Медичний центр - Medical Plaza
Якісна і доступна медична допомога
Оснащення високотехнологічним обладнанням
Високий рівень сервісу
Висококваліфіковані фахівці

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) представляє собою сучасну методику, яка дає можливість визначити наявність вірусу в організмі людини до початку проявів характерної симптоматики. Це ефективно у випадку нового COVID-19, особливо, якщо пацієнт є тільки носієм цього вірусу та не відчуває ознак захворювання.

Для проведення дослідження фахівець бере біологічний матеріал з носової та ротової порожнини, мазок є абсолютно безболісним, процедура займає декілька секунд.

Готовність результатів - від 3х днів (в залежності від завантаження лабораторії).

ЧИМ МЕТОДИКА ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ДОСЛІДЖЕННЯ ІФА/ІХЛА

ІФА/ІХЛА представляє собою дослідження венозної крові пацієнта в лабораторних умовах. Завдяки цьому аналізу можна дізнатися концентрацію антитіл до вірусу. Антитіла групи IgM показують активну реакцію імунної системи. При їх наявності можна зробити висновок, що в даний момент пацієнт хворіє коронавірусом. Антитіла групи IgG показують, що пацієнт вже переніс захворювання та на даний момент має імунітет до нього.

Дослідження крові вважається менш точним методом у порівнянні з ПЛР. При діагностиці по ІФА / ІХЛА можна побачити тільки антитіла до вірусу, але не самі штампи. Дані антитіла є сполуками з білками, які з'являються в організмі починаючи з 5го дня після початку захворювання. Навіть якщо тест покаже негативний результат, це не означає, що людина не може бути інфікованою.

ЩО ПОКАЖЕ ДОСЛІДЖЕННЯ?

Тест методом ПЛР може дати відповідь на питання - хворіє пацієнт в даний момент чи ні. Не має сенсу здавати мазок, якщо ви перехворіли на гостре респіраторне захворювання та зараз хочете дізнатися, чи дійсно ви перенесли коронавірус. В останньому випадку доцільніше здати тест на наявність антитіл.

В ЯКИХ ВИПАДКАХ РОБИТЬСЯ ТЕСТ?

Дослідження можна проводити будь-якій людині, навіть без вираженої симптоматики. Виділяють групи осіб, яким потрібно посилити увагу за власним здоров'ям: 

  1. Особам з симптомами вірусного захворювання, які за останні два тижні були в країнах або містах з несприятливою епідеміологічною ситуацією.
  2. Громадянам старше 60-років, які відвідали лікаря зі скаргами на симптоми вірусу.
  3. Особам з діагностованою пневмонією.
  4. Громадянам, які страждають хронічними патологіями серця, судин, ендокринної системи, з онкологічними захворюваннями.
  5. Особам, які були в контакті з пацієнтами, що мають підтверджений коронавірус.

Якщо ви хочете поїхати в подорож, переконатися, що не становите небезпеки для оточуючих і близьких людей, ми можемо запропонувати пройти платне обстеження в нашому медичному центрі.

До переваг даної методики відноситься висока інформативність, швидкість отримання результатів, простота дослідження, відсутність протипоказань.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ДІАГНОСТИКА

При обстеженні береться мазок зі слизової оболонки горла. За годину до процедури пацієнтові рекомендується відмовитися від вживання їжі та напоїв, куріння. За добу до діагностики відмовтеся від вживання алкоголю. У іншому спеціальної підготовки не потрібно.

У біологічному матеріалі лаборант досліджує фрагменти ДНК, які схожі з ДНК вірусу. Вірусні ДНК виділяються із загального мазка та направляються на дослідження. ДНК дублюється за допомогою спеціального ферменту, що дозволяє визначити наявність коронавірусної інфекції.

При підтвердженні коронавірусу, результати можна отримати як особисто, так і на електронну пошту, приймається рішення про направлення пацієнта на стаціонарне або амбулаторне лікування з обов'язковим дотриманням карантину.

При відсутності вірусу, якщо у пацієнта є сумніви, він може повторити діагностику через 4 дні. Не виключено, що зараження все ж сталося, але дослідження було проведено зарано.

На даний момент ПЛР вважається найбільш інформативним і достовірним способом діагностики коронавирусної інфекції, чутливість якого становить 80 відсотків. Для виключення помилкових результатів важливо правильно провести забір біологічного матеріалу, доставити його в лабораторію, зберігати в певних температурних умовах.

У медичному центрі «Medical Plaza» ви можете здати аналіз ПЛР на коронавірус з оперативним отриманням результатів. Для уточнення вартості ПЛР-тесту COVID-19 необхідно зателефонувати за телефоном нашого контакт-центру. Прийом здійснюється за попереднім записом. Перед дослідженням необхідно пройти анкетування – будь ласка, заповніть коротку анкету: 

Запис на прийом до лікаря
На сайті

Швидко та зручно: обирайте лікаря, дату та час візиту. Всього за пару кліків.

 

Через застосунок

Зручний мобільний додаток для твого смартфону.

Доступний для завантаження