Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

БЕЗПЛІДДЯ

Діагноз «Безпліддя» встановлюється, якщо подружня пара протягом року статевого життя без запобігання не може зачати дитину. Потрібно розуміти, що це ні в жодому разі не означає, що пара ніколи не зможе мати дітей. У багатьох випадках безпліддя успішно лікується.

Причин для цього стану багато, однак, більшість з них можуть бути діагностовані і вилікувані. Не секрет, що багато жінок, перш ніж звернутися до лікарів, шукають інформацію про проблему самостійно. У лікуванні безпліддя особливу роль відіграє фактор часу. Все частіше жінки прагнуть заводити дітей після 30 років, що пояснюється бажанням соціально утвердитися до цього віку. Однак, на жаль, з плином часу вплив на фертильність негативних факторів накопичується. Саме тому досить складно лікувати безпліддя у жінок після 37 років.

ЩО Ж НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ, ЩОБ ВИЯВИТИ ПРИЧИНИ БЕЗПЛІДДЯ? З ЧОГО ПОЧАТИ?

Якщо у пари не виходить завести потомство, необхідно відразу і разом звернутися до фахівця, який займається цією проблемою.

Перш за все, необхідно зрозуміти, що безпліддя може бути жіночим і чоловічим. Тому необхідно звернутися до фахівця, який сформулює і призначить план обстеження для подружньої пари.

ЖІНОЧЕ БЕЗПЛІДДЯ

У жіночому безплідді виділяють наступні форми:

трубне безпліддя - безпліддя, пов'язане з непрохідністю маткових труб і розвитком спайкового процесу в порожнині малого тазу;

ендокринне безпліддя - пов'язано з відсутністю дозрівання яйцеклітини і неправильної виробленням гормонів в яєчниках;

маткова форма безпліддя - безпліддя, пов'язане з анатомічними дефектами матки - подвоєнням матки, зміною форми, недорозвиненням, пухлинами, патологією ендометрія;

імунна форма безпліддя - пов'язана з утворенням антитіл до статевих клітин, тканини яєчника, ендометрія, а також дисбалансом цитокінів або HLA-сумісністю подружжя;

За оцінкою гінекологів-репродуктологів, жіноче безпліддя є причиною безплідного шлюбу в 40% випадків.

Найбільш частою причиною жіночого безпліддя (в 50-60% випадків) є пошкодження маткових труб, обумовлене перенесеним запаленням і/або ендометріозом з подальшим розвитком спайкового органів малого таза.

На частку ендокринних (гормональних) порушень у структурі жіночого безпліддя припадає близько 40%. При цьому слід враховувати, що відсутність овуляції може бути лише проявом цілого ряду "прихованих" захворювань щитоподібної залози або надниркових залоз, результатом порушень жирового або вуглеводного обміну (наприклад, при ожирінні або цукровому діабеті).

Досить рідко (в 2-5% випадків) причинами жіночого безпліддя можуть стати цервікальний (порушення якості слизу шийки матки) і/ або імунологічний (відторгнення сперматозоїдів організмом жінки) фактори на тлі хронічних запальних захворювань шийки матки та маткових туб, гормональних порушень.

Серед причин безпліддя окремо виділяють ендометріоз - захворювання, при якому в патологічний процес можуть залучатися будь-які органи репродуктивного тракту жінки. Корекція складних ендокринно-імунних порушень зумовлює успіх проведеного комплексного лікування безпліддя при цій формі патології.

У тому випадку, якщо лікування безпліддя у жінки неефективне, хоча усунені всі можливі причини, або ж має місце чоловічий фактор безпліддя, який також не піддається корекції, рекомендується використання допоміжних репродуктивних технологій, зокрема екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Не можна виключати також зв'язку збільшення частоти безпліддя останнім часом з впливом факторів несприятливого середовища, стресових навантажень, а також несприятливими екологічними факторами, що особливо проявляють себе в умовах великих міст.

Пам'ятайте: жіноче безпліддя - це всього лише медичний діагноз, а не остаточний вирок! А сучасні медичні (допоміжні репродуктивні) технології лікування жіночого безпліддя Вам обов'язково допоможуть.

ЧОЛОВІЧЕ БЕЗПЛІДДЯ

Далеко не кожен чоловік зможе спокійно визнати необхідність свого лікування від безпліддя або хоча б медичної консультації! Однак нині чоловіче безпліддя становить трохи менше половини всіх випадків, коли подружжю необхідна медична допомога.

Чоловіче безпліддя виникає внаслідок багатьох причин. Це і спадковість, і вроджені особливості анатомічної будови, і захворювання - усі вони можуть спровокувати чоловічий фактор безпліддя. Однак нині за допомогою методів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) чоловіче безпліддя цілком піддається лікуванню. Наприклад, метод метод ІКСІ  дозволяє провести успішне запліднення яйцеклітини навіть при дуже низьких показниках якості сперми.

До речі, здатність чоловіка до відтворення цілком залежить від якості і кількості сперми, а зовсім не від його сексуальної активності! Кожну секунду в чоловічому організмі виробляється більше тисячі сперматозоїдів. З моменту настання статевого дозрівання і до самої смерті цей процес іде безперервно. І все для того, щоб коли-небудь найшвидший і життєздатніший сперматозоїд дістався до жіночої яйцеклітини і запліднив її. На жаль, існує безліч хвороб і просто несприятливих чинників, які здатні викликати збої в цьому процесі.

В ОСНОВІ ЧОЛОВІЧОГО БЕЗПЛІДДЯ ЛЕЖАТЬ ТРИ ПРОБЛЕМИ:

  • неповноцінність сперматозоїдів (порушення їх рухливості і життєздатності)
  • різке зниження їх кількості
  • порушення їх просування по сім'явиносним шляхам і викиду назовні

Викликати їх, за найскромнішими підрахунками фахівців, можуть більше десятка причин.

Найбільш часто зустрічаються причини чоловічого безпліддя:

Варикоцеле (15% випадків) - розширення вен яєчка і сім'яного канатика (спеціального каналу для виведення сперми, розташованого в мошонці). У результаті варикоцеле підвищується температура в яєчках, відбувається порушення їх роботи, а, отже, пошкоджуються сперматозоїди.

Травми і дефекти статевих органів чоловіків (неопущення і перекручування яєчок) - 10-12%.

Інфекційні захворювання (10% випадків). У першу чергу ті, які передаються статевим шляхом: гонорея, сифіліс, хламідіоз, трихомоніаз і т.д.

Запалення чоловічих сечостатевих органів, наприклад, передміхурової залози (простатит) або сечівника (уретрит).

Сексуальні порушення: порушення ерекції, передчасне виверження та ін.

Імунологічні порушення: при збої імунітету в організмі починається вироблення особливих речовин, які здатні пошкоджувати власні сперматозоїди.

Гормональні порушення, наприклад, дефіцит чоловічого статевого гормону - тестостерону.

Нарешті, чоловіче безпліддя може бути викликане цілою низкою зовнішніх причин: психоактивні речовини (алкоголь, тютюн, наркотики, деякі медикаменти), погана екологія (радіація, пестициди, нестача вітаміну С і цинку) і навіть просто неакуратне поводження з власним організмом (занадто тугий одяг , часте відвідування сауни, надмірна ретельність у спортивних заняттях) і т.д.

І навіть якщо причину безпліддя не вдалося усунути, все одно залишається шанс зачати дитину за допомогою сучасних методів:

• стимуляції яєчників (застосовується при порушенні або відсутності овуляції)

• інсемінації (застосовується при статевій слабкості у чоловіків, недостатній кількості або активності сперматозоїдів в природних умовах, алергічної реакції організму жінки на компоненти сперми і т.д.)

• ЕКЗ (запліднення яйцеклітини в пробірці і приміщення її безпосередньо в порожнину матки)

• ІКСІ (ЕКЗ з безпосереднім введенням сперматозоїда в яйцеклітину);

• донорство сперми

• донації ооцитів (використання донорської яйцеклітини)

• сурогатнога материнства (в цьому випадку використовується ЕКЗ, але лише як один з проміжних етапів)

Напрямок лікування безпліддя і жіночого здоров'я - одне з основних в центрі «Medical Plaza». Нашими лікарями розроблені спеціальні комплексні лікувально-профілактичні програми для всіх вікових груп жінок з різним ритмом життя. Записуйтесь на прийом прямо зараз!

Залишити заявку
Гарячі години