Артроскопія плечового суглобу
Плечовий суглоб є одним з найскладніших суглобів нашого організму. Його утворюють дві кістки верхнього плечового поясу, а саме - плечова та лопатки. Плечова кістка має голівку кулястої форми, що дозволяє суглобу виконувати велику амплітуду рухів, здійснювати різні дії або вправи. У лопатки кістки є спеціальна суглобова поверхня, яка влаштована так, щоб максимально повторювати вигин голівки плечової кістки, тобто виглядає, як глибока западина. Ці освіти в нормі забезпечують максимальний збіг суглобової поверхні як плечової, так і лопатки кістки, забезпечуючи точність рухів. Утримують у стабільному положенні ці дві кістки капсулу суглобу та прилеглої до неї зв'язки.
,
ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА АРТРОСКОПІЯ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБУ?
Артроскопія плечового суглобу потрібна в першу чергу тим, хто має захворювання плечового суглобу, яке порушує якість життя. Найчастіше хворобами плечового суглобу страждають дві категорії населення – це спортсмени, що піддають опорно-руховий апарат додатковим навантаженням і тим викликаючи різні механічні пошкодження плечового суглобу (вивихи, розриви зв'язок, ушкодження капсули) або ж люди похилого віку, які мають хронічні запальні процеси в суглобі (остеартроз, періостит, ревматоїдну поразку, спайковий капсуліт, бурсит).
На жаль, більшість пацієнтів ігнорують проблему або займаються самолікуванням, тим самим запускаючи патологічний процес, який погіршує ситуацію. Тому ми рекомендуємо відразу звертати увагу на будь-які зміни в суглобах і відразу записуватися на консультацію до фахівця.
ЯКА ОСОБЛИВІСТЬ АРТРОСКОПІЇ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБУ?
Головною перевагою артроскопії плечового суглоба є – малотравматичність та максимальна ефективність. Існують також і терапевтичні методи лікування суглобів, які можна використовувати паралельно, посилюючи ефект після артроскопії плечового суглобу. Завдяки прицільнії видимості за допомогою сучасного ендоскопу при проведенні артроскопії плечового суглобу хірург ортопед може з точністю визначити місце ураження плечового суглобу, що в свою чергу зменшує час і підвищує якість діагностики під час проведення процедури.
ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ АРТРОСКОПІЇ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБУ
Існує певний список показань для проведення артроскопії суглобів, а саме:
- бурсит
- артроз
- хондроматоз
- пошкодження капсули, синовіальної оболонки
- наявність кіст або уламки в суглобовій порожнині плечового суглобу
- переломи або вивихи плечового суглобу
- вроджені порушення пошкодження суглобу або його складових
ЯК ПРОВОДИТЬСЯ АРТРОСКОПІЯ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБУ?
Для початку збирають повний анамнез захворювання, проводять додаткові лабораторні або інструментальні дослідження щоб виключити супутню патологію. Перед проведенням самої операції пацієнта вкладають в максимально зручне положення, фіксую плечовий суглоб і роблять загальну або місцеву анестезію в залежності від показань.
Під час артроскопії плечового суглобу лікар ортопед-хірург робить 2-3 проколи в залежності від об'єму ураження тканин, через один з них він вводить ендоскоп для візуалізації картини на моніторі, у другій та третій – інструмент яким буде проводитися операція. У кінці лікар накладає пару швів і зверху накладає стерильну пов'язку.
ПЕРІОД РЕАБІЛІТАЦІЇ ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ АРТРОСКОПІЇ ПЛЕЧОВОГО СУГЛОБУ
Через малотравматичність операції пацієнт перебуває в стаціонарі 1-2 дні, що є перевагою проведенної операції. Реабілітаційний період також скорочений з цієї ж причини, що дає можливість пацієнту швидше повернутися до звичайного ритму життя. Для пацієнта також призначаються фізіопроцедури, масаж, лікувальна фізкультура.
У нашій клініці є всі можливості, щоб надати високоспеціалізованних фахівців, які будуть вас супроводжувати під час періоду відновлення після проведення артроскопії плечового суглобу, кабінет фізіопроцедур, який оснащений різними сучасними апаратами, масажний кабінет і спортивний зал для проведення ЛФК.