Фейсліфтинг (хірургічна підтяжка обличчя)
Фейсліфтинг (підтяжка обличчя) - це хірургічне втручання, яке виконують з метою корекції вікових змін, омолодження і поліпшення зовнішнього вигляду обличчя.
Який ефект дає хірургічна підтяжка обличчя
З роками шкіра стає менш пружною, з'являються зморшки, змінюється контур обличчя. Основною причиною цих змін є опущення м'яких тканин. На допомогу приходить фейсліфтинг - хірургічна підтяжка обличчя.
Під час операції хірург проводить реконструкцію обличчя, повертаючи риси, характерні для пацієнта в молодості. Для досягнення цієї мети застосовуються класичні та ендоскопічні методи.
За допомогою фейсліфтингу можна досягти більш молодого і свіжого зовнішнього вигляду, а також усунути ознаки в'янення і старіння шкіри. Процедура дає змогу вирішити велику кількість естетичних проблем, серед яких:
- птоз шкіри;
- наявність другого підборіддя;
- опущення м'яких тканин;
- глибокі носогубні складки;
- зморшки і заломи (мімічні та вікові);
- порушення геометрії обличчя, асиметрія;
- в'ялість шкіри;
- брилі (ефект "бульдожих щічок");
- "мішки" під очима;
- гіпотонус м'язів;
- зміна (нечіткість) овалу обличчя.
Види фейсліфтингу
Існує кілька різновидів фейсліфтингу, кожен з яких підбирають в індивідуальному порядку на підставі особистих естетичних уподобань пацієнта, наявної проблеми, а також індивідуальних особливостей організму.
Старіння зон обличчя зазвичай відбувається нерівномірно, тому фейсліфтинг може передбачати підтяжку конкретної проблемної зони.
За зонами підтяжки
Фейсліфтинг спрямований на три основні зони обличчя. Кожен з наявних методів має свої особливості.
Підтяжка верхньої третини обличчя
Процедура дає змогу одночасно змінити на краще зону чола, брів, скронь, ділянки навколо очей, вилиці. Процедура може проводитися вже після 30 років, оскільки саме тут ознаки старіння з'являються одними з перших.
За допомогою підтяжки верхньої третини можна вирішити такі проблеми:
- зморшки в області чола, очей, перенісся;
- птоз шкіри в скроневій зоні;
- опущені брови і куточки очей;
- порушення контуру овала обличчя;
- втомлений, похмурий, сумний вигляд обличчя;
- нависаючі повіки.
Підтяжка середньої третини обличчя
Процедура спрямована на корекцію м'яких тканин, зміщених донизу. Середня частина обличчя являє собою ділянку між нижньою повікою і ротом. Ця зона є дуже важливою для естетичного сприйняття. Вона є досить складною для корекції ділянкою. Процедура містить у собі багатоступінчастий процес:
- Ліфтинг і додавання об'єму вилицям.
- Корекція мішків під очима.
- Розправлення і наповнення носогубної зони.
- Заповнення носослізної борозенки.
Підставою для проведення операції може стати наявність таких проблем, як:
- птоз тканин;
- "малярні мішки" під очима (надмірне скупчення жирової тканини);
- виражена слізна борозна;
- подовження нижньої повіки;
- виражений контур очної орбіти;
- зміна об'єму обличчя;
- "западини" і темні кола під очима;
- повіко-щокові борозни;
- недостатній об’єм виличної області;
- поява глибоких зморшок;
- поглиблення носогубних складок;
- западання підочноямкової зони.
Підтяжка нижньої третини обличчя
У цьому випадку коригується зона від основи носа до підборіддя. Ця область старіє в останню чергу. Ознаки деформації тканин зазвичай з'являються після 35 років.
Операція може призначатися в таких випадках:
- наявність "брилів" ("бульдожих щічок");
- втрата чіткості овалу обличчя;
- наявність другого підборіддя;
- деформація лицьового контуру;
- опущення кутів рота;
- поява зморшок-маріонеток (складки скорботи);
- провисання тканин у зоні щік і вилиць;
- виражені зморшки ("кільця Венери") на шиї.
Кругова підтяжка обличчя
Процедура об'єднує в собі всі три вищезгадані техніки і коригує всю поверхню обличчя і шиї. Вона ефективна навіть за виражених вікових змін. З її допомогою можна помолодшати на 10-15 років. Лікар працює з усіма шарами тканин обличчя. Під час маніпуляції тканини переміщуються у вихідне "молоде положення".
Операція ефективно вирішує такі естетичні проблеми:
- мімічні та вікові зморшки;
- зміна овалу обличчя;
- птоз брів, куточків очей, щік;
- носогубні складки;
- брилі;
- друге підборіддя;
- грижі;
- нависання шкіри;
- "гусячі лапки";
- асиметрія губ;
- втрата чіткого лицьового контуру;
- в'ялості шкіри.
За техніками проведення
Фейсліфтинг може відрізнятися не тільки за корегуючими зонами, а й за технікою проведення операції. Поговоримо про особливості двох найпопулярніших методик.
SMAS-ліфтинг (глибока підтяжка обличчя)
Вважається золотим стандартом фейсліфтингу. SMAS-ліфтинг - це вдосконалена техніка, оскільки вона спирається на традиційні підходи, але водночас концентрується на тонкому шарі сполучної тканини, іменованої м'язово-апоневротичною системою. Це одна з найважливіших структур, що підтримує всі тканини обличчя. Саме це і забезпечує натуральний і довгостроковий результат без зайвого натягу шкіри. Індивідуальні риси обличчя при цьому не спотворюються.
Дана технологія забезпечує найбільш тривалий ефект з меншою кількістю змін (результати тривають 10-15 років). Порівняно з традиційною підтяжкою обличчя, SMAS-ліфтинг є менш травматичною процедурою, а отже, і період відновлення буде дещо коротшим.
За традиційних методик хірург впливає на поверхневі шари шкіри, а в разі SMAS-технології - на глибокі. У результаті проведеної операції глибинні м'язи і шкіра піднімаються не окремо, а разом, як єдине ціле. Завдяки глибшій техніці виконання процедура підходить людям старшого віку з вираженими віковими змінами і більш в'ялою шкірою.
SMAS-ліфтинг виконується кількома способами. Класичний варіант передбачає розріз скальпелем над вухом по волосистій частині голови. Також процедура може бути виконана ендоскопічним шляхом через мікроскопічні проколи.
Ендоскопічна підтяжка обличчя
Визнана найсучаснішою і найбезпечнішою методикою хірургічної підтяжки обличчя. Також її ще називають безшовним фейсліфтингом. Це щадний метод, який не передбачає глибоких надрізів, тому й загоєння відбувається швидше. Однак ця техніка підходить пацієнтами з незначним птозом тканин і збереженою пружністю шкіри.
Хірург працює з тими самими тканинами, що й за вищезгаданої техніки, різниця тільки в тому, що довгі розрізи в даному разі замінюються мініатюрними проколами, які можуть бути легко приховані (не більш як 1-2 см). Через них проводиться вся маніпуляція шляхом введення найтоншого ендоскопічного обладнання з відеокамерою.
Головними перевагами методики є мініінвазивність, повний контроль, непомітні шви та швидка реабілітація. Операція дає змогу досягти максимальної природності без ефекту "прооперованості". Довготривалий ефект пояснюється тим, що під час операції підтягується не тільки шкіра, а й м'язи.
Після класичної підтяжки існує ймовірність пошкодження нерва. Під час ендоскопічної технології область розташування лицьового нерва і його гілок не зачіпається. Крім того, використовувані інструменти практично не зачіпають кровоносні судини, тому ризики крововтрати також зведені до мінімуму. Кровопостачання під час процедури не порушується, що дає змогу уникнути виникнення гематом, грубих рубців і некротичних змін.
Підготовка
Перед проведенням фейсліфтингу призначається консультація, під час якої фахівець оглядає пацієнта, вислуховує його побажання, а також пояснює, як буде проходити операція. Далі пацієнту призначають стандартні діагностичні дослідження для виключення протипоказань до проведення процедури:
- ЗАК, ЗАС;
- ЕКГ;
- RW, антитіла до ВІЛ, кров на гепатити В і С;
- коагулограма;
- біохімія крові;
- флюорографія.
Пацієнту також потрібно скорегувати свій спосіб життя і морально налаштуватися до майбутніх змін. У разі наявності зайвої ваги найкраще позбутися її до операції. Як передопераційну підготовку потрібно відмовитися від куріння й алкоголю, виключити прийом препаратів, що впливають на систему згортання крові, а також правильно і збалансовано харчуватися.
Як проходить операція
Етапи операції можуть відрізнятися залежно від використовуваної техніки. Класичний фейсліфтинг проводять за таким алгоритмом:
- Передопераційна розмітка.
- Ретельна дезінфекція обличчя і волосся.
- Анестезія.
- Виконання розрізу шкіри.
- Відшарування шкіри з подальшою підтяжкою і фіксацією в новому положенні.
- Висічення зайвої шкіри.
- Підтяжка SMAS (поверхневого м'язово-апоневротичного шару обличчя).
- Накладання швів на післяопераційні розрізи.
- Обробка рани антисептичним засобом.
- Накладення тугої, щільної пов'язки навколо голови.
Реабілітація
Тривалість реабілітаційного періоду може відрізнятися і залежить від загального стану організму пацієнта та обсягу втручання. У середньому відновлення займає 2-3 тижні. Глибока регенерація тканин відбувається протягом півроку.
У нашій клініці пацієнти мають задовільний вигляд протягом 12-15 днів.
Протягом усього періоду реабілітації заборонені інтенсивні фізичні вправи, відвідування солярію, сауни або лазні, паління і вживання алкоголю, використання декоративної косметики. Використання кроворозріджувальних препаратів неприпустимо як перед процедурою, так і після неї. Під забороною перебуває приймання гарячої ванни. Від водіння автомобіля також краще утриматися перший час. Активна міміка, масаж обличчя, сон на животі, миття голови, плавання, засмага - все це заборонено.
Для зниження ймовірності ускладнень призначається антибактеріальна терапія. Протягом усього періоду відновлення пацієнту потрібен відпочинок у спокійній обстановці. Для прискорення процесів відновлення слід наносити на обличчя спеціальні мазі, призначені лікарем. Під час реабілітації важливо дотримуватися питного режиму і правильно харчуватися. У раціоні має бути достатньо білкової їжі, антиоксидантів, фруктів і овочів.
Перший час можуть турбувати набряки, ущільнення, синці, помірні больові відчуття, погіршення чутливості. Усе це абсолютно нормальне явище, яке мине самостійно в короткі терміни. Для прискорення процесів реабілітації важливо чітко дотримуватися всіх лікарських рекомендацій.
У якості ускладнень можливий розвиток інфекційних ускладнень, утворення рубців, поява некротичних змін, порушень міміки, пошкодження нервів тощо. Для мінімізації неприємних ускладнень для проведення фейсліфтингу слід довірити операцію досвідченому висококваліфікованому пластичному хірургу.
Протипоказання
Процедуру не рекомендовано проводити в таких випадках:
- загострення будь-яких соматичних захворювань;
- онкологічні процеси;
- аутоімунні захворювання;
- цукровий діабет на стадії декомпенсації;
- порушення згортання крові;
- інфекційні захворювання;
- важкі патології з боку серцево-судинної або ендокринної системи;
- імунодефіцитні стани;
- виражена анемія;
- дерматити;
- психічні розлади;
- перенесений нещодавно інфаркт або інсульт;
- схильність до утворення келоїдних рубців;
- особи, які не досягли повноліття;
- період вагітності та годування груддю;
- тяжка венозна недостатність;
- артеріальна гіпертонія;
- занадто в'яла шкіра, не здатна до достатнього скорочення.
Якщо Ви вирішили, що Вам потрібен фейсліфтинг, звертайтеся в клініку Medical Plaza. У нас доступні всі види операцій з підтяжки обличчя. Наші хірурги володіють сучасними малоінвазивними техніками пластичних операцій. Тільки в Medical Plaza лікар Спариш Д.Є. може одночасно з ліфтингом обличчя виконати блефаропластику та ліпофілінг, ринопластику, отопластику, мамопластику та ін.! Під час консультації фахівець вислухає всі ваші побажання і порекомендує своїм професійним поглядом найоптимальнішу методику. Ми гарантуємо не тільки ефект омолодження, а й збереження Ваших індивідуальних рис обличчя. Звертаючись до нашого медичного центру, Ви можете розраховувати на високий професіоналізм, сучасні технології та безпеку. Подовжіть свою молодість і красу разом з Medical Plaza!
FAQ
Як довго зберігається набряк після кругової підтяжки обличчя?
Набряк з'являється відразу після операції і досягає свого піку на другий-третій день. Приблизно через тиждень його основна частина зникає. Повністю набряк спадає на 2-3 місяць. Тривалість збереження неприємного симптому може залежати від індивідуальних особливостей пацієнта, використаної хірургічної методики, а також якості післяопераційного догляду.
Скільки триває операція з підтяжки обличчя?
Тривалість операції залежить від обраної техніки та об’єму наявної проблеми. У середньому підтяжка обличчя займає кілька годин.
Коли відновиться чутливість після підтяжки обличчя?
Зазвичай початкова зміна чутливості спостерігається безпосередньо після процедури і може зберігатися протягом кількох тижнів або навіть місяців. На це впливають різні чинники: методика операції, індивідуальні особливості пацієнта, якість післяопераційного догляду тощо. Поступово, у міру загоєння тканин і регенерації нервових волокон, чутливість відновлюється.
У скільки років краще робити підтяжку обличчя?
Середній вік пацієнтів, які вдаються до операції - 40-50 років. У цей віковий період з'являються видимі вікові зміни, проте стан тканин і шкіри ще дозволяє проводити оперативні втручання без ризиків. Не існує ідеального віку для фейсліфтингу. Усе залежить від стану шкіри обличчя. Операції з підтяжки обличчя успішно проводять пацієнткам молодше сорока і старше 65 років. Усе залежить від наявних показань і бажання самого пацієнта омолодитися.
Скільки тримається ефект підтяжки обличчя?
Фейсліфтинг забезпечує довгостроковий ефект. У середньому він тримається близько 10-15 років. На тривалість результатів впливають індивідуальні особливості організму, метод фейсліфтингу, спосіб життя, генетика, а також особливості перебігу післяопераційного періоду. Для підтримання ефекту важливо уникати різких перепадів у вазі, використовувати доглядову косметику, захищати шкіру від впливу шкідливих факторів. Велике значення має щоденних догляд. Про подальший стан шкіри пацієнт повинен продовжувати піклуватися самостійно. У будь-якому разі, після підтяжки обличчя людина матиме молодший вигляд, ніж виглядала б у цьому віці без операції.
Які процедури можна робити після підтяжки обличчя?
Після фейсліфтингу можна зробити біоревіталізацію, колагеностимуляцію, мезотерапію, плазмоліфтинг, лімфодренажний масаж, ботулінотерапію, пілінги. Для посилення ефекту пацієнту також можуть бути призначені лазерне шліфування, ультразвуковий ліфтинг, фотоомолодження, ін'єкції препаратів на основі гіалуронової кислоти або філерами.