Кожен хоч раз у житті стикався з проблемами, які негативно впливали на наше життя, настрій або працездатність настільки, що при виконанні будь-якого завдання ми відчували, як опускаються руки і немає бажання продовжувати справлятися з труднощами. Що ж робити в такій ситуації?
Правильним рішенням буде - звернутися до психотерапевта. Багато людей бояться зробити цей крок, тому що вважають, що до такого фахівця можуть звернутися тільки пацієнти з певними відхиленнями психіки. Але це далеко не так. Абсолютно нормально, коли людина переживши нервове перенапруження (в сучасному світі це повсякденне явище) намагається знайти фахівця, який зміг би допомогти йому в цьому питанні. Наш психоемоційний стан дуже впливає на якість життя, визначає подальший розвиток особистості, і йому потрібно так само приділяти увагу, як і системам органів нашого організму.
ЯКІ НАЙЧАСТІШІ СКАРГИ ПРИ ВІДВІДУВАННІ ПСИХОТЕРАПЕВТА?
На сьогодні, з огляду на швидкий темп сучасного світу, у пацієнтів найчастіше діагностують неврози, панічні атаки або депресивні розлади.
Пацієнти можуть скаржитися на:
- занепад сил або небажання щось робити, іншим словом - апатія
- постійне нервове напруження
- порушення сну (безсоння) і апетиту
- безперервний головний біль, втома, сонливість
- страх втрати контролю над своїми діями
- сплутаність свідомості
- втрата сенсу життя
Саме кваліфікований фахівець може точно визначити яким видом розладу страждає той чи інший пацієнт, і яке лікування йому найкраще підійде. Це не означає, що вам будуть відразу виписувати купу ліків за рецептом. Найчастіше психотерапевт буде шукати справжню причину, яка викликає у вас занепокоєння і опрацьовувати її за допомогою методів психотерапії, а саме тренінгів, медитацій або спеціальних вправ. Його завдання - щоб людина краще пізнала себе, свої страхи, прийняла їх і почала міняти своє ставлення до них.
НАСКІЛЬКИ ВИ МОЖЕТЕ БУТИ ВПЕВНЕНИМИ У КОНФІДЕНЦІЙНОСТИ СВОЄЇ ІНФОРМАЦІЇ ПІСЛЯ ПРИЙОМУ У ПСИХОТЕРАПЕВТА?
Конфіденційність - це найперше правило кваліфікованого психотерапевта. Ніхто і ніколи після прийому не буде дзвонити кому-небудь по телефону і розповідати про всі проблеми, які він почув від вас. Ваша особиста інформація потрібна для лікаря лише для того, щоб краще вас зрозуміти і наблизитися до вирішення вашої проблеми. У нашій клініці працюють тільки висококваліфіковані фахівці, які знають як поводитися з клієнтом і його проблемою і не дозволять, щоб його інформацію дізналися треті особи.
ЧИ МОЖНА ПРИХОДИТИ ДО ПСИХОТЕРАПЕВТА РАЗОМ ІЗ ЧОЛОВІКОМ / ДРУЖИНОЮ, ЯКЩО Є З НИМ / НЕЮ КОНФЛІКТ?
Не можна, а потрібно. Зараз у багатьох сім'ях можуть мати місце різні конфлікти, непорозуміння, які сильно шкодять стосункам між людьми. Наші психотерапевти практикують таке поняття, як сімейна психологія. Вона спрямована на вивчення і становлення шлюбно-сімейних відносин, розгляд емоційної і функціональної специфіки відносин членів сім'ї один з одним. Таким чином, ви не тільки вирішите проблему з вашою другою половинкою, але й зможете зберегти міцні гармонійні стосунки.
Доволі часто за консультацією до психотерапевта звертаються діти і їх батьки, з якими працюють над проблемами, пов'язаними з порушенням спілкування і психоемоційного контакту між собою, особливо коли дитина знаходитися в підлітковому періоді розвитку. Дуже важливо підтримувати теплі і довірливі стосунки всередині сім'ї, це сприяє створенню впевненою позиції в житті, а також допомагає особистісному розвитку особистості.
Не відкладайте запис до психотерапевта, якщо відчуваєте наявність будь-якої проблеми, з якою ви самі вже не в силах впоратися. Пам'ятайте, вихід є завжди, потрібно тільки знайти правильне рішення, у чому вам і допоможе лікар психотерапевт. Наша клініка готова вам надати комфортні умови відвідування фахівця, запис на зручний для вас час й індивідуально підібрані методи вирішення причин вашого занепокоєння. Психологічне здоров'я - це одне з важливих складових нашого життя, тому бережіть його. А наші фахівці допоможуть в цьому.