ЕЛЕКТРОЕНЦЕФАЛОГРАФІЯ (ЕЕГ)
Головний мозок складається з безлічі нервових клітин, зв'язок між якими представляє собою біоелектричну активність мозку. Так усі процеси в головному мозку – мислення, емоції, почуття, рух і т.д. забезпечують плин цих електричних імпульсів.
Електроенцефалографія (ЕЕГ) – це метод функціональної діагностики, який найбільш часто використовується в практиці лікарів невропатологів і психіатрів, що відображає функціональний стан кори, підкіркових структур мозку, а також складних корково-підкіркових зв'язків, в тому числі приховану патологію на тлі повного клінічного здоров'я пацієнта (навіть при відсутності змін на КТ / МРТ головного мозку).
ЕЕГ – це абсолютно нешкідливий та безболісний метод реєстрації різниці біопотенціалів з різних точок поверхні шкіри голови за допомогою електродів, провідникового гелю, які фіксуються спеціальним еластичним шоломом.
У нашому комп'ютерному електроенцефалографі використовуються 24 канали запису, що відповідає кількості накладених електродів і розширює можливості деталізації функції та локалізації патологічних процесів. Зафіксовані мікроімпульси комп'ютерна система підсилює в сотні тисячі разів, відцифровує дані, записує їх, перетворюючи в ряд кривих.
ПОКАЗАННЯ ДО ЕЕГ:
- судомні напади та запаморочення (епілептогенной та неепілептогенной природи);
- розлад сну;
- судинна патологія та наслідки перенесених порушень мозкового кровообігу;
- діагностика об'ємних процесів (пухлин) головного мозку;
- черепно-мозкові травми;
- запальні захворювання мозку, наслідки перенесених нейроінфекцій;
- синдром вегето-судинної дистонії;
- головні болі;
- наслідки нейрохірургічних операцій;
- психоемоційні розлади (панічні атаки, тривожний розлад, астенія і т.д.);
- розлади свідомості (коматозний стан, підтвердження діагнозу смерті мозку);
- підбір дози препаратів і контроль ефективності терапії.
СКІЛЬКИ ТРИВАЄ ДОСЛІДЖЕННЯ?
Дослідження в залежності від поставлених завдань може тривати від декількох хвилин до декількох годин (зокрема в питаннях діагностики патології сну та епісиндрому).
УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ І ПРИНЦИП ДОСЛІДЖЕННЯ
Консервативне ЕЕГ проводиться в умовах розслабленої бадьорості пацієнта з закритими очима з виключенням всіх можливих зовнішніх подразників, в подальшому записуються так звані навантажувальні стандартні проби, які дають можливість оцінити реактивність головного мозку на зовнішні стимули. До таких відносять проби з відкриванням і закриванням очей, фото і фоно (звукова і світлова) стимуляції різної частоти та інтенсивності, гіпервентиляційна (дихальна) проба.
Багатохвилинний, а часом і багатогодинний запис, в подальшому очищуються від безлічі можливих артефактів і наведень, які можуть реєструватися ззовні, а частіше навіть бути спровоковані рухом самого пацієнта та встановлених електродів (тремтіння голови та кінцівок, загального рухового занепокоєння та невиконання команд під час запису ЕЕГ, порушення зорових функцій пацієнта, дефекти черепу). Надалі запис фільтрується і в «чистому» вигляді інтерпретуються електрофізіології, надаються висновки про відсутність або наявність порушень в роботі головного мозку, їх локалізації, характер і ступінь вираженості, необхідність корекції терапії у профільного спеціаліста.
ПІДГОТОВКА
Спеціальної підготовки для проведення дослідження не потрібно, але є ряд рекомендацій:
- Важливо, щоб пацієнт не був голодний під час дослідження, так як це може викликати зміни в записі ЕЕГ.
- Бажано вимити голову напередодні дослідження, що поліпшить контакт електродів зі шкірою голови і, відповідно, збільшить достовірність результатів.
- Пацієнтам не варто повністю відмовлятися від звичайного прийому ліків, оскільки це може спровокувати напади (зокрема, що стосуються епілептогенной природи).
Безсумнівно в облік аналізу дослідження беруться вікові дані, фармакодія (прийом препаратів і їх терміни), загальні анамнестичні дані.
У нашому Центрі ви можете пройти електроенцефалографію на сучасному обладнанні в комфортних умовах. Вартість процедури можна дізнатися за телефонами контакт-центру на сайті або через звернення до діректу на сторінках соціальних мереж Facebook та Instagram.