Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Напевно з настанням зими, внаслідок морозів кожен стикався з такою проблемою, як ожеледь. У цей період потрібно бути особливо уважним, тому що один невдалий крок може призвести до небажаних наслідків, наприклад - розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба.

ЩО ОЗНАЧАЄ САМ ​​ТЕРМІН «РОЗТЯГНЕННЯ ЗВ’ЯЗОК ГОМІЛКОВОСТОПНОГО СУГЛОБА»?

Розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба - це ізольоване пошкодження зв'язкового апарату стопи, а саме мікронадриви окремих волокон, які виникають як результат різких рухів, перевищують фізіологічну амплітуду роботи зв'язок.

Найчастіше розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба виникає при падінні або пошкодженні нижньої кінцівки, коли вага тіла переноситься на одну ногу. Це може статися через пересування по слизькій поверхні (ожеледь, слизьке покриття підлоги) або через незручне взуття. 

СИМПТОМИ РОЗТЯГУВАННЯ ЗВ'ЯЗОК

Першим симптомом при розтягуванні зв'язок гомілковостопного суглоба є  гострий біль, що виникає в момент ушкодження суглоба і може супроводжуватися клацанням, якщо пошкодилося велика кількість волокон. Також місце пошкодження суглоба починає набрякати і через це візуально можна визначити припухлість, яка може бути локальною, так і поширитися на весь суглоб. Іноді розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба може супроводжуватися крововиливами або так званими гематомами. Через вище перераховані симптоми рухи в суглобі значно обмежуються або стають неможливими.

ЗАЛЕЖНО ВІД ПРОЯВУ СИМПТОМІВ РОЗТЯГУВАННЯ ЗВ’ЯЗОК ГОМІЛКОВОСТОПНОГО СУГЛОБА МАЄ 3 СТУПЕНІ  ТЯЖКОСТІ, А САМЕ:

  •  1 ступінь тяжкості - наявність пошкодження окремих волокон зв'язки, але сама цілісність і безперервність зв'язок зберігається. З'являється незначна хворобливість і набряк, гематоми відсутні. Набряк незначний, крововиливи відсутні. Рухи в гомілковостопному суглобі обмежені незначно.
  • 2 ступінь тяжкості - для нього характерні множинні надриви волокон, іноді частково пошкоджується капсула. Візуалізується помірна набряклість, спостерігаються синці. Значно обмежується рухливість гомілковостопного суглоба, іноді спостерігається нестабільність суглоба. З'являються скарги на помірну болючість.
  • 3 ступінь тяжкості характеризується повним розривом зв'язок гомілковостопного суглоба. З'являється різка болючість, яка супроводжується масивним набряком і вираженими гематомами. Рухи в суглобі значно обмежені або може спостерігатися паталогічна рухомість суглоба.

ЩО РОБИТИ ПРИ РОЗТЯГУВАННІ ЗВ’ЯЗОК СТОПИ

При появі будь-яких з вище перерахованих симптомів дотримуйтеся наведених нижче рекомендацій:

  • Потрібно максимально знерухомити кінцівку за допомогою еластичного бинта. Пов'язка повинна щільно стягувати гомілковостопний суглоб, щоб забезпечити нерухомість, не допускаючи утворення набряку м'яких тканин суглоба.
  • До місця вивиху гомілковостопного суглоба докласти холодні компреси. Це може бути грілка з льодом, заморожене м'ясо або ягоди, в зимовий час - сніг. Прикладається компрес приблизно на 20-30хв, після чого зробити перерву 20 хв і знову повторити процедуру.
  •  Ушкоджений суглоб необхідно покласти на піднесення, щоб гомілка розташовувалася вище тазостегнового суглоба. Це забезпечить зменшення набряку м'яких тканин суглоба, завдяки поліпшенню венозного відтоку. Як відомо, набряк при розтягуванні зв'язок гомілковостопного суглоба, стискаючи собою нервові закінчення, провокує хворобливі відчуття, тому зі спаданням набряку больові відчуття теж зменшуватися.
  • Мабуть, найважливіший пункт - обов'язково звернутися до лікаря-травматолога за консультацією, щоб він оцінив стан вашого гомілковостопного суглоба і за результатами рентгенологічного дослідження призначив вам адекватне лікування, яке посприяє швидшому одужанню і поверненню до колишнього життя.
Залишити заявку