Хто ж це - дитячий кардіоревматолог?
Дитячий кардіоревматолог – це лікар, який займається профілактичними оглядами, діагностикою та лікуванням патології серцево-судинної системи, а також захворювань сполучної тканини.
Найбільш часто дитячі кардіоревматологи мають справу з такими захворюваннями як: вроджені і набуті вади серця, порушення серцевого ритму або іншими словами аритмії, вегето-судинна дистонія за гіпертонічним типом, ревматизм та ін.
На що батькам рекомендують звертати увагу дитячі кардіоревматологи, і коли потрібна консультація цього фахівця:
- якщо Ваша дитина ще маленька і втомлюється під час годування, відмовляється від їжі, погано набирає вагу;
- якщо Ваш малюк покашлює без видимих причин, якщо під час занепокоєння з'являється посиніння навколо рота;
- якщо Ваша дитина скаржиться на біль у серці, відзначає перебої в серці;
- якщо у Вашої дитини відзначаються непритомність, запаморочення або головний біль;
- якщо у Вашої дитини з'явилися набряки і болі в суглобах.
З 2009 року в Україні всім школярам один раз на рік, частіше перед початком навчального року, проводять пробу Руф'є, за результатами якої лікарі-педіатри також рекомендують консультацію дитячого кардіоревматолога.
Тому хотілося б кілька слів сказати про Пробу Руф'є. Завдяки проведенню цієї проби ми можемо судити про роботу серця при фізичному навантаженні.
Іншими словами ми бачимо, які навантаження може витримати дитина під час занять спортом без особливого ризику для свого здоров'я. Ця проба дозволяє лікарю-педіатру визначити групу з фізкультури, в якій може займатися дитина. І крім того вчасно виявити патологію серцево-судинної системи, і направити таку дитину на консультацію до дитячого кардіоревматолога.
Найчастіше трапляється так, що не дуже хороші показники проби Руф'є відзначаються у дітей з частими простудними захворюваннями, з хронічним тонзилітом, у нетренованих дітей, які багато часу проводять перед екранами телевізорів і за комп'ютерами.
Кілька слів хочеться сказати про шуми в ділянці серця. У 80% дітей вислуховуються функціональні або фізіологічні шуми в ділянці серця. Це може бути пов'язано з нерівномірним зростанням відділів серця, малими аномаліями серця, які не супроводжуються порушенням гемодинаміки, зміною складу крові (при анемії, зневодненні), інтоксикацією на тлі хвороби.
Такі шуми не постійні, посилюються при температурі і фізичному навантаженні, і тому лікар не завжди може його почути. Однак є шуми, які можуть свідчити і про патологію серця.
Тому для з'ясування причин шуму в ділянці серця фахівці клініки «Medical Plaza» рекомендують отримати консультацію у висококваліфікованого дитячого кардіоревматолога, який зможе відповісти на багато питань пов'язані з роботою серцево-судинної системи Вашої дитини.