Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Термін «поліп товстої кишки» застосовується для визначення патологічного розростання слизових тканин кишківника, має доброякісну природу. Безпосередньо новоутворення не становить загрози для життя і здоров'я пацієнта, виняток становить ризик розвитку кровотеч і непрохідності кишківника. Однак існує ризик перетворення поліпів в злоякісну пухлину, в зв'язку з чим при діагностиці патології рекомендується проведення операції з видалення новоутворення.

Ефективне лікування поліпозу товстого кишківника в умовах медичного центру «Медікал Плаза» засноване на проведенні операції з видалення поліпів за допомогою застосування ендоскопічної поліпектомія. Процедура представляє собою малоінвазивний варіант оперативного втручання, що дозволяє позбутися від патології швидко і без шкоди для здоров'я.

ЩО ТАКЕ ПОЛІПОЗ ТОВСТОГО КИШКІВНИКА

Поліпоз товстого кишківника - захворювання, що характеризується утворенням патологічних наростів на слизових тканинах товстої кишки. На початкових етапах розвитку розростання має доброякісну природу, проте в подальшому висока ймовірність малігнізації, тобто, придбання злоякісного характеру.

Залежно від певних чинників у кишківнику можуть утворюватися як поодинокі, так і множинні поліпи. Доброякісні утворення, що мають незначні розміри, практично не турбують пацієнта. У міру зростання вони можуть спровокувати розвиток кишкових кровотеч. Саме цей симптом нерідко вказує на розвиток патології і дозволяє виявити її за допомогою проведення ендоскопічного обстеження кишківника.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОЛІПІВ

Перед тим, як позбутися від поліпів у кишківнику, рекомендується ознайомитися з причинами розвитку захворювання. У деяких випадках, коли утворення зумовлене зовнішніми факторами, наприклад, низькою якістю їжі, існує ймовірність повторного розростання слизової за умови збереження пацієнтом колишніх звичок харчування.

У рамках фізіологічних норм відбувається систематичне оновлення клітин слизових тканин кишківника. Порушення природних процесів, наприклад, нерівномірне відновлення тканин, є критерієм, що обумовлює патологічне розростання слизової. До числа факторів, що привертають розвиток поліпозу товстого кишківника, відносять такі:

  1. Вживання великої кількості важкої, жирної їжі, яка погано засвоюється організмом.
  2. Систематичні запори, що призводять до утворення в товстому кишківнику великої кількості канцерогенних речовин.
  3. Генетична схильність. Важливу роль має спадковий фактор. Людям, батьки яких страждали поліпозом, рекомендується проходити профілактичні обстеження на регулярній основі.
  4. Захворювання запальної етіології, що вражають тканини товстого кишківника. Згідно з результатами досліджень, запальні процеси, що протікають в гострій і хронічній формах, також сприяють стрімкому старінню й нерівномірному відновленню епітеліального шару кишківника.

Не менш важливим є якість харчування. Вживання у великій кількості білкової їжі разом з низьким рівнем надходження в організм клітковини сприяє порушенню процесів травлення, появі запорів і утворенню поліпів.

СИМПТОМИ ПОЛІПОЗУ

На первинних етапах розвитку поліп кишківника вкрай рідко провокує появу тривожних симптомів, що істотно ускладнює своєчасну діагностику. В цілому ж можна виділити ряд ознак, які опосередковано вказують на появу в кишківнику патологічних новоутворень:

  1. Внутрішні кровотечі. Нерідко пацієнтів турбує поява невеликої кількості крові в калових масах. Рясні кровотечі при поліпах розвиваються вкрай рідко і є, скоріше, винятком.
  2. Порушення процесів травлення. Великі поліпи можуть стати причиною непрохідності кишківника, здуття, підвищеного метеоризму, постійних запорів.
  3. Хворобливі відчуття в ділянці живота. Наведений симптом носить винятковий характер, розглядати його в якості ознаки, що вказує саме на поліпоз, не можна.

При появі будь-якого із симптомів, наведених вище, рекомендується негайно звернутися в клініку для проведення ендоскопічного обстеження товстого кишківника. За наявності показань операція - поліпектомія дозволить позбутися від патології і попередити можливі негативні для здоров'я пацієнта наслідки.

ВИДИ ПОЛІПІВ У ТОВСТОМУ КИШКІВНИКУ

Залежно від особливостей будови і ступеня схильності до малігнізації поліпи підрозділяються на дві основні групи:

  1. Зубчасті. Група включає такі види поліпів, як зубчасті, традиційні аденоми і гіперпластичні. Характеризуються наявністю значної підстави і низьким рівнем ризику переродження злоякісного новоутворення в злоякісну пухлину. Згідно зі статистикою, зазначений вид поліпів виявляється у восьми випадках з десяти.
  2. Класичні. Серед них виділяють такі види, як: ворсинчасті, тубулярні і змішаний їх тип. Характеризуються високим рівнем схильності до малігнізації. Діагностика таких новоутворень вимагає негайного видалення поліпів у товстому кишківнику.

Важливо знати, які поліпи в товстій кишці видаляють. Згідно з практикою традиційної медицини це захворювання виключає можливість залучення будь-яких варіантів неінвазивної, зокрема медикаментозної терапії з огляду на низьку ефективність. Видалення поліпів у товстій кишці проводиться у всіх випадках, незалежно від характеру, особливостей і кількості доброякісних новоутворень.

ЕНДОСКОПІЧНА ПОЛІПЕКТОМІЯ ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ МАЛОІНВАЗИВНИЙ МЕТОД ВИДАЛЕННЯ

Ендоскопічна поліпектомія є малоінвазивним методом оперативного втручання, застосування якого дозволяє звести до мінімуму ризики розвитку післяопераційних ускладнень і рецидивів поліпозу. Спосіб заснований на використанні ендоскопа, за допомогою якого в товсту кишку пацієнта вводиться петльовий електрод, що дозволяє захоплювати і видаляти патологічні новоутворення.

Залежно від розмірів поліпів і їх кількості можуть бути також використані додаткові види ендоскопічного обладнання. Наприклад:

  1. Біопсійні щипці. Їх застосування актуально в тому випадку, якщо розмір новоутворень становить не більше п'яти мм в діаметрі.
  2. Холодна ендоскопічна петля. Використовується фахівцями для видалення поліпів малих розмірів, діаметр яких не перевищує дев'яти мм в діаметрі.
  3. Гаряча ендоскопічна петля. Застосовується для усунення поліпів великих розмірів - до 2 сантиметрів у діаметрі.
  4. Ендоскопічна резекція слизових тканин. Цей вид поліпектомії кишківника задіюється в тому випадку, якщо процес видалення патологічних новоутворень пов'язаний з деякими ризиками, серед яких висока ймовірність розвитку кровотечі. Крім того, він використовується при видаленні великих, множинних або розташованих у нижніх відділах прямої кишки поліпів.

Оптимальний спосіб видалення поліпів у кишківнику підбирається індивідуально з урахуванням особливостей певного клінічного випадку. У цілому ж ендосокпічна поліпектомія є щадний метод видалення доброякісних новоутворень. Після проведення оперативного втручання пацієнт повністю відновлюється протягом одного - двох тижнів. Протягом післяопераційного періоду хворому рекомендується дотримуватися збалансованої дієти, яка дозволить нормалізувати процеси травлення.

Процедура ендоскопічної поліпектомії включає також проведення патогістологічного дослідження. Тобто, після завершення оперативного втручання біологічний матеріал, у цьому випадку – поліпи, відправляються в лабораторію для визначення наявності злоякісної трансформації в тканинах.

ДЛЯ ЯКИХ ПОЛІПІВ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ПРОВЕДЕННЯ ХІРУРГІЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

На жаль, видалити поліпи в товстій кишці засобами щадної малоінвазивної методики можна далеко не завжди. У тому випадку, якщо розмір новоутворення перевищує два сантиметри в діаметрі, пацієнту може бути показано проведення класичного хірургічного втручання. У більшості випадків операція пов'язана з низкою ризиків для пацієнта, серед яких ймовірність розвитку кровотеч, рецидивів. Саме із зазначеної причини рекомендується своєчасно відвідувати фахівця для проведення профілактичних оглядів, завданням яких є виявлення поліпів на ранніх стадіях освіти.

ПЛЮСИ ЕНДОСКОПІЧНОЇ ПОЛІПЕКТОМІЇ ПОРІВНЯНО З ОПЕРАЦІЄЮ

Такого роду процедури, як хірургічна операція і поліпектомія товстої кишки мають ряд суттєвих відмінностей, головні серед яких наведені далі:

 

Ендоскопічна поліпектомія товстої кишки

Хірургічна операція

Техніка проведення

Процес видалення доброякісних новоутворень проводиться за допомогою введення в пряму кишку пацієнта ендоскопічного обладнання. В ході проведення процедури практично повністю виключається ризик пошкодження тканин товстої кишки.

Процедура видалення має на увазі необхідність розрізу на черевній стінці. У ряді випадків допустимо використання лапароскопічного методу, який віднесений до числа сприятливих. Безпосередньо усунення поліпів проводиться за допомогою видалення тканин товстої кишки.

Загальне знеболення (наркоз)

При проведенні поліпектомії не потрібне використання наркозу. Виняток становлять випадки, коли необхідність введення препарату зумовлена наявністю в товстій кишці пацієнта спайковими процесами або іншими ускладненнями.

Процедура видалення поліпів за допомогою хірургічної операції в обов'язковому порядку включає застосування наркозу. У ряді випадків використання препаратів такого роду може призвести до негативних для хворого наслідків.

Анастомоз (зшивання кінців прямої кишки)

Необхідність в анастомозі при проведенні поліпектомії виключена повністю. Після завершення процедури пацієнту не потрібно дотримуватися суворих правил післяопераційного періоду. Травна функція зберігається в повному обсязі, що дає хворому можливість повернутися до звичного життя вже через один - два тижні після проведення поліпектомії.

У ході проведення оперативного втручання, спрямованого на усунення поліпів, виникає необхідність в анастомозі, який являє собою процес зшивання кінців прямої кишки після видалення одного з її ділянок. Наведена процедура пов'язана з ризиком розвитку ускладнень, серед яких розходження швів, сепсис, розвиток вогнища запалення.

Ризик рецедиву

У ряді випадків після проведення поліпектомії існує незначний ризик повторного утворення патологічних розростань слизових тканин. У цілому це не становить небезпеки для пацієнта, оскільки повторне проведення оперативного втручання не знижує функції кишківника. При цьому слід зазначити, що ризик рецидиву при поліпектомії мінімальний.

Видалення поліпів хірургічним шляхом часто пов'язане з ризиком розвитку рецидивів. Оскільки цей спосіб має на увазі видалення частини товстого кишківника, кожна наступна операція призводить до погіршення функціонування органа

З суб'єктивних недоліків ендоскопічної поліпектомії можна навести досить високу ціну на видалення поліпів в товстій кишці. Але не варто забувати, що вартість процедури зумовлена низкою факторів, серед яких використання дорогого устаткування. Це саме та ситуація, коли економити на власному здоров'ї не рекомендується категорично.

ПЕРЕВАГИ ЗВЕРНЕННЯ ДО НАШОЇ КЛІНІКИ

Клініка «Медікал Плаза» надає пацієнтам широкий спектр послуг, серед яких можливість проведення ендоскопічного дослідження товстої кишки і видалення виявлених поліпів із залучення сучасних малоінвазивних методів. Високий рівень професіоналізму наших фахівців, використання високотехнологічного обладнання та застосування інноваційних методів лікування поліпів дозволяють знизити можливі ризики до мінімального рівня і в рази підвищити ефективність лікування.

Залишити заявку