Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Мамологія – це галузь медицини, фахівці якої займаються діагностикою та лікуванням патологій молочних залоз, у тому числі запальної, дисгормональної та пухлинної природи походження. Сьогодні мамологія стає все більш затребуваною через щорічний приріст числа цих захворювань.

Це досить молода наука, яка розвивається не ізольовано, а знаходиться на стику таких дисциплін, як онкологія, ендокринологія та гінекологія. Фахівець у цій галузі називається «мамолог». Що входить до його обов'язків, які захворювання він лікує і де знайти кращого мамолога?

 

Хто такий лікар-мамолог?

Це фахівець, який відповідає за здоров'я молочних залоз.

Завдання

Обов'язки лікаря-маммолога не обмежуються виключно проведенням лікувальних заходів. Робота лікаря включає рішення великої кількості та інших завдань:

  • проведення регулярних профілактичних оглядів;
  • виявлення факторів ризику;
  • навчання жінок самодіагностиці молочних залоз;
  • диспансеризація груп ризику;
  • післяопераційна реабілітація;
  • оформлення медичної документації.

Чим відрізняється мамолог від онколога?

У мамолога-онколога вужчий спектр професійних завдань. Він займається проблемою раку молочної залози: діагностикою, лікуванням та подальшим спостереженням. До нього зазвичай направляють пацієнток при виявленні підозрілих утворень для уточнення їхньої природи та визначення подальшої тактики лікування.

Що відбувається під час огляду у мамолога?

Консультація мамолога у Дніпрі (Дніпропетровську) проводиться за певним планом. Спочатку мамолог збирає анамнез (історію хвороби) та вислуховує всі скарги пацієнта, які фіксуються у картці. При необхідності лікар може поставити низку уточнюючих питань, наприклад, у якому віці почалася менструація, чи приймає жінка будь-які гормональні препарати, чи симптоми пов'язані з циклом та ін.

Далі слідує візуальний огляд і пальпація (обмацування) молочних залоз. Для їх проведення необхідно повністю оголитися до пояса. Хороший мамолог промацує всі відділи молочної залози, а також пахву зону та регіонарні лімфатичні вузли. Процедура проводиться у горизонтальному та вертикальному положенні, а також на боці. У результаті маніпуляції оцінюються розмір, форма, консистенція молочних залоз. Фахівець приділяє пильну увагу ущільненням у тканинах, болючим зонам та виділенням із сосків.

Кращий мамолог у Дніпрі (Дніпропетровську)

У медичному центрі "Medical Plaza" працюють досвідчені мамологи. Вони є учасниками різних міжнародних конференцій, симпозіумів та семінарів, про що свідчать їхні численні дипломи.

Одним із найбільш затребуваних фахівців клініки є лікар-мамолог першої кваліфікаційної категорії та за сумісництвом хірург-онколог Жильцов Олексій Валерійович. Стаж його професійної діяльності складає 15 років. Лікар проводить консультативні прийоми з питань патології молочних залоз, виконує малоінвазивні лікувально-діагностичні втручання, хірургічні операції, а також опікується післяопераційним супроводом пацієнтом та реабілітацією.

Записатися на прийом мамолога можна будь-яким зручним для вас способом, наприклад, зателефонувавши за вказаним номером телефону або звернувшись безпосередньо до співробітника клініки. Не варто відкладати візит до мамолога «на потім». Подбайте про своє здоров'я вже сьогодні, звернувшись до кращого онколога-мамолога у Дніпрі (Дніпропетровську).

Які захворювання лікує мамолог?

Мамологом називають спеціаліста, який спеціалізується на захворюваннях молочних залоз. Фахівець проводить лікування наступних патологій:

  • маститу;
  • мастопатії;
  • фіброаденоми, кісти та ін.новоутворень;
  • лактостазу;
  • уроджених аномалій грудей;

У плановому порядку прийом лікаря-маммолога показаний дівчаткам-підліткам у період активного формування грудей, жінкам, яким належить прийом гормональних препаратів, а також плануючим вагітність і матерям, що годують.

Після 35 років огляд показаний двічі на рік. Лікарську консультацію рекомендовано проходити навіть у разі відсутності скарг. Пов'язано це з тим, що злоякісні утворення тривалий час можуть ніяк не проявляти себе і жінка не навіть підозрюватиме про наявність проблеми.

Відвідування лікаря-маммолога обов'язково, якщо у вас з'явилися такі симптоми:

  • біль та дискомфорт у грудях;
  • зміна форми сосків, втягнутість;
  • наявність ущільнень;
  • асиметричність;
  • набряк, різь;
  • гіперемія (почервоніння);
  • підвищення місцевої температури (груди стають гарячими на дотик);
  • зміна кольору шкіри, пігментації;
  • наявність виділень із сосків;
  • болючість лімфатичних вузлів;
  • порушення менструального циклу;
  • загальне нездужання, слабкість, безпричинна втрата ваги.

Інструментальні методи діагностики

Після пальпації молочних залоз спеціаліст призначає низку лабораторних досліджень, а також проходження інструментальних методів діагностики. Обстеження може включати:

Мамографію називають "золотим стандартом" мамології. Дослідження дозволяє виявити дрібні утворення на ранніх стадіях. Її рекомендується проводити в плановому порядку один раз на рік жінкам старше сорока років. Пацієнткам до 40 років показано УЗД 1 раз на рік. У молодому віці молочні залози досить щільні, тому ультразвукова діагностика буде більш інформативною, ніж мамографія.

Клініка «Medical Plaza» надає повний спектр послуг, починаючи від огляду лікаря та проведення малоінвазивних процедур до складних інструментальних методів дослідження та хірургічних операцій. Усі лікувально-діагностичні заходи проводяться відповідно до сучасних стандартів та протоколів. Вам не доведеться стояти в довгих чергах і бігати поверхами та кабінетами. Тут все влаштовано для максимального комфорту кожного пацієнта.

Самодіагностика молочних залоз

Самодіагностику рекомендується проводити щомісяця в один і той же день менструального циклу (найоптимальніше на 5-6 день після початку менструації), так як у різні періоди структура та щільність молочної залози може змінюватися.

Для початку огляньте себе у дзеркалі, поклавши руки на стегна. Оцініть розмір, форму, колір грудей. Переконайтеся у відсутності виділень. Для цього потрібно обережно взяти сосок двома пальцями та акуратно натиснути.

Далі підніміть одну руку вгору, а іншою пропальпуйте груди в різних напрямках (зверху вниз, по спіралі, від периферії до центру, до соска).

Потім продовжіть процедуру у положенні лежачи на боці. Руку пальпованої залози слід завести голову. Обмацуйте груди подушечками пальців невеликими круговими рухами. Не забувайте про зону пахвових западин.

Вас повинні насторожити зміни кольору шкіри, почервоніння, висипання, деформація сосків, вени, виділення. Однак результати самодіагностики не є точним показником. У будь-якому випадку необхідна консультація мамолога.

При найменших змінах молочних залоз негайно звертайтеся до мамолога. Вчасно поставлений діагноз може врятувати життя. Не ризикуйте своїм здоров'ям, звертайтесь до найкращих мамологів у Дніпрі (Дніпропетровську). Лікарі медичного центру «Medical Plaza» стоять на варті вашого здоров'я!

Залишити заявку