• ПЛАСТИКА ПРОМЕЖИНИ (ПЕРІНЕОПЛАСТИКА)
Медичний центр - Medical Plaza

Перінеопластика є операцією, під час якої здійснюється корекція м'яких тканин та м'язів в області промежини. Процедура призначається жінкам, що мають деформації в делікатній зони. Пластика промежини дозволяє позбутися інтимних проблем, поліпшити стан статевої сфери та відновити повноцінну сексуальну активність.

КОЛИ НЕОБХІДНА ПЕРІНЕОПЛАСТИКА

Промежиною називають частину жіночого тіла, розташовану між анусом та верхньої областю великих статевих губ. Ця зона представлена ​​великими та малими статевими губами, клітором, входом до піхви. Проблеми в зазначених ділянках пов'язуються із травмами, отриманими під час пологів, негативними наслідками вимушеного розсічення промежини.

Лікування рубців після епізіотомії часто потребує допомоги пластичного хірурга. Також перінеопластику рекомендується виконувати у віці понад 50-ти років – в цей період у багатьох жінок відбувається зниження тонусу інтимної зони, втрата еластичності тканинами піхви, з'являється зяяння статевої щілини. Викликати негативні зміни в області промежини також здатні гормональний дисбаланс, аномалії будови вульви.

Головною метою процедури стає позбавлення пацієнтки від фізичного та естетичного дискомфорту, гармонізація її сексуального життя. Ціна на пластику промежини визначається складністю патології та індивідуальними характеристиками жінки.

ПАТОЛОГІЧНІ СТАНИ ПРОМЕЖИНИ

Погіршення стану промежини здатне приймати різні форми. Патологія може бути пов'язана з наступними порушеннями:

  1. Появою рубців на місці розривів, хірургічним розрізом промежини під час пологів.
  2. Розширенням вагіни, викликаним слабким тонусом леваторів (особливих м'язів, розташованих поруч зі входом до піхви).

В результаті дефекти зовнішніх геніталій можуть спровокувати:

  • порушення мікрофлори в слизовій піхви;
  • скупчення повітря, що призводить до дискомфорту всередині вагіни;
  • непомірне розтягнення тканин делікатної зони.

Поширеним порушенням стає больовий синдром, який виникає при інтимній близькості, тривалому перебуванні жінки в сидячому положенні, після фізичної активності.

ПЛАСТИКА ПРОМЕЖИНИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

У більшості випадків пластика піхви та промежини призначається при отриманні післяпологових травм, які призводять до втрати інтимними м'язами фізіологічного тонусу, утворення рубців, появи різних деформацій. У жінок, що народили дитину, ця операція може виконуватися в комплексі з іншими маніпуляціями:

  • інтимною корекцією статевих губ (лабіопластика);
  • пластикою піхви (кольпорафія).

Пластика після розривів при пологах найчастіше здійснюється в комбінації з кольпорафією. Така процедура призначається жінкам, які перенесли складні пологи.

Під час пологової діяльності м'язи-елеватори та зв'язки промежини сильно розтягуються. Часто вони не можуть самостійно повернутися до свого нормального стану. Якщо плід має великі розміри, зяяння піхви зберігається протягом тривалого часу, інколи до декількох років. Спеціальні вправи, як правило, дають тимчасовий та незначний ефект.

Якщо під час пологів промежина не була захищена, в області входу до піхви з'являються розриви. Після накладання швів та рубцювання вони призводять до появи деформацій. Оптимальним способом лікування рубців після епізіотомії стане пластична операція.

Найефективнішим методом усунення подібних проблем є пластика швів після пологів. Виконана разом із кольпорафією, процедура допомагає досягти звуження піхви та повернути здоровий стан інтимній зоні тіла.

ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ

Щоб підібрати оптимальний метод перінеопластики, необхідна попередня консультація з лікарем-гінекологом. Операцію проводять під загальною або епідуральної (місцевою) анестезією. Вибір знеболюючої методики робиться разом із лікарем-анестезіологом під час індивідуальної бесіди.

Хірургічні дії займають від 60 до 90 хвилин. Шви виконуються із застосуванням якісних матеріалів, які самостійно розсмоктуються та не здатні негативно впливати на жіночий організм.

Професійно виконана пластика швів після пологів дозволяє домогтися високої еластичності рубців та уникнути деформації тканин промежини.

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

Після операції з приводу пластики промежини пацієнтка повинна протягом 3-х днів перебувати під наглядом медперсоналу. Весь цей час потрібно дотримуватися постільного режиму та рекомендацій лікарів.

Повністю шви заживають на 14-21 добу. Точний період реабілітації визначається характером та обсягом оперативного втручання.

Протягом відновлювального періоду потрібно уважно стежити за гігієною зовнішніх статевих органів. Також реабілітація після перінеопластики передбачає:

  1. Мінімальні фізичні навантаження, відмову від статевих контактів протягом 2-х місячного терміну.
  2. Дотримання дієтичного режиму харчування, вживання продуктів з низьким рівнем жиру (це дозволяє уникнути запорів).
  3. Відмову від знаходження в басейнах, водоймах, прийому гарячої ванни.

У перші 30 діб після операції забороняється сидіти. Після виписки з медичного закладу пацієнтка повинна протягом певного періоду відвідувати гінеколога та проходити медичні обстеження.

ЯКІ ІСНУЮТЬ ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ПЛАСТИКИ ПРОМЕЖИНИ

Перінеопластика протипоказана пацієнткам із вираженими серцево-судинними патологіями, при наявності венеричних захворювань, запальних процесів органів статевої системи, інфекційних патологій різної етіології. Пластика промежини після пологів не проводиться у жінок із порушеним згортанням крові, декомпенсаційною стадією цукрового діабету, при схильності тканин до виникнення келоїдних рубців.

Перінеопластика – серйозна хірургічна операція, що вимагає успішного вибору медичної установи та лікаря-гінеколога. Тільки в цьому випадку можна гарантовано уникнути розвитку небажаних ускладнень та невдоволення отриманими результатами.

Багаторічний досвід наших хірургів, використання найсучасніших препаратів та технологій дозволяють ефективно вирішувати делікатні проблеми. Наші клієнти можуть бути повністю впевненими в безпеці та ефективності медичної процедури. Ціна на перінеопластику розраховується після детального обстеження та уточнення важливої інформації стосовно стану пацієнтки.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження