Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Гомілковостопний суглоб складається з трьох кісток: великогомілкової, малогомілкової кістки і таранної кістки. Гомілковостопний суглоб відповідає за рух стопи вгору-вниз. Підтаранний (Таранно-п'ятковий) суглоб знаходиться під гомілковостопним суглобом і складається з таранної кістки зверху і п'яткової кістки знизу.

15-25% пошкоджень опорно-рухової системи припадає на гомілковостопний суглоб. У 50-60% випадків можливе виконання артроскопії гомілковостопного суглоба.

ПОКАЗАННЯ ДО АРТРОСКОПІЇ ГОМІЛКОВОСТОПНОГО СУГЛОБА

  • наявність вільних кістково-хрящових тіл в суглобі (хондроматоз);
  • розсікаючий остеохондрит (відділення фрагмента хряща від прилеглої кістки і його зміщення в порожнину суглоба);
  • хронічний синовіт (запалення синовіальної оболонки суглоба);
  • крайові переломи таранної кістки;
  • асептичний некроз таранної кістки I-II ст .;
  • імпінджмент-синдром (обмеження кісткової або м'якотканинних структур між суглобовими поверхнями);
  • пошкодження капсульно-зв'язкового апарату і його нестабільність у результаті травми;
  • Артроскопічний артродез гомілковостопного суглоба;
  • Артроскопічний артроз підтаранного суглоба.

Вищеперераховані пошкодження гомілковостопного суглоба викликають у пацієнта хворобливі відчуття при ходьбі, підйомі і спуску по сходах, йому важко стояти і носити звичайне взуття. Артроскопія гомілковостопного суглоба дозволяє отримати відмінні результати, реально покращуючи якість життя пацієнтів.

Артроскопія гомілковостопного суглоба проводиться через проколи шкіри або по передній поверхні гомілковостопного суглоба, або по задній поверхні гомілковостопного суглоба паралельно ахіллового сухожилля. В один з них вводиться артроскоп, через інші доступи вводяться необхідні інструменти (шейвер, аблятор).

Як і при артроскопії колінного суглоба післяопераційні проколи (ранки) гояться за кілька тижнів і не залишають помітних шрамів. Вже за 4-5 тижнів пацієнт може нормально ходити. За 4-6 тижнів пацієнтові призначаються фізіотерапевтичні процедури і введення препаратів гіалуронової кислоти, PRP (плазми, насиченою тромбоцитами), що сприяє поліпшенню регенерації хряща, синовіальної оболонки, збільшенню рухливості суглоба, поліпшенню кровообігу. Дуже важлива індивідуальна програма реабілітації, після артроскопічних операцій, для відновлення тонусу і об’єму м'язів нижньої кінцівки, заняття на велотренажері, плавання.

 

ПОВЕРНЕННЯ ДО АКТИВНИХ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ У СПОРТСМЕНІВ СУВОРО ІНДИВІДУАЛЬНО! У СЕРЕДНЬОМУ ЗА 2-3 МІСЯЦІ.

Залишити заявку