Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Ліктьовий суглоб відноситься до складних суглобів нашого організму, оскільки він складається з 3-х кісток верхньої кінцівки, а саме - плечового, ліктьового та променевого. Відповідно вони між собою формують 3 простих суглоби – плечо-променевий, плечо-ліктьовий і проксимальний променево-ліктьовий суглоб. Усі вони разом покриваються суглобової сумкою і представляють власне сам ліктьовий суглоб, який має велику амплітуду рухів, таких як: згинання, розгинання і обертання.

У ЧОМУ ОСОБЛИВІСТЬ ЦЬОГО СУГЛОБА У ПОРІВНЯННІ З ІНШИМИ?

На відміну від багатьох суглобів нашого тіла, поряд з ліктьовим суглобом дуже близько розташовується судинно-нервовий пучок, що в свою чергу ускладнює оперативний доступ через можливість його травматизації. Але, завдяки методу артроскопії ліктьового суглоба ми маємо можливість спостерігати за проведенням операції через спеціальний оптичний прилад, а саме - артроскоп, що полегшує проведення оперативного втручання зі збереженням сусідніх структур.

ЩО Ж СОБОЮ ПРЕДСТАВЛЯЄ МЕТОД АРТРОСКОПІЇ ЛІКТЬОВОГО СУГЛОБА?

Артроскопія ліктьового суглоба - це малоінвазивна операція, яка характеризується малотравматичністю м'яких тканин ліктьового суглоба, точною оптичною візуалізацією і великим спектром дії різних хірургічних інструментів без великого оперативного доступу, що в свою чергу прискорює період реабілітації.

Вперше метод артроскопії ліктьового суглоба з'явився в історії завдяки Michel Burman в 1931 році. Довгий час артроскопія ліктьового суглоба не мала успіху в широкому використанні, в якийсь момент її навіть визнали «непридатною для проведення оперативних втручань». Але за деякий час Andrews, Watanabe і Hempfling стали заново використовувати артроскопію ліктьового суглоба, що в результаті популяризувало цей метод оперативних втручань на ліктьовому суглобі, який успішно використовують донині.

ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ АРТРОСКОПІЇ ЛІКТЬОВОГО СУГЛОБА

Одним з важливих показань до проведення артроскопії ліктьового суглоба є постійний больовий синдром. Другим важливим симптомом, при якому показана артроскопія ліктьового суглоба, вважається скутість або зменшення амплітуди руху суглоба.

Ці 2 стани можуть бути зумовлені рядом причин, а саме:

  • внутрішньосуглобовими переломами
  • хронічним запаленням суглобової оболонки суглоба, іншими словами бурситом, через який відбувається накопичення великої кількості внутрішньосуглобової рідини, що провокує больові відчуття
  • дегенеративними змінами хрящової тканини, за яких порушується будова суглобових поверхонь, що в свою чергу викликає гострі больові відчуття.
  • Важкою рухливістю суглоба, скутістю в рухах
  • сторонніми кістково-хрящовими тілами в суглобовій щілини
  • остеоартрозом суглоба
  • фіброзом капсули або наявність внутрішньосуглобових спайок.

Усі ці патологічні стани можуть з'являтися з різних причин. Під час активного відпочинку або занять спорту ми піддаємо суглоб занадто сильному навантаженню, яке може провокувати мікропошкодження ліктьового суглоба, викликаючи цим біль. Хронічні захворювання порушують відновлення пошкоджених структур, що посилює запальний процес, при якому починають утворюватися спайки, вирости, заважаючи адекватній роботі ліктьового суглоба. Саме завдяки артроскопії ліктьового суглоба можна запобігти погіршенню стану суглоба, з мінімальною травматизацією навколишніх тканин.

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ АРТРОСКОПІЇ ЛІКТЬОВОГО СУГЛОБА

Операція проводитиметься під місцевою або загальною анестезією в залежності від показань. Після чого хірург робить пару проколів навколо ділянки, що оперується, для введення артроскопа і хірургічного інструментарію. Це оперативне втручання може проводитися як в лікувальних цілях, так і в діагностичних. У завершальному етапі лікар робить пару швів, щоб зашити ті ж самі невеликі проколи.

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОД ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ АРТРОСКОПІЇ ЛІКТЬОВОГО СУГЛОБА

Однією з переваг артроскопії ліктьового суглоба є короткий післяопераційний період у порівнянні зі звичайними оперативними втручаннями на суглобі. Він в основному займає пару днів, після чого потрібно активно розробляти ліктьовий суглоб. Цим займається лікар-реабілітолог, який призначає спеціальну програму для відновлення після операції. У неї входять спеціальні вправи, масаж, фізпроцедури.

Не відкладайте візит до фахівця, якщо вас турбують вищевказані скарги. Чим раніше фахівець виявить у вас проблему, тим вищі шанси зберегти початкову рухливість суглоба. Наша клініка готова надати висококваліфікованих фахівців, інноваційне обладнанням, і так само комфортабельні палати для швидкого одужання.

Залишити заявку