, посттравматичні стани, вроджені аномалії.

ПІДГОТОВКА ДО ЛІПОСАКЦІЇ

Незважаючи на те, що ліпосакція є безпечним та відпрацьованим до дрібниць хірургічним втручанням, важливо серйозно поставитися до підготовки та суворо виконувати лікарські рекомендації. Це допоможе уникнути неприємних ускладнень у майбутньому.

На первинній консультації хірург вислуховує побажання пацієнта, збирає анамнез, а також проводить огляд. Це дозволяє йому підібрати найбільш підходящу для конкретної людини методику ліпосакції. Після оцінки загального стану здоров'я, природи жирових відкладень, місця їх локалізації, а також особливостей тургору шкіри фахівець дасть реалістичне уявлення про те, чого можна і чого не можна буде досягти за допомогою ліпосакції. Про наявність хронічних захворювань, алергічних реакцій та прийом лікарських препаратів слід заздалегідь повідомити лікаря.

Незалежно від того, на якій ділянці тіла буде проведено ліпосакцію, потрібне проведення повноцінного обстеження. Воно може включати:

  • консультацію терапевта;
  • ОАК, біохімію крові;
  • УЗД;
  • коагулограму;
  • ЕКГ;
  • флюрографію.

За два тижні до операції слід виключити прийом препаратів, які впливають на систему зсідання крові. За кілька днів наполегливо рекомендується відмовитися від куріння та вживання алкоголю, оскільки це може вплинути на процес загоєння тканин. За добу слід обмежити інтенсивні фізичні навантаження. Якщо пацієнт має хронічну артеріальну гіпертензію, до операції важливо нормалізувати показники тиску крові. За кілька днів слід виключити з раціону продукти, які затримують воду і стають причиною набряклості (копченості, жирне, гостре, солоне), оскільки це може негативно вплинути на хід операції та період реабілітації.

Напередодні ліпосакції дозволено легку вечерю. Перед сном слід провести очисну клізму. Перед оперативним втручанням пацієнт має бути здоровим, відпочившим, а також у добрій фізичній та психологічній формі. Безпосередньо перед процедурою слід прийняти гігієнічний душ.

ХІД ОПЕРАЦІЇ

Перед ліпосакцією лікар проводить розмітку. За допомогою спеціальних маркерів лікар зазначає цільові ділянки та місця введення канюлі. Пацієнт у цей момент повинен перебувати у вертикальному положенні, так як у положенні лежачи жир може зміщуватися. Далі він підбирає канюлі, з фізіологічних особливостей пацієнта.

Ліпосакція проводиться за певним алгоритмом:

  1. Антисептична обробка зони, що оперується.
  2. Введення анестезії.
  3. Проколи на шкірі.
  4. Руйнування жирової тканини та перетворення її на емульсію.
  5. Викачування жиру за допомогою тонкої голки.
  6. Накладення косметичних швів.

Залежно від обсягу та коригованої зони процедура може тривати від півгодини до кількох годин. Для профілактики тромбоутворення пацієнту на ноги одягають компресійні панчохи.

РЕАБІЛІТАЦІЯ

Головним правилом у реабілітації ліпосакції є постійне носіння компресійної білизни. Знімати її дозволяється виключно під час проведення гігієнічних заходів. Це сприяє зменшенню набряків, допомагає зафіксувати нові форми, а також зменшує ймовірність розвитку ускладнень.

Протягом усього періоду реабілітації заборонені заняття спортом. Сюди також відноситься підняття важких предметів. Загоряння, прийом гарячої ванни, відвідування солярію, лазні або сауни також знаходиться під забороною до відновлення.

Для повноцінної реабілітації та отримання бажаних результатів потрібно коригування харчування. З раціону слід виключити прості вуглеводи. Їжа має бути різноманітною, збалансованою. У ній має бути більша кількість вітамінів, мінералів, а також рослинної клітковини.

Поява гематом та набряків після операції є варіантом норми та природною реакцією організму. Для їх якнайшвидшого усунення лікар призначить спеціальні засоби для місцевого використання та застосування всередину.

Важливо забезпечити собі дбайливий догляд та терпляче чекати на завершення всіх відновлювальних процесів. Для закріплення результатів слід підтримувати фізичну активність. Це можуть бути прогулянки на свіжому відпочинку, плавання, катання на велосипеді тощо. Рекомендується відмовитись від шкідливих звичок. Куріння та алкоголь ще більше відтягуватимуть процес загоєння. Якщо не переглянути свій спосіб життя, ефект після операції швидко зійде нанівець.

FAQ

З ЯКОГО ВІКУ МОЖНА РОБИТИ ЛІПОСАКЦІЮ?

Операція може бути проведена при досягненні повноліття. Верхньої межі вікового порога немає. Якщо пацієнти не мають обмежень за станом здоров'я, ліпосакція проводиться і в 70 років.

ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ НАСЛІДКИ ПІСЛЯ ЛІПОСАКЦІЇ?

Найчастішим ускладненням є невелика асиметрія областей, у яких виконувалася ліпосакція, і навіть недостатня корекція якоїсь ділянки. У поодиноких випадках можливий розвиток таких ускладнень, як інфекція, кровотеча, ураження нервів. Якщо процедуру виконує висококваліфікований хірург з великим досвідом роботи, ймовірність виникнення таких неприємних ускладнень мінімальна.

ЧИ МОЖНА РОБИТИ ЛІПОСАКЦІЮ БЕЗ НАРКОЗУ?

У поодиноких випадках, коли потрібно скоригувати лише кілька невеликих зон в областях зі зниженою чутливістю, може використовуватися місцева анестезія. Однак, якщо ліпосакція проводиться на великих ділянках, її застосування недоцільно. І тут знадобиться загальний наркоз.

ЗА ЯКОЇ ВАГИ МОЖНА РОБИТИ ЛІПОСАКЦІЮ?

Провідну роль відіграє індекс маси тіла. У кожного пацієнта одна і та ж вага може бути при різних пропорціях, статурі, росту, тому дивитися на вагу в кілограмах немає сенсу. Якщо ІМТ перевищує показник 30, бажано схуднути спочатку, щоб отримати кращі результати після операції.

ЩО КРАЩЕ: ЛІПОСАКЦІЯ ЧИ ЛІПОЛІТИКИ?

Визначити оптимальний метод допоможе спеціаліст після консультації. Це залежатиме від побажань пацієнта, типу фігури, тонусу шкіри, товщини жирових відкладень та загального самопочуття.

ЧЕРЕЗ СКІЛЬКИ МОЖНА ПОВТОРИТИ ЛІПОСАКЦІЮ?

Перерва між процедурами має становити не менше 6 місяців. Ліпосакція - це повноцінне хірургічне втручання зі своїми, хай і мінімальними, але ризиками. Будь-яка операція – це стрес для організму, і вона потребує відновлення. Якщо після закінчення півроку обстеження не виявило протипоказань до ліпосакції, повторна операція може бути проведена.

ДЕ ЗРОБИТИ?

Якщо ви хочете якісно і без ускладнень зробити ліпосакцію, звертайтеся до медичного центру Medical Plaza. Ось лише деякі причини, чому клієнти обирають нас:

  • Злагоджена команда професіоналів із великим досвідом роботи. Наші хірурги щодня проводять подібні операції та постійно підвищують рівень своєї кваліфікації.
  • Ювелірна точність. У роботі ми використовуємо найновіше обладнання експертного рівня, що дозволяє проводити високоточні малоінвазивні операції.
  • Комфортні умови: затишні палати, смачне харчування.
  • Ідеальна репутація. Наші клієнти рекомендують нас своїм близьким та друзям.

У клініці Medical Plaza ліпосакцію проводять без болю, крововтрат, великих гематом та рубців. Наші фахівці у своїй роботі використовують новітні технології та унікальні малотравматичні методики. У нашому центрі найкраще співвідношення ціни та якості. Запишіться на консультацію вже зараз і подаруйте собі нове життя, повне гармонії та естетичної досконалості!

Залишити заявку