Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

ЛІКУВАННЯ ЦИСТИТУ

Цистит є поширеним захворюванням, при якому запалюються і дратуються стінки сечового міхура. Патологія протікає з неприємною симптоматикою, викликає виражений дискомфорт, позбавляє хворого можливості вести нормальний спосіб життя. Лікування циститу повинне проводитися під контролем лікаря, з використанням індивідуально підібраною схеми.

ХТО ПЕРЕБУВАЄ В ГРУПІ РИЗИКУ

Захворюванню найбільше схильні до:

 • Вагітні та породіллі.
 • Жінки клімактеричного віку.
 • Хворі, які страждають на цукровий діабет.
 • Літні люди.
 • Дівчата, що починають статеве життя.
 • Пацієнти обох статей, які не дотримуються особистої гігієни.

Хронічний цистит нерідко розвивається на тлі невиліковних до кінця інфекцій, поліпів в сечовому міхурі, каменеутворення в нирках. Підвищений ризик зараження сечовидільної системи присутній у пацієнтів із захворюваннями підшлункової, щитоподібної залоз, дисбактеріозом, іншими порушеннями шлунково-кишкового тракту.

Лікарі-урологи, які здійснюють терапію циститу, традиційно вважають його жіночою хворобою. У 70-80% випадків патологію виявляють у представниць слабкої статі.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНО САМОСТІЙНЕ ЛІКУВАННЯ ЦИСТИТУ?

Багато медичних фахівці вважають небезпечними самолікування і безконтрольний прийом розрекламованих препаратів. Такі засоби здатні лише на час усунути поверхневі симптоми, залишаючи проблему як і раніше невирішеною. Також не рекомендовано лікування гострого циститу нетрадиційними засобами. Урологи, що займаються хворобами сечовивідної системи, попереджають - незважаючи на уявну нешкідливість, самостійне використання деяких рецептів здатне посилити наявну симптоматику і спровокувати небезпечні стани.

Не варто розглядати застосування немедикаментозних засобів як основне лікування циститу. Запалення сечового міхура є швидко прогресуючою патологією, для боротьби з якою необхідні сильнодіючі препарати, призначені досвідченим лікарем.

Великим мінусом домашньої терапії вважається неможливість відстеження динаміки хвороби. Щоб повністю позбавитися від неприємного порушення, повинна проводитися періодична діагностика циститу. Необхідно здавати контрольні аналізи сечі, що виявляють в організмі «сплячих» збудників захворювання.

Лікування гострого циститу, що проводиться безконтрольно, загрожує розвитком небезпечних ускладнень (внутрішніх кровотеч, пієлонефриту, гангрени). Найбільшому ризику піддаються вагітні пацієнтки. Щоб уникнути сумних наслідків захворювання, слід проводити якісне лікування циститу у жінок навіть при появі слабо виражених симптомів.

ЛІКУВАННЯ ЦИСТИТУ В МЦ «MEDICAL PLAZA»

Лікарі нашого центру проводять лікування циститу, що протікає в найрізноманітніших формах. При призначенні терапевтичного курсу враховуються індивідуальні особливості кожного пацієнта, розробляється оптимальна схема прийому медикаментів. Після пройденого курсу, лікар, лікуючий цистит, становить ефективний план реабілітації, завдяки чому повторне розвиток хвороби виключено майже на 100%.

ЯКИЙ ЛІКАР ЛІКУЄ ЦИСТИТ

При появі неприємних симптомів необхідно знати - до якого лікаря йти з циститом. Профільним фахівцем в цій галузі вважається уролог.

Одним з провідних лікарів клініки, які проводять лікування циститу, є Заблудовський О.Г. - уролог-андролог-сексопатолог вищої категорії. У сфері компетенції цього фахівця - сучасна діагностика циститу, усунення будь-яких форм захворювання.

Лікар має 23-річний медичний досвід, проводить лікування циститу у жінок, пацієнтів молодшого віку. Лікар також здійснює якісне лікування циститу у чоловіків, використовує як традиційний підхід до боротьби з патологією, так і альтернативні методи.

Відчувши біль і печіння в сечовому міхурі, не варто довго визначатися, до якого лікаря йти з циститом. Записавшись на прийом до кращого фахівця Medical Plaza, можна бути впевненим у проведенні якісної терапії та попередження податкових небезпечних ускладнень.

ГОСТРИЙ ТА ХРОНІЧНИЙ ЦИСТИТ

Гострий цистит - захворювання, схильне переходити в хронічну форму. При наявності несприятливих обставин подібне явище спостерігається у кожного третього пацієнта. Максимальний ризик хронізації патології присутній у хворих, які не пройшли своєчасне лікування гострого циститу.

Імовірність придбати хронічне запалення сечового міхура зростає в наступних випадках:

 • при легковажному ставленні до патологічного процесу;
 • при затягуванні з візитом до лікаря;
 • при проходженні лікувального курсу під керівництвом непрофільного фахівця.

Важливо розуміти - лікування хронічного циститу протікає тривало. Запущене захворювання вимагає набагато більше часу і зусиль. Щоб повністю нормалізувати стан сечового міхура, лікар, лікуючий цистит, може призначити багаторазові терапевтичні курси.

ЯК УРОЛОГИ ДІАГНОСТУЮТЬ ЦИСТИТ

Клініка «Medical Plaza» проводить якісне обстеження кожного пацієнта, що сприяє успішному проведенню подальшої терапії.

Діагностика циститу об'єднує в собі інформативні методи:

 • Лабораторні дослідження сечі, крові.
 • Бактеріологічний аналіз урини.
 • УЗД.
 • Цитоскопія.
 • ПЛР.
 • МРТ.

Для призначення правильного лікування циститу лікар-уролог обов'язково проводить проби на чутливість патогенів до антибіотиків. За підозри на наявність аутоімунного або алергічного типу хвороби обстеження буде включати додаткові процедури. У таких випадках діагностика циститу потребує проведення імунологічних і алергологічних проб.

СУЧАСНІ МЕТОДИ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ

Клініка «Medical Plaza» застосовує найефективніші методи терапії.

Лікування циститу у жінок і інших пацієнтів включає:

 • Антибіотикотерапію.
 • Використання уросептиков.
 • Призначення протизапальних препаратів.
 • Застосування імуномодуляторів.
 • Прийом пробіотиків.

Гострий цистит, що протікає з помірними симптомами, не завжди вимагає використання антибактеріальних засобів. У деяких випадках поліпшити стан хворого вдається завдяки застосуванню антисептиків, протимікробних препаратів.

Лікування хронічного циститу часто будується на призначенні сильних антибіотиків нового покоління. Багато пацієнтів з рецидивною хворобою потребують серйозного зміцнення імунітету, призначення полівітамінів, ліків, спрямованих на регенерацію пошкоджених тканин.

Лікар, що лікує цистит, використовує різні форми лікарських засобів. Окрім пігулкових  препаратів застосовуються медикаменти у вигляді крапель, капсул, вагінальних або ректальних супозиторіїв, мазей, ін'єкційних розчинів. Лікування циститу також включає інші методи, які отримали визнання в розвинених країнах світу - біорегуляційну терапію, біоакупунктуру, аутогемотерапію.

При циститі урологи рекомендують дотримуватися спеціальної дієти. Особливий режим харчування (стіл № 6 або 7) показаний під час лікувального курсу і після його завершення.

Проводячи лікування циститу, фахівець обов'язково враховує відмінності, наявні у пацієнтів різної статі і віку.

ЛІКУВАННЯ ЦИСТИТУ У ЖІНОК

Крім основного курсу, лікування циститу у жінок включає проведення інстиляцій - промивань сечового міхура з використанням коларголу (3% розчину нітрату срібла). Процедура повинна проводитися в стерильних умовах медичного закладу, за участю кваліфікованого фахівця.

Описаний метод найчастіше включають в лікування хронічного циститу. Всього показано 8-9 процедур, виконувати які можна щодоби або через день.

Клініка «Medical Plaza» також рекомендує застосовувати фітотерапію, що складається у вживанні рослинних засобів з бактерицидними і сечогінними властивості.

ЛІКУВАННЯ ЦИСТИТУ В  ЧОЛОВІКІВ - ОСНОВНІ ОСОБЛИВОСТІ

Якщо є підозри, порушення в чоловіків необхідно відразу звертатися до лікаря. Наслідками несерйозного ставлення до хвороби можуть стати небезпечні стани (пієлонефрит, перфорація стінок сечового міхура).

Лікування циститу у чоловіків має багато спільного з терапією захворювання у представниць жіночої статі.

Боротьба з патологією будується на використанні:

 • Антибіотиків пеніцилінового ряду, фторхінолонів, цефалоспоринів.
 • Протимікробних засобів з широким спектром дії.
 • Спазмолітиків.

Якщо гострий цистит має вірусне походження, виникає потреба в призначенні противірусних медикаментів. Лікування циститу у чоловіків, викликаного грибковою інфекцією, має на увазі призначення антимікотиків.

У разі необхідності призначаються промивання уретрального каналу з використанням катетера, інші ефективні процедури. Основне лікування циститу у чоловіків доповнюється прийомом рослинних сечогінних засобів, настоїв, відварів мучниці.

ЛІКУВАННЯ ЦИСТИТУ У ДІТЕЙ

Для багатьох батьків стане корисною інформація - який лікар лікує цистит у дітей. У МЦ «Medical Plaza» працюють лікарі, які володіють методикою терапії захворювання у пацієнтів будь-якого віку. Як і в ситуації з дорослими, дитячий цистит буде розглядатися лікарем-урологом.

Проводячи лікування циститу у дітей, фахівці підбирають ефективні і помірні лікарські засоби, використовують медикаменти з рослинної основою. Дієвими стають антибактеріальні сульфаніламідні препарати, антисептики, антибіотики-пеніциліни. Щоб зберегти нормальну кишкову мікрофлору, лікування циститу у дітей доповнюють пробіотиками.

Уникнути швидкого прогресування хвороби, запобігти хронічному  циститу в дитини дозволяє своєчасне звернення до лікаря. Клініка «Medical Plaza» має великий досвід у відновленні здоров'я пацієнтів молодшого віку. Проводячи лікування циститу у дітей, фахівці користуються перевіреними і безпечними схемами.

ЯК ЗАПОБІГТИ РЕЦИДИВУ

Неякісне лікування циститу часто викликає рецидив, що виникає протягом 3-х місяців після завершення терапевтичного курсу. Клініка «Medical Plaza» проводить боротьбу із захворюванням на найвищому рівні, допомагає повністю позбутися від патології і виключити її повторне розвиток.

Щоб знизити ризик чергової появи неприємних симптомів, необхідно в точності дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Пацієнтам, які пройшли лікування циститу, можуть призначатися підтримуючі антибактеріальні або противірусні засоби, курси з імуноактивними препаратами, фізіотерапевтичні процедури. У період відновлення рекомендується дотримуватися певного режиму харчування, що допомагає уникнути роздратування в сечовому міхурі.

При появі характерних ознак хвороби не варто довго роздумувати, до якого лікаря йти з циститом. Звернувшись до фахівців МЦ «Medical Plaza», Ви зможете назавжди позбутися патології, виключити її перехід у важковиліковну хронічну стадію.

Залишити заявку