Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

ЛІКУВАННЯ ПІЄЛОНЕФРИТУ

Пієлонефрит є поширеною патологію із запальним процесом в нирках. Порушення нерідко виступає ускладненням інших хвороб сечостатевої сфери. Лікування пієлонефриту - складний процес, що вимагає участі кваліфікованого фахівця і виконання всіх його приписів.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ

Найбільш схильні до розвитку хвороби жіноча половина населення, діти, люди похилого віку обох статей. Порушення часто викликають представники патогенної мікрофлори.

У деяких випадках лікарі вважають пієлонефрит наслідком інших захворювань:

 • гідронефрозу;
 • циститу;
 • сечокам'яної хвороби;
 • аденоми;
 • нефроптозу.

Хвороба схильна розвиватися в організмі пацієнтів, що мають пухлиноподібні утворення в нирках, сечовому міхурі, внутрішніх репродуктивних органах.

РІЗНОВИДИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Пієлонефрит поділяють на кілька різновидів.

Захворювання може бути:

 • первинним (неускладненим) - виникають без зв'язку з патогенною флорою і порушеною прохідністю сечового тракту;
 • вторинний (ускладненим) - розвиваються на тлі мікробного інфікування, паралельно з проблемним відтоком урини.

Розрізняють також гостру і хронічну форми хвороби, одно- і двостороннє порушення. Гостра патологія буває як первинної, так і вторинної. Хронічний пієлонефрит розглядається лікарями як наслідок гострого захворювання.

Гострий пієлонефрит буває декількох видів - серозний, гнійний, некротичний. Хронічне захворювання схильне загострюватися після сильного переохолодження, різкої зміни кліматичних умов, сильних стресів, фізичних перевантажень.

Лікування гострого пієлонефриту часто проводиться в стаціонарі. Терапію хронічної форми хвороби здійснюють амбулаторно.

СИМПТОМАТИКА ПІЄЛОНЕФРИТУ

Симптоми захворювання визначаються його різновидом:

Форма пієлонефриту

 

Характерні симптоми

Гострий

 

Виражений біль у ділянці попереку.

 

Підвищення t тіла до 39-40 ° С.

 

Ненормоване потовиділення.

 

Помутніння сечі.

 

Інтоксикація.

 

 

 

Хронічний

 

Стадія загострення - спостерігається описана вище клінічна картина.

 

Ремісія - присутні тяжкість в попереку, тупий біль, блідість шкірних покривів, помутніння урини, субфебрилітет.

 

 

Симптоми можуть варіюватися в залежності від патогенезу, характеру перебігу хвороби, індивідуальних особливостей пацієнта.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ САМОСТІЙНЕ ЛІКУВАННЯ ПІЄЛОНЕФРИТУ?

Пієлонефрит є серйозним захворюванням, при якому рекомендується повністю відмовитися від спроб самостійного лікування. Безконтрольне застосування будь-яких медикаментозних або нетрадиційних засобів, без попередньої постановки діагнозу і з'ясування типу патології, часто провокує небезпечні ускладнення:

 • Нефрогенну артеріальну гіпертензію.
 • Вторинний паранефрит.
 • Некротичний папіліт.
 • Бактеріотоксичний шок, що виникає при переході захворювання в гнійну форму.

Безконтрольне лікування гострого пієлонефриту може обернутися на хронічну ниркову недостатність. Для цього стану характерні наростання артеріального тиску, синдром хронічної уремії, зменшення органу в розмірах.

Щоб пройти ефективне лікування пієлонефриту нирок, пацієнту часто потрібна госпіталізація і постійне спостереження медперсоналу. На всіх етапах терапії повинні проводитися діагностичні обстеження, які відстежують динаміку хвороби, допомагають підбирати ефективну лікувальну тактику.

ЯКИЙ ЛІКАР ЛІКУЄ ПІЕЛОНЕФРИТ?

При появі характерних симптомів необхідно уникати самолікування. Терапією даного захворювання займаються профільні фахівці, які володіють спеціальними медичними знаннями, які знають, як повинні проводитися діагностика пієлонефриту і подальший лікувальний курс.

Який лікар лікує пієлонефрит? У такій ситуації необхідно негайно звертатися до фахівця в галузі урології. Лікар призначить дієвий курс лікування при гострій формі захворювання. Пацієнтам з хронічним  пієлонефритом лікар допоможе уникнути серйозних ускладнень.

ЛІКУВАННЯ ПІЄЛОНЕФРИТУ В КЛІНІЦІ «MEDICAL PLAZA» - ВАЖЛИВІ ПЕРЕВАГИ

Клініка «Medical Plaza» є сучасним медичним закладом, який проводить терапію захворювань нирок відповідно до актуальних світових стандартів. Фахівці центру досконало володіють лікувальними методами, що застосовують урологи провідних країн світу.

Лікування пієлонефриту в клініці «Medical Plaza» проходить на найвищому рівні. Перш ніж приступити до застосування лікарських препаратів, проводиться детальне обстеження пацієнта, що дозволяє поставити точний діагноз.

Провідним спеціалістом нашого центру, який проводить лікування пієлонефриту нирок та інших захворювань сечовивідної системи, є Заблудовський О. Г. Лікар має 23-річний досвід роботи в медицині, спеціалізується в області урології, андрології, сексопатології. Лікар вищої категорії займається терапією пієлонефриту у пацієнтів різного віку, регулярно підвищує рівень кваліфікації, входить до Європейської та Ізраїльської асоціації урологів.

Наші фахівці допомагають в найкоротші терміни усувати гостру форму патології, проводять якісне лікування хронічного пієлонефриту. У своїй практиці вони застосовують як традиційні методи лікування, так і новітні медичні техніки.

ДІАГНОСТИКА ПІЄЛОНИФРИТУ У КЛІНІЦІ «MEDICAL PLAZA»

Якісна діагностика пієлонефриту є основою успішного лікувального курсу. Клініка «Medical Plaza» здійснює детальне обстеження пацієнтів з нирковою патологією. Сучасні методи, що використовуються в медичному центрі, дозволяють виявляти найменші патологічні зміни в органі, точно визначати форму порушення.

Діагностика пієлонефриту в клініці «Medical Plaza» включає:

 • аналізи крові;
 • дослідження сечі за методом Нечипоренко;
 • бактеріальне дослідження урини, спрямоване на визначення чутливості до антибіотиків;
 • дослідження на наявність torch-інфекцій;
 • контроль артеріального тиску, тілесної маси;
 • УЗД нирок і сечовивідної системи;
 • електрокардіограму;
 • радіонуклідні дослідження (непряму ренангіографію, динамічну і статичну реносцинтиграфію).

Лікар, що лікує пієлонефрит, також призначає проходження перерахованих процедур під час лікувального курсу.

ЯК ПРОВОДЯТЬ ЛІКУВАННЯ ПІЄЛОНЕФРИТУ В КЛІНІЦІ «MEDICAL PLAZA»

Лікування пієлонефриту є складним і тривалим процесом. Переважно терапія складається з застосування консервативних методик.

Після того, як проведена діагностика пієлонефриту, фахівець розробляє стратегію терапії, відштовхуючись перш за все від форми захворювання. Обов'язково враховуються персональні особливості пацієнта, ступінь перенесення антибіотиків та інших лікарських засобів.

БОРОТЬБА З ГОСТРОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

При розвитку гострої патології часто необхідна госпіталізація хворого, що сприяє проведенню повноцінного комплексу діагностичних і терапевтичних процедур.

Лікування гострого пієлонефриту вимагає призначення:

 • Антибіотиків, що підбираються з урахуванням чутливості мікрофлори. Частіше призначаються пероральні і парентеральні фторхінолони.
 • Препаратів налідиксової кислоти, нитрофуранів.
 • Розчинних сульфаніламідів.

Лікування гострого пієлонефриту в клініці «Medical Plaza» також має на увазі застосування допоміжних засобів. Підтримати організм під час хвороби допомагає призначення імуномоделюючих  комплексів, вітамінів (в першу чергу - С, В6, Е).

ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ

Лікування пієлонефриту нирок, що протікає в хронічній формі, передбачає усунення причин порушеного відтоку урини, проведення антибіотикотерапії. Після визначення чутливості патогенної мікрофлори хворому призначається курс з відповідними медикаментами.

При хронічному пієлонефриті лікар використовує:

 • напівсинтетичні пеніциліни;
 • цефалоспорини;
 • аміноглікозиди;
 • макроліди;
 • тетрацикліни;
 • фторхінолони.

Лікування хронічного пієлонефриту проходить з періодичною зміною препаратів, що дозволяє уникнути швидкого звикання патогенів до використаних антибіотиків. Додатково пацієнтам призначають імунокоригуючі препарати, вітамінні комплекси.

Лікар, який проводить лікування пієлонефриту в клініці «Medical Plaza», допомагає усунути будь-які фори патології, підбирає найбільш ефективну терапевтичну схему в кожному конкретному випадку. Завдяки високому професіоналізму лікаря пацієнтам з важкою хворобою вдається уникнути хірургічного втручання.

ОСОБЛИВОСТІ ТЕРАПІЇ ПРИ ВАГІТНОСТІ

Лікарі стверджують - пієлонефрит, який приймає гостру форму, часто турбує жінок в періоді виношування. Пояснюється це гормональною перебудовою в організмі, анатомічними змінами, ослабленням імунного захисту.

Лікування пієлонефриту під час вагітності проводиться в умовах стаціонару. Після відновлення нормального струму сечі призначається антибактеріальна терапія. Лікар, який проводить лікування гострого пієлонефриту в клініці «Medical Plaza», підбирає щадні препарати, нездатні завдати шкоди майбутній дитині (аміноглікозиди, тетрацикліни, фторхінолони).

За умови своєчасного звернення до фахівця загальний прогноз у вагітних сприятливий.

Лікування гострого пієлонефриту в клініці «Medical Plaza» проводиться в максимально короткі терміни, дозволяє швидко відновлювати втрачену працездатність. Після терапії хронічної форми захворювання гарантується відсутність будь-яких ускладнень.

Клініка «Medical Plaza» створює всі умови для усунення різних форм ниркової патології. Лікування гострого пієлонефриту в нашому центрі гарантує якісну профілактику переходу хвороби в небезпечну хронічну форму.

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження